Red Tide West

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Red Tide West

Post autor: Aldarus »

Generalnie już niewiele pamiętam... Ale w skrócie...
Są dwie osobne tabelki na walkę powietrzną i atak naziemny. Gracz atakujący wyznacza jednostkę do ataku naziemnego i osłonę. Drugi gracz próbuje przechwycić atak.
W walce powietrznej wszystko zależy od współczynniku walki powietrznej (możliwe wyniki zestrzelenie, ograniczenie skuteczności ataku, wymuszenie rezygnacji z ataku). Podobnie jest w przypadku ataku naziemnego (tu wyniki zależą od typu misji)
System nie jest idealny, ale lepszy niż w Tide.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

Już sobie spojrzałem, tylko muszę jeszcze polukać na żetony (chyba były na BGG).
Może i sensowniejszy, ale nie wiem, czy będzie mi się chciało aż tak w to dłubać, szczególnie z tymi misjami. Myślałem o czymś nieco innym, chociaż zbliżonym.

Na razie to mam problem ze śmigłowcami, żeby je jakoś sensownie przerobić dla ZSRR i Amerykanów.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Red Tide West

Post autor: Aldarus »

Żeby sobie to oblukać najlepiej odpalić vassala - jest teraz fajny moduł do TWW.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

Już sobie ściągnąłem skany żetonów z BGG.
System może i fajny, ale te kompletnie abstrakcyjne "setki" samolotów to nie dla mnie.
Chodzi mi po głowie coś zbliżonego, ale nie do końca.

Na BGG coś na szybko o tym wspomniałem w rozważaniach o BAOR.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

Aldarus pisze:Żeby sobie to oblukać najlepiej odpalić vassala - jest teraz fajny moduł do TWW.
Ściągnąłem i odpaliłem.
I się wk***łem, bo wyszedł kolejny babol z setupem (nawet dwa), już pomijając numerację dywizji - na mapie nie ma (a być powinna) 9. DPanc NRD, a do tego sowiecka 12. DPanc zamiast w NRD siedzi sobie w Czechosłowacji. :twisted:

Oczywiście dupek Harvey z Consima mojego posta wtywalił, a do tego paru jego twardogłowych przydupasów jeszcze go broni (na zasadzie "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby" - tyle, że to nie był darowany, a kupiony... banda pacanów...), ale na BGG temat na szczęście wisi.

Po prostu ręce opadają - już lepiej była zrobiona dawniejsza gra z S&T czyli Group of Soviet Forces in Germany (chociaż była bez armii UW).

Takiej buty i twardogłowstwa to ja nie widziałem... chyba nigdzie indziej. Normalnie każdy wytknięty błąd traktują jak zamach na jakąś świętość. :twisted:
W sumie to już się nie dziwię, że coraz mniej ludzi na świecie ich nie lubi (a nawet gorzej) - w Polsce też.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Red Tide West

Post autor: Aldarus »

Pisałem, żebyś zajrzał do modułu do Third World War - nie Red Tide West, żebyś się nie musiał denerwować ;)

Zerknij na obronę Hamburga i Lubeki, a w zasadzie jej brak. Według autora UW mógł zająć je bez walki :roll:
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

Z Lubeką tak mogło być. Z Hamburgiem było trochę lepiej - na przedmieściach miała być jedna brygada Heimatschutzu (na w sumie dwie brygady i dwa pułki w ramach TerKdo S-H)...
6. PzGrenDiv bazowała w Neumunster i jeśliby nie zdążyła zająć pozycji między granicą a Hamburgiem, to w Hamburgu Sowieci/Enerdowcy mogliby być pierwsi...

EDIT:
spojrzałem.
Też są błędy w OdeB i to takie, ze zęby bolą... ale to gra sprzed 35 lat... :lol:
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Re: Red Tide West

Post autor: WP »

Przemek, mając swoje OdB trzeba trzasnąć żetony, później mapkę i zrobić grę w oparciu o własne zasady. :)
si vis pacem, para bellum
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

1. Całej mapy robić nie będę, bo to nie ma sensu.
Na razie na BGG wrzuciłem poprawki na Jutlandii; może coś wrzucę na Zelandię też (porty promowe? coś mi się kołacze w kwestii desantu morskiego, ale o jeszcze nic pewnego)
Do tego dojdą korekty lotniskowe w NRD i może wrzucę jako "in-game" lotniska w Holandii, Francji i Polsce (przy granicy były bodaj 2).

2. Żetonów wszystkich przerabiać nie będę; może z 75% (nie licząc lotnictwa) :lol:

3. Zasady - raczej dopieszczenie kilku, np. co do jednostek specjalnych i ich modyfikatorów (żeby nie wspierały samych siebie co do zasady ;) ) no i zmiana zasad lotnictwa plus dodanie OPL WL (ciekawy pomysł był bodaj w SPI NATO the next war in Europe), ale wpasowane w system oryginalny.
Pomysł mam już w sumie opracowany, muszę jeszcze tylko zrobić/zerżnąć ;) skądś tabelkę wpływu OPL.

4. Fred Thomas na CSW walczy w kwestii gęstości jednostek na heksie (że w obecnym systemie jest tego za dużo) - zobaczę, co mu się z tego urodzi, i może wykorzystam... (bo super-stacki już gdzieś były zgłaszane, i to może być problem - ale da się to rozwiązać).

A tak w ogóle to mógłbyś na BGG dać mi jakieś dodatkowe kciuki ;) (bo w tematach o mapach nie mam żadnego :P ), tym bardziej, że podobno Harvey sam sobie daje :lol:
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Re: Red Tide West

Post autor: WP »

Co tam kciuki, ja dam Ci całe dłonie poparcia :D
Tylko zrób te poprawki na tyle szybko żebyśmy zrobili niebawem jakieś testy :D
si vis pacem, para bellum
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

WP pisze:Co tam kciuki, ja dam Ci całe dłonie poparcia :D
No to dawaj:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/1 ... ges-part-2
http://www.boardgamegeek.com/filepage/1 ... ges-part-1
Tylko zrób te poprawki na tyle szybko żebyśmy zrobili niebawem jakieś testy :D
Postaram się.

Kurde, patrząc np. na mapę do starego NATO:TNWIE nie wiem, czy jeszcze nie skoryguję już skorygowanej mapy ;) w zakresie Dunaju. Się muszę przyjrzeć Łabie, ale coś mi się widzi, że Dunaj musi być więksiejszy... :?
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Re: Red Tide West

Post autor: WP »

Przemek, poszło zgodnie z zapewnieniem.
Wyraziłem swój niewymowny podziw dla Twoich słów w każdym dostępnym miejscu. :D
si vis pacem, para bellum
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Red Tide West

Post autor: Darth Stalin »

WP pisze:Przemek, poszło zgodnie z zapewnieniem.
Wyraziłem swój niewymowny podziw dla Twoich słów w każdym dostępnym miejscu. :D
Sługa uniżony Waszej Miłości :D
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Red Tide West

Post autor: Lord Voldemort »

Kciuk w górę!

Dunaj to ogromna rzeka, nie to co Łaba. Miałem przyjemność przeprawiać się promem (wraz z własnym autem), wtedy dopiero można poczuć dreszczyk emocji...

P.S. Choć i tak najbardziej hardkorowa przeprawa to Nil w niezbyt wielkiej lodce z upchanymi turystami.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Red Tide West

Post autor: Aldarus »

Spojrzałem.
Też są błędy w OdeB i to takie, ze zęby bolą... ale to gra sprzed 35 lat... :lol:
Gra nie oddawała rzeczywistego ODB na dzień tworzenia - zakładała pewną projekcję na przyszłość. Mimo to warto się nią zainteresować. Fajny aar:
http://www.boardgamegeek.com/thread/969 ... res-part-1
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”