Angola (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Angola (MMP)

Post autor: clown »

Ku pamięci wrzucam listę trzech zmian, mających na celu poprawienie balansu w grze. Zmiany te testowali gracze z dużym doświadczeniem w Angolę i polecają ich implementację:
- Yellow/MPLA fixed recruitment can be placed in Cabinda or Luanda, so FAPLA/MPLA recruitment is modified to a choice from: 1. 3 FAPLA in Luanda 2. 2 FAPLA in Luanda, 1 MPLA in Cabinda/Luanda 3. 2 MPLA in Cabinda/Luanda

- Add a brigade to the counter mix for yellow/MPLA ( we crafted one out of a spare counter from the game )

- If FAPLA or MPLA draw the Bulgarian/Chinese telegram cards they draw a replacement card. In the extremely unlikely event that all four players draw 5 cards and thus deplete the deck, the FAPLA/MPLA player can use the formerly useless card as a duplicate of another card he drew that turn instead.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Angola (MMP)

Post autor: Leo »

Bardzo podobają mi się te zmiany (tym bardziej, że pierwszą z nich sam też proponowałem :D ). Na pewno poprawią one sytuację grającego MPLA.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Angola (MMP)

Post autor: clown »

Gracze potwierdzali, że rozgrywka zdecydowanie zyskuje i gra błyszczy ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Angola (MMP)

Post autor: Raubritter »

Pozostaje samemu wypróbować.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”