BW-N w Warszawie

Pokazy, turnieje, informacje sklepowe
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Torgill »

W takich bitwach świetnie wychodzi różnica między dowodzeniem jednej dywizji/awangardy a całego korpusu. Zupełnie inna ekonomia sił, poruszenia itd. Z Gregorusem jak zagraliśmy pierwszy raz na poziomie korpusu to było to dosyć nieporadne dowodzenie, teraz już jest lepiej :)
Awatar użytkownika
Olbracht
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 08:57

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Olbracht »

Skończyliśmy, niestety trochę przedwcześnie, ale:
1. było fajnie,
2. korpus jest jeszcze ciekawszy od awangardy (lub trzeba zmienić podejście do bitwy awangardowej),
3. na armię trzeba maty o długości przeszło 200 cm (lub innego podejścia do bitwy armijnej- kilka rzutów i rezerwy, zamiast jednej linii).

Generalnie fajnie, że udało mi się w końcu zagrać, bo mam bodziec do kompletowania brakujących jednostek (dziś w dywizji kawalerii zamiast dragonów wystawiłem Kozaków).
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Torgill »

Dzięki za pierwsze info :)

Ad1. Super :) Graliście na zasady z najnowszego FAQ i nowe tabele?
Ad2. To prawda. Swoją drogą polecam granie w 4, czyli 2x2 jeżeli się da.
Ad3. Właśnie o tym pisałem :)
Tu trzeba wystawiać się w głąb i stosować zupełnie inną ekonomię sił. To zupełnie inna bitwa. Odkrycie tego jest samo w sobie fascynujące :)

Granie korpusem jest bardziej "przyjacielskie", więc można się też umówić na siły. My już kilka razy graliśmy korpusy gdzie była brygada jazdy ciężkiej, której teoretycznie nie można w korpusie wystawiać, ale przyjemnie jest jak znajdzie się na polu bitwy. Na tym poziomie starcia można się fajnie pobawić.
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: TommyGn »

Teoretycznie :D
A w praktyce było różnie.
Przede wszystkim zależnie od Armii. Austriacy i Rosjanie dość długo [do 1809] mieli bardzo plynne dywizje i tam czasami, występował pułk kirasjerów w dywizji.
Z kolei w Wielkiej Armii gdy przychodziło do bitwy, korpus otrzymywał wzmocnie w postaci kirasjerów. np Dobre Miasto w 1807. Teoretycznie była to bitwa całych armii, ale tak na dobre do akcji wszedł 1 korpus francuski, wsparty w boju oprócz kawalerii lekkiej i liniowej, także przez odwodową dywizję kirasjerów. Quatre Bras, czy też patrząc na wycinek bitwy Waterloo - atak korpusu D'Erlona od razu oprócz własnej kawalerii lekkiej miał asystę kirasjerów. Po drugiej stronie z kolei, chwiejąca się linia piechoty Pictona otrzymała od razu wsparcie ciężkiej kawalerii, a nie lekkiej.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
aldlin
Sergent-Major
Posty: 186
Rejestracja: czwartek, 11 grudnia 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: aldlin »

Korpus gralo mi się lepiej niż awangarde.
Uzywaliśmy nowych tabelek.
Wszystko jeszcze mogło się wydarzyć w bitwie.
Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia.
Awatar użytkownika
Gregorus
Adjudant-Major
Posty: 334
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:21

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Gregorus »

W takich bitwach świetnie wychodzi różnica między dowodzeniem jednej dywizji/awangardy a całego korpusu. Zupełnie inna ekonomia sił, poruszenia itd. Z Gregorusem jak zagraliśmy pierwszy raz na poziomie korpusu to było to dosyć nieporadne dowodzenie, teraz już jest lepiej :)
Co Ty tu jakąś wrogą :D propagandę siejesz? Dowodzenie stało jak zawsze na najwyższym poziomie,warunki pogodowe mogły nie sprzyjać,zaopatrzenie mogło szanować,młody rekrut nie rozumieć rozkazów ale dowodzenie w naszych bitwach zawsze jest na najwyższym poziomie :D
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Torgill »

No nie wiem. Po ostatniej bitwie austriacki i pruski Kriegsraat nie były zadowolone ;)
Awatar użytkownika
aldlin
Sergent-Major
Posty: 186
Rejestracja: czwartek, 11 grudnia 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: aldlin »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka fotek z ostatniej bitwy. Stronę rosyjską fotografował Olbracht.
Awatar użytkownika
Gregorus
Adjudant-Major
Posty: 334
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:21

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Gregorus »

No nie wiem. Po ostatniej bitwie austriacki i pruski Kriegsraat nie były zadowolone ;)
Wszystko przez Polaków :D
Manfred1990
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 24 września 2015, 19:06

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Manfred1990 »

Ilu jest graczy w Warszawie? Może na zimę zrobimy jakiś turniej?
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Fromhold »

Manfred1990 pisze:Ilu jest graczy w Warszawie? Może na zimę zrobimy jakiś turniej?
A czy Ty jesteś zapisany? ;)
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=253&t=14249
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Jason »

Wczoraj wlasnie napisalem do Aldlina dokladnie z taka myślą. Turniej pomógłby sie trochę poznać :)
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: TommyGn »

aldlin pisze: Kilka fotek z ostatniej bitwy. Stronę rosyjską fotografował Olbracht.
Mały opis poprosimy :P
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Azradiel
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2015, 09:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Azradiel »

Witam

Czy są w planach jakieś spotkania/pokazy w Warszawie?
Odkryłem Bogów Wojny niedawno (i oczywiście po tym jak zamówiłem już figurki do innego systemu) i zastanawiam się czy nie zacząć zbierać jakiś figurek.
Wprawdzie bardziej ekscytuje mnie nadchodzący Lee lub okres poprzedzający Napoleona (French Indian War, wojna o niepodległość etc) ale okresem napoleońskim też nie pogardzę :)
Awatar użytkownika
Olbracht
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 08:57

Re: BW-N w Warszawie

Post autor: Olbracht »

Zagraliśmy z Aldlinem wczoraj/dziś kolejną bitwę korpuśną (60 pkt, Fra pko Ros) - tym razem do samego końca, który nastąpił w 9 turze po haniebnej rejteradzie sił... Krótki raport ASAP:).

Potwierdzam tym samym, że Warszawa żyje :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia, informacje, wydarzenia”