Zadania w B-35

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Chcesz dowartościowac co poniektórych :wink:

A serio to dużo zależy tak naprawdę od Ciebie, np. ojciec redaktor jak widziałem jak gra to nie bardzo wierzę w jego rozwiązania :)
U Ciebie jeszcze jest jakaś porównywalnosc tych zadań, ale np. na Armagedonie wiadomo, że zawsze dużo zależało od tego z kim się gra.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nighthunter
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 12:08
Kontakt:

Post autor: Nighthunter »

Raleen

Rysiu ja naprawde jestem pomiedzy Wami. Nikogo nie faworyzuje i jestem obiektywny. Moje zadania w glownej mierze polegaja na mysli i sensownosci Twojego planu jakim chcesz sie posluzyc w danym zadaniu (czasem ryzykownie trzeba zagrac, czasm asekurancko) poprostu trzeba miec nosa , ale to kazdy dowodca musi miec jak wiemy.

Co do dowartosciowania innych to raczej kieruje sie w druga strone. Twoja obecnosc i ewentualne Twoje wyniki beda pokazywac ze stary wyga nie rdzewieje i pokarze gdzie raki zimuja mlodym , nieopierzonym jeszcze :P

Kazde zakonczone zadanie bedzie posiadalo rozwiazanie zwyciezcy, wiec bedziesz mogl sobie porownac jak to zrobil np. Espada i dlaczego jemu sie udalo a Tobie nie. Bedzie tabela wraz z wynikami do kazdej walki jakie przyslugiwaly do danego pola lub obroncy i bedzie wszystko jasne i jawne co do wynikow. Zaddnych przekretow typu gnoimy Rysia.

Zadanie obecne konczy swoj termin w niedziele (8 wrzesnia) wiec jak sie sprezysz to sie zalapiesz do niego (osobiscie licze na to ze Ci sie uda).

Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Spokojnie Arku, nie odbieraj tego jako ataku na swoją osobę czy czegoś w tym rodzaju. Wiadomo, że innego rozwiązania za bardzo nie ma, wskazywałem tylko na jego niedoskonałości.

Cóż, jak pisałem postaram się, ale może już od następnego. Inna sprawa, że zaprząta mnie ostatnio wiele innych rzeczy w tym i nasz system do II wojny, w który mam nadzieję, że też kiedyś z nami zagrasz. Ogólnie mam też wrażenie, że wśród starej gwardii jest pewien odwrót od B-35, potwierdzają to działania wydawnictwa. W zadania jeszcze i owszem grają, ale z grami już różnie bywa.

W każdym razie Twojej inicjatywie zawsze kibicowałem i linkowałem też swego czasu i na innych forach, byś miał więcej graczy. Pod tym względem nic się nie zmieniło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nighthunter
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 12:08
Kontakt:

Post autor: Nighthunter »

Raleen

Jestem spokojny, rzadko sie unosze i napewno w powyzszym swoim poscie sie nie unioslem. Po prostu sie tlumaczylem co i jak.
Pozyjemy zobaczymy co stworzycie i wtedy sie zagra w nowy system II w.ś.
Rozumiem ze masz sporo naglowie nie mniej licze ze jednak dolaczysz do walk od zadania 2.

Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Muszę pokomentowac to ostatnie (2) zadanie Szanowny Nighthunterze.

Po pierwsze to dziwi mnie ta pancerzownica z siłą 1, bo wg zasad w ogóle nie powinny miec siły.

Po drugie dziwi mnie siła sztabów - nadal zostało po staremu.

Po trzecie współczynniki nowych oddziałów:
- motocykle miały zwykle 12 PR
- sowiecka ciężka artyleria na dole powinna miec armatę i pancerz 1(2)
- i u góry jest jeszcze Jagdtiger SS ze skopanymi współczynnikami bo i ruch do bani i gwiazdki (powinny byc 2 czarne i 1 żółta) i SS nie miało w ogóle Jagdtigerów jak sam kiedyś ustalałem, i też nie wiem czy była taka jednostka 3/512; wyszedł taki batalion złożony z dwóch kompanii, ale to były jednostki Wehrmachtu, a nie SS, więc pasuje jak pięsc do nosa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nighthunter
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 12:08
Kontakt:

Post autor: Nighthunter »

Raleen pisze:Muszę pokomentowac to ostatnie (2) zadanie Szanowny Nighthunterze.

Po pierwsze to dziwi mnie ta pancerzownica z siłą 1, bo wg zasad w ogóle nie powinny miec siły.

Po drugie dziwi mnie siła sztabów - nadal zostało po staremu.

Po trzecie współczynniki nowych oddziałów:
- motocykle miały zwykle 12 PR
- sowiecka ciężka artyleria na dole powinna miec armatę i pancerz 1(2)
- i u góry jest jeszcze Jagdtiger SS ze skopanymi współczynnikami bo i ruch do bani i gwiazdki (powinny byc 2 czarne i 1 żółta) i SS nie miało w ogóle Jagdtigerów jak sam kiedyś ustalałem, i też nie wiem czy była taka jednostka 3/512; wyszedł taki batalion złożony z dwóch kompanii, ale to były jednostki Wehrmachtu, a nie SS, więc pasuje jak pięsc do nosa.
Wszystkie zmiany jakie zauwazyles sa wylacznie na potrzeby zadan. Modyfikuje sobie odpowiednie zetony, jednostki w taki sposob by mi pasowaly do koncepcji zadania. Oczywiscie wszelkie takowe zmiany zaznaczam na forum i jest to bez zadnych zgrzytow akceptowane.
Zaznaczam ze nie sa to jakies odgorne zmiany lecz tylko i wylacznie moje wizje. Nigdy nie pisalem ze moje zadania sa historyczne, a skoro nie sa to moge dowolnie modyfikowac pewne zetony, wlasciwosci to koncepcji danego zadania.

Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ale żetonów chyba nie modyfikujesz, a konkretnie współczynników WO na nich :?: Np. współczynników dla jednostki typu Jagdtiger.

A jeśli modyfikujesz to z jakich powodów :?: Bo rozumiem siłę jednostek, rozumiem, że mogą to byc jednostki fikcyjne itd. ale te współczynniki WO są po prostu skopane.

I jak walczy ta pancerzownica? Bo nawet nie wiem jak miałbym ją atakowac, czy jak strzeli to np. rzuca za to czy nie zginęła? Mogą się pojawiac różne niuanse.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nighthunter
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 12:08
Kontakt:

Post autor: Nighthunter »

Raleen pisze:Ale żetonów chyba nie modyfikujesz, a konkretnie współczynników WO na nich :?: Np. współczynników dla jednostki typu Jagdtiger.

A jeśli modyfikujesz to z jakich powodów :?: Bo rozumiem siłę jednostek, rozumiem, że mogą to byc jednostki fikcyjne itd. ale te współczynniki WO są po prostu skopane.

I jak walczy ta pancerzownica? Bo nawet nie wiem jak miałbym ją atakowac, czy jak strzeli to np. rzuca za to czy nie zginęła? Mogą się pojawiac różne niuanse.
Uzylem zetonu "skopanego" gdyz jego pierwotne parametry bylby za silne, a uzycie Tigera 2 nie wprowadzalo by jednej istotnej rzeczy.
Ogolnie rzadko stosuje takie myki, ale jesli stosuje to sa one bardzo przemyslane.
Jesli chodzi o oddzial panzerfaustow to odbieraj go jak oddzial piechoty z 1ps, z tymze stosujesz do niego wszystkie wlasciwosci panzerfaustow oprocz rzutu na zniszczenie i faktu ze musi stac z inna jednostka. Po prostu normalny oddzial piechoty z bonusami.

Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Uzylem zetonu "skopanego" gdyz jego pierwotne parametry bylby za silne, a uzycie Tigera 2 nie wprowadzalo by jednej istotnej rzeczy.

W to akurat średnio wierzę, wybacz, myślę, że po prostu musiałeś zareklamowac nowe żetony z czasopisma, a doszukiwanie się tu jakichś głębszych uzasadnień kojarzy mi się poszukiwaniem winnych za błędy na żetonach wśród drukarzy (za PRL też zawsze winni niskim plonom w rolnictwie byli imperialiści, stonka itd.).

Przecież ta jednostka jest taka jak Tiger 2 więc jakiej to istotnej rzeczy uzycie tutaj Tigera 2 by nie wprowadzało :?: Kompletnie nie rozumiem i nadal nie widzę, żadnego sensu takiego posunięcia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nighthunter
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 12:08
Kontakt:

Post autor: Nighthunter »

Raleen pisze:
Uzylem zetonu "skopanego" gdyz jego pierwotne parametry bylby za silne, a uzycie Tigera 2 nie wprowadzalo by jednej istotnej rzeczy.

W to akurat średnio wierzę, wybacz, myślę, że po prostu musiałeś zareklamowac nowe żetony z czasopisma, a doszukiwanie się tu jakichś głębszych uzasadnień kojarzy mi się poszukiwaniem winnych za błędy na żetonach wśród drukarzy (za PRL też zawsze winni niskim plonom w rolnictwie byli imperialiści, stonka itd.).

Przecież ta jednostka jest taka jak Tiger 2 więc jakiej to istotnej rzeczy uzycie tutaj Tigera 2 by nie wprowadzało :?: Kompletnie nie rozumiem i nadal nie widzę, żadnego sensu takiego posunięcia.
Wierzyc sobie mozesz w co chcesz , nie bede sie szarpac o cos co jest dla mnie malo istotne, a Ciebie to kole w oczy.
Roznica miedzy "moja" jednostka zmodyfikowana , a Tigerem 2 to punkt [9.2.10].
System B-35 jesli jest rozgrywany fikcyjnie (a w taki gram tylko i wylacznie) pozwala na dowolne modyfikacje. Nic nie jest scisle przyporzadkowane.
Mam inne wizje tak jak Wy macie inne odnosnie innych dzialow, tematow w tym systemie. Wiec dlaczego ja nie moge miec swoich rozwiazan :?:
Jestes cos mi sie zdaje przewrazliwiony na czyims punkcie.
I jeszcze jedno : JA NIGDY NIC NIE MUSZE jesli juz to moge - jestem niezalezny.

Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jestes cos mi sie zdaje przewrazliwiony na czyims punkcie.
Jeśli już to na punkcie pewnej elementarnej staranności. I tu owszem bywam przewrażliwiony :)

Co do wizji to dziwię się o tyle, że jednocześnie stoisz niejako na straży B-35 :wink: Ale oczywiście każdy może miec swoją i nigdzie nie pisałem, że nie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

I jeszcze jedno : JA NIGDY NIC NIE MUSZE jesli juz to moge - jestem niezalezny.
W to nie watpie To-maszu ;)

Swietny pomysl przy mapie za zadaniem dodac to ze widac jakie na stosie leza jednostki i jaki teren...
urodzony 13. grudnia 1981....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”