Gry strategiczne z okresu Zimnej wojny

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gry strategiczne z okresu Zimnej wojny

Post autor: clown »

Sycylia jest fajna (recenzowałem :P) aczkolwiek mniej dynamiczna od Bulge. Niemniej system fajny, tylko rozstrzyganie walki mnie drażni :(
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Gry strategiczne z okresu Zimnej wojny

Post autor: Herman »

Dla mnie Bulge miał dodatkowy smaczek, bo najbardziej jednak lubię gry osadzone w II WŚ, a operacja w Ardenach to jeden z moich koników. Kolega grał w Sycylię i podobnie jak Ty uważa, że jest o wiele mniej dynamiczna. W Bulgu można było jednak poszaleć na początku Niemcami.
Co do samej walki - chodzi Ci o wyliczanie modyfikatorów etc. ?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gry strategiczne z okresu Zimnej wojny

Post autor: clown »

Modyfikatory są ok, ale nie przekonuje mnie rzucanie i trafianie w przedziałach "od-do". Tutaj do chwili samego rzutu jest wszystko elegancko, natomiast potem jest tak... za prosto i mało finezyjnie :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
urlich
Sergent
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:25

Re: Gry strategiczne z okresu Zimnej wojny

Post autor: urlich »

Czy wymienione przez was gry można nabyć w Polsce?
Jak jest z ich stopniem zaawansowania (zależny mi na maksymalnym stopniu)?
Oczywiście interesuje mnie cały konflikt jak i pojedyncze epizody (FAB 73).
Czy przed zakupem można zobaczyć instrukcje, aby zobaczyć jak wyglądają pewne rozwiązania np. dotyczące walki etc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”