Cena wojsk w B-35

misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Cena wojsk w B-35

Post autor: misiek000 »

Na innym forum ktoś stwierdził, że brakuje mu opcji kupywania jednostek za punkty z puli i pozniej rozgrywanie fikcyjnych scenariuszy. Spodobało mi się to, gdyż można byłoby stworzyć jakąś dłuższą kampanię, w której rozbudowywalibyśmy swoją armię od słabego batalionu do przepakowanego :P korpusu pancernego.

Na razie stworzyłem wzory, z których można obliczyć koszty jednostek. Jednak nie wiem czy są zbytnio sensowne tak więc mile widziane wszelki uwagi:)

Sztab :arrow: PW * 20 + 30
Czołgi :arrow: BSO + 1/2DSO + Pancerz * PS + 10 * każda czarna gwiazdka + 15 * każda zółta gwiazdka
Piechota :arrow: Suma wartości PW * 4
Piechota zmot :arrow: Suma wartości PW * 4 + 3 za każdy PS
Piechota opancerzona :arrow: Suma wartości PW * 4 + 5 za każdy PS
Artyleria :arrow: PS * 20
Artyleria zmot. :arrow: PS * 20 + 20
Artyleria samobieżna :arrow: PS * 20 + 40
Saperzy :arrow: Suma wartości PW * 4 + 20
Rozpoznawcze :arrow: Suma wartości PW * 5 + 10 za każdą gwiazdkę
P.lot lekkie :arrow: PS * 15 + 20, zmot +5, panc + 10
P.lot ciężke :arrow: PS * 20, zmot + 10, panc + 20
Działa p.panc :arrow: PS * 15 + 2 *BSO * 1/2DSO razy pancerz, zmot + 5
Pancerzownice :arrow: 35
Snajperzy :arrow: Suma wartości PW * 15 + 20
Kolumny Transportowe :arrow: PW * 15
Komandosi:arrow: Suma wartości PW * 5 + 20
Ckm :arrow: Suma wartości PW * 4 + 10, zmot + 5
MO :arrow: PS * 10 + 20 za każdą gwiazdkę
kpm :arrow: 100
Spadochroniarze :arrow: Suma wartości PW * 4 + 20
Kawaleria :arrow: Suma wartości PW * 4 + 10
SS :arrow: za każdy PW 8
NKWD :arrow: + 50
Grupy bojowe :arrow: 40
Amfibie :arrow: PS * 20
Jednostki górskie :arrow: za każdy PW 5
Jednostki forteczne :arrow: za każdy PW 5
Lotnicwo :arrow: PS * 25

Wszystkie sugestie mile widziane, przyznaje że nie myślałem jeszcze nad tym dłużej, dzielę się z Wami moimi pierwszymi, świeżymi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

A może warto spróbować zrobić własne jednostki i przy okazji bardziej "osadzić" grę w realiach historycznych :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kiedyś ten pomysł już padł (oczywiście poza internetem). Wiem nawet, że byli chętni zapłacic za zrobienie im wybranych jednostek. Niestety, z tego co słyszałem, wydawca nie był do pomysłu pozytywnie nastawiony.

Co do wartości - obliczenia komplikuje Ci chyba kwestia pomieszania w nich PW i punktów siły. Dobrze też, gdybyś przyjął standardowe rozkłady PS - np. te z instrukcji do III edycji. To by ułatwiło porównanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nighthunter
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 12:08
Kontakt:

Post autor: Nighthunter »

Swojego czasu mialem rozbudowana i dopracowana tabele zakupowa dla kazdej jednostki w kazdej nacji. Bylo tam tego troche i mniej wiecej u mnie tez czolgi byly drogie.
Probowalem wprowadzic ten system do swoich gier (rozegralem bodaj 4-5 gier w tym systwmie) , jednak powiem Ci misiek000 ze jest to system dosc wypaczony.
Przede wszystkim dlatego ze kazdy kto ma olej w glowie kupi czolgi i zolte gwiazdki, wraz z saperami , sztabem i innymi waznymi jednostkami ( w zaleznosci od limitu punktow zakupowych). Co za tym idzie Wasze wojska moze beda roznic sie 2-4 jednostkami, a idac dalej jesli gracze reprezentuja wyrownany poziom to gra konczy sie na przepychaniu na srodku planszy (wojna okopowa) i gra traci caly swoj sens.
Probowalem wprowadzic jakies ograniczenia co do ilosci kupna czolgow itd , ale z regoly na nie wiele sie to zdawalo.
Takie sa moje doswiadczenia w tym systemie jesli chodzi o granie gracz vs gracz.
Co do kampani to jest to bardzo dobry system, chcialem go nawet wprowadzic w zadaniach, ale po namysle zrezygnowalem.

Pozdrawiam :cool:
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

Myślę, że można byłoby wprowadzić jakieś ograniczenia dostępnych rekrutów, modeli czołgów, itp. Zbliża się szkoła i podczas lekcji będę miał duuużo czasu żeby jeszcze nad tym pomyśleć. Może jeszcze ktoś się wypowie??:)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja się z kolei obawiam Nighthunterze, by nie przegiąc w drugą stronę tzn. by ten lepszy sprzęt nie był kompletnie niedostępny, a misiek właśnie tak starał się robic, żeby te lepsze rzeczy były dosc drogie punktowo.

A jak z mapami, też chcecie losowac? :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Mapy powinny być w takich kampaniach takie same, natomiast strony powinny mieć możliwość różnego rozstawienia się.
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

a może znalazłby się ktoś chętny by przetestować taką kampanię w grze z żywym przeciwnikiem, bo ja niestety nie mam z kim zagrać, chyba że ktoś chciałby spróbować B-35 przez PBEM
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pod koniec takiej kampanii, jeśli ktoś by ciągle wygrywał, to jak znam życie drugiej stronie nie będzie się chciało grać, zwłaszcza jak ta pierwsza będzie miała przewagę i będzie ją sukcesywnie zwiększać poprzez swoje zwycięstwa, nikt nie lubi być chłopcem do bicia.

A skąd jesteś miśku? Dobrze takie rzeczy wpisywać w profilu - ułatwiają poszukiwania ludzi do grania.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
misiek000
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:50
Lokalizacja: Baboszewo/powiat płoński/ województwo mazowieckie

Post autor: misiek000 »

No to w takich wypadkach kampanie możnaby jakoś zbalansować, darmowe posiłki dla przegrywającej strony, jakieś łatwiejsze zadanie na którym zarobi punktów.

Ja jestem z Baboszewa, ale jakie kolwiek wyjazdy do innych miejscowości, na konwenty, itp odpadają gdyż nie skonczylem jeszcze nawet 15 lat :oops:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ale może jakoś się wyrwiesz w któryś dzień... Jeśli nie, to rzeczywiście najlepszym wyjściem wydaje się granie po sieci tyle, że tutaj B-35 jest dosc trudne w stosowaniu, bo jest WO, są kontrataki i sam szybko zorientujesz się, że to się wtedy wlecze. Spytaj Grenadyera, on próbował kiedyś grac w B-35 przez maila i GG.

PS. Co do wieku, to myślałem, żeś starszy, ale to tym lepiej o Tobie świadczy :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Fakt, że grasz już w B-35 i sobie z tym radzisz w młodym wieku, dobrze świadczy. Tak trzymaj!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”