Empire of the Sun - stara dyskusja (1)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

właśnie ściągnąłem sobie cyberboarda i czytam instrukcję - wyglada to smakowicie... mniam mniam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Niektorzy mogli sie zastanawiac dlaczego w 2ej turze wojska australijskie traca poziom ze wzgledu na brak zaopatrzenia (ANZAC wchodzi w 3ej turze).

Mark Herman:

This usual loss of Australian strength is intentional. At the beginning of the war the Australian army sent a bunch of small detachments hither and yon to protect various locations. One of these units was called 'Gull Force', which is covered in some detail in my old Pacific War game. So, instead of having a set of rules for this, I represent it by the Australian forces becoming attrited to reflect the deployment of these units that were for the most part eliminated or captured by the Japanese advance.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Tutaj historia jednostki "SEAC LRB" wystepujacej w grze :).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Szukam kogoś kto chciałby ze mna przegrać w EOTS bo nico nie chciał i musiałem się poddać ;)

Po wprawce z Nico mogę już stwierdzić, ze nabyłem pewnien bagaż doświadczeń i nie dam się tak łatwo :]

Ciąg dalszy dyskusji:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?p=37267#37267
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Zablokowany

Wróć do „II wojna światowa”