Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest czwartek, 14 grudnia 2017, 15:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Next War: Poland (GMT)
PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2016, 10:38 
Legatus Legionis

Są pierwsze zdjęcia polskich jednostek. Zasugerowałem inny kolor, bo Rosjanie maja brązowy we wcześniejszych grach.

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2016, 12:02 
Sergent

Eh, ten Otwock :oops:

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2016, 13:22 
Général de Brigade

Oj tam... :)
Trochę im się strony Wisły pomyliły...

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2016, 14:05 
Colonel Général

Walka z geografią Polski trwa :)

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2016, 15:09 
Sergent

Ciekawe czy ktoś to uwzględni, że znalazł się błąd... Swoją drogą ma wyjść reprint No Retreat i tam jest ten nieszczęsny Lublin 500 km od Warszawy. Autor pisze, że mapa w nowej edycji ma być dokładnie taka sama jak wcześniej...od razu odechciewa się zakupu.

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:09 
Caporal-Fourrier

http://www.insidegmt.com/?p=11594 - kilka nowych informacji na temat powstawania gry.
Ciekaw jestem, czy są jakieś szanse, aby wyszło to jeszcze w tym roku.

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:12 
General

Zapomnij. Informacja na stronie GMT mówi "może drugi kwartał 2017". To samo mówi o FoF II które w P500 miało status "made the cut" już w połowie 2013.

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:28 
Caporal-Fourrier

Szkoda. Bo zastanawiałem się nad kupnem czegoś w tej serii i uznałem, że Poland będzie niezłe na początek. No nic, w tej sytuacji mogę myśleć o kupnie czegoś więcej do ASL.

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:32 
General

Zawsze możesz złożyć zamówienie w P500 i czekać. Mi cierpliwość do czekania na FoFII skończyła się dopiero po trzech latach od złożenia zamówienia (które w tej chwili wskazuje na cztery lata czekania a biorąc pod uwagę ciągłe przesuwanie terminu wydania może i więcej) - może NW: Poland będzie szybciej albo Ty wykażesz się większą cierpliwością...

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:41 
Caporal-Fourrier

Cierpliwość nigdy nie była moją mocną stroną, a perspektywa czekania na grę rok czy dłużej niespecjalnie mnie pociąga. Rynek ma na tyle dużo ciekawych pozycji do zaoferowania, że nie widzę powodu, dla którego miałbym czekać tyle czasu. Jak już wyjdzie, to rzucę okiem na cenę i jeśli nie będzie przesadnie wyśrubowana, to wtedy wrócę do zastanawiania się nad zakupem.

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:42 
Colonel Général

profes79 napisał(a):
Zawsze możesz złożyć zamówienie w P500 i czekać. Mi cierpliwość do czekania na FoFII skończyła się dopiero po trzech latach od złożenia zamówienia (które w tej chwili wskazuje na cztery lata czekania a biorąc pod uwagę ciągłe przesuwanie terminu wydania może i więcej) - może NW: Poland będzie szybciej albo Ty wykażesz się większą cierpliwością...

U nas na "Falaise 1944" niektórzy powpłacali pieniądze i 10 lat czekali, albo więcej. Samo życie ;).

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:45 
Caporal-Fourrier

Wiem, wiem, niektórzy moi znajomi czekali na np. "Poland in Flames" kilka lat, a ja miałem szczęście, bo wyszło stosunkowo krótko przed tym kiedy się o nim dowiedziałem.
Niemniej, idea czekania i odkładania kasy z perspektywą roczną czy dłuższą (i możliwością kolejnych opóźnień) jest dla mnie raczej odstręczająca opcją. Jak by jeszcze była data miesięczna i pewność, że będzie ona dotrzymana, ale tak...

PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:47 
General

Tyle dobrego, że na P500 nic się nie wpłaca ale ile można czekać na wiadomość "charging"...Ja rozumiem, że gry nie piecze się jak bułki ale jak już zbierze się liczba zamówień to gra jest na jakimś tam etapie tworzenia chyba a nie startuje dopiero w momencie uzbierania 500 zamówień. Rok czy nawet dwa czekania jeszcze bym zniósł, żeby dostać dopracowany produkt ale cztery? Ja się zastanawiałem, czy mi poprzednia karta nie straci ważności a tu się zanosi, że zdąży ją stracić kolejna...Nie rozumiem też - o czym pisałem w innej dyskusji na FB - przeciągania wydania reprintów na które sa zamówienia i z których będzie pewny zysk bo ludzie zamawiający reprinty zwykle wiedzą co zamawiają mając okazję zapoznać się z pierwszym wydaniem...

PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2016, 11:07 
Legatus Legionis

Pojawiły się zdjęcia z playtestów.
Widać na nich dobrze, jak trudno jest wybronić nasz kraj, nawet z jakąś pomocą sił NATO.
Będzie trzeba mądrze gospodarować zasobami.
Co ciekawe, pojawiły się samodzielne bataliony, co było nieuniknione przy ilości dostępnych brygad.
Wydaje mi się, że gra będzie nieco inna, bardziej blitzkrieg'owa od poprzednich części serii.
Ponadto walki powietrzne w zasadach advanced są dość krwawe, patrząc na skalę, to nasze lotnictwo bojowe będzie reprezentowane przez 6 żetonów. W serii Indie - Pakistan, ten ostatni wystawiając około 12-14 dywizjonów do ustalania samej przewagi powietrznej po 1 etapie potrafi stracić 70% sił lotniczych. Rosjanie spokojnie przez pierwsze etapy będą mogli stworzyć mocną przewagę w powietrzu. Ciekawe jak autor ujmie nasz potencjał plot. z S-200, czy mitycznymi Patriotami?
Na bgg wspomniałem o tworzonych 17 brygadach OT, ciekawe, czy autor je ujmie, ale całkiem możliwe, że raczej odda to w trudnościach z clearingiem miast...
A i jak dla mnie, to bez sensu, że autor zrobił ciemno i jasno brązowe żetony Polsce i Rosji, w sztucznym świetle będzie problem.

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 7 listopada 2016, 22:36 
Porucznik

Teufel napisał(a):
A i jak dla mnie, to bez sensu, że autor zrobił ciemno i jasno brązowe żetony Polsce i Rosji, w sztucznym świetle będzie problem.

Żetony chyba robi Mark Simonitch i prawdopodobnie wybrał kolor za tymi od Brygady Spadochronowej z Holland '44. Pisz mu że brzydkie i niech szuka czegoś innego albo jakaś ankieta na fb, gracze (konsumenci) zdecydują :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]