Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Pokazy, turnieje, informacje sklepowe
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: kadrinazi »

Będziecie na FB zbierać 'flajmowe' uwagi obcojęzyczne, bo flaga (a i słowo Konfederacja) kojarzy się dosyć jednoznacznie jako pejoratywne. Produkt jest polski, można więc było zrobić Rzeczpospolitą Polskich Twórców Gier Bitewnych :lol:
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Torgill »

kadrinazi pisze:Będziecie na FB zbierać 'flajmowe' uwagi obcojęzyczne, bo flaga (a i słowo Konfederacja) kojarzy się dosyć jednoznacznie jako pejoratywne. Produkt jest polski, można więc było zrobić Rzeczpospolitą Polskich Twórców Gier Bitewnych :lol:
Sama idea jest przeznaczona w dużej mierze na rynek zagraniczny, stąd też angielska nazwa.
Sama nazwa jest ok (jak tu pisano), Konfederacja zresztą nawiązuje do sposobu w jaki jesteśmy zrzeszeni. Natomiast flaga jak widać kontrowersyjna.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: kadrinazi »

Commonwealth w nazwie angielskiej też będzie dobrze brzmiał i lepiej pasował do polskiej historii niż owa nieszczęsna konfederacja :)
Kontakt tylko na maila
Zeka

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Zeka »

Kwestia nazewnictwa nie wydaje mi się aż tak istotna, chociaż - niestety - w powszechnej świadomości "konfederacja" jest albo całkowicie nieobecna, albo - jeżeli już - posiada wydźwięk negatywny. Jednakże, gdybym mógł zasugerować, podkreśliłbym polski aspekt całego przedsięwzięcia; zwyczajnie, jakoś do mnie nie przemawia "westernowska" czcionka oraz, jeżeli tak ująć można, zagraniczna flaga. I nie chodzi mi o krzyż św. Andrzeja ;)

P.S.
Myślę, że jeżeli wygląd logo się zmieni, to nikomu nie będzie przeszkadzać konfederacja w nazwie.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: psborsuk »

A ja wsadzę kij w mrowisko, i powiem, ze mnie obecne logo nie przeszkadza. Nie jest może porywające (mogłoby być nieco bardziej wymyślne), ale jak dla mnie ok.
I uważam, że mieszanie do tego politycznej poprawności i historii, czy to dawnej, czy obecnej, to szukanie dziury w całym. Chłopakom podoba się takie a nie inne? Super. Ich wola. Komuś się skojarzy negatywnie, i w związku z tym nie będzie od nich nic kupował? Też jego wola, na pewno wzieli to pod uwagę.
A o pomyjach wylewanych na FB się nie będę wypowiadał, szkoda czasu i atłasu.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: MKG »

Nie ukrywam że jestem autorem tego (de facto zrobionego mocno z przymrużeniem oka) logo oraz pomysłodawcą nazwy (po namyśle darowałem sobie Conderated Wargame Designers of Poland :D).
Bawiło mnie przez jakiś czas dyskutowanie z "historykami" że to nie jest na podstawie flagi CSA (flaga ta jest wytworem XX popkultury; dopiero dzisiaj ktoś zauważył "Dice and Bars"). Osobiście mam gdzieś polityczną poprawność, flaga ta była uznawana dość często za symbol buntu a nie rasizmu, ale jedyny poważny problem jest taki, że niepotrzebnie odciąga to od działalności statutowej Konfederacji.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Sarmor »

Na pocieszenie powiem, że nawet Lynyrd Skynyrd zrezygnowali w pewnym momencie z używania Southern Cross. ;)

Ale podoba mi się koncepcja kadrinaziego z Rzeczpospolitą/Commonwealth... Bo obecne grafiki IMO mało podkreślają polskość autorów.

A flejm na FB jest bardzo delikatny, koledzy chyba mało ten portal czytają. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Fromhold »

Sarmor pisze:
Ale podoba mi się koncepcja kadrinaziego z Rzeczpospolitą/Commonwealth... Bo obecne grafiki IMO mało podkreślają polskość autorów.
Chyba żeby dołożyć jeszcze husarię :)
Niestety pomysły w których miesza się historię z polityką humorem nie wszystkim będą się podobać niezależnie od tego czy było to celowe czy nie.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Radosław Kotowski »

Fajne logo :)
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Torgill »

No flejm na FB jest "niezły" i będzie jeszcze trwał chwilę - każdy będzie chciał rzucić kamyczkiem jeszcze.

MKG dostał listy od Amerykanów, z którymi konsultował to logo i oni wypowiedzieli się bardzo rzeczowo. Konstatacja tego była taka, że logo tego typu będzie odciągać uwagę od produktów Konfederacji.
Ja nie miałem nic przeciwko temu symbolowi, bo kojarzy mi się z rebelią, oto mali producenci niczym mali rebelianci będą krążyć wokół Gwiazdy Śmierci Głównego Wydawcy ;) No dobrze zagalopowałem się - ale idea była mniej więcej w tę stronę. Wielu jednak może się kojarzyć z rasizmem itd. I to teraz mocno wypłynęło. A ponieważ produkt ma być na zagranicę w dużej mierze, więc trzeba to mocno uwzględniać.

Swoją drogą ciekawa koncepcja z tym Commonwealth.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: MKG »

Cóż, z symbolami tak to już jest. Jeden widzi w Krzyżu Południa wyłącznie rasizm, drugi geja w tęczy. Ta sama kategoria.
Dla jednego Che to bojownik i rewolucjonista, dla drugiego morderca a dla mnie rechot historii jak widzę go na koszulkach uszytych dla koncernów w Bangladeszu przez robotników pracujących za miskę ryżu :D
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: Torgill »

Cóż - na razie mamy logo tymczasowe :)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: psborsuk »

Szkoda.
Swoją drogą, pytanie do wszystkich, którzy "mieli problem" z poprzednim logo - czy Szkotów też tak piętnujecie? Przecież ich flaga też się kojarzy z KKK i całą wymienioną resztą...
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: MKG »

Wiesz, Norwedzy też są podejrzani. Układ trochę inny, ale wciąż te same kolory no i krzyż.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Powstała Konfederacja Polskich Twórców Gier Bitewnych!

Post autor: psborsuk »

Ukrzyżujmy na krzyżu wszystkich z krzyżem ;) :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia, informacje, wydarzenia”