Hind Commander (Assault Publishing)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Hind Commander

Post autor: Sarmor »

1. Skoro gra jest o śmigłowcach, to zabawę zabezpieczamy dla śmigłowców. Wojsk naziemnych gracz nie kontroluje tak, jak w "naziemnych" bitewniakach. One sobie po prostu jeżdżą od punktu do punktu i czasem się z kimś postrzelają, a ich rolą w grze jest ożywianie pola bitwy i stanowienie celów w misjach.
3. Współpraca między śmigłowcami jest możliwa, a czasem i potrzebna. Śmigłowce zwiadowcze mogą jak najbardziej rozpoznawać cele (na początku gry wszystko jest ukryte pod żetonami), a czasem nawet i namierzać je dla śmigłowców bojowych, by te mogły pozostać w ukryciu czy w oddali.
Gra nie przewiduje żadnych zasad dla sił konkretnych nacji. Mamy wolny rynek, lista sprzętu jest otwarta, cytując Marcina "czy ktoś sobie złoży Amerykanów, czy, jak to zostało określone w podręczniku, hipotetyczne „państwo wprowadzające demokrację”, czy chociażby siły Doktora X z Jamesa Bonda, to już jest sprawa między graczami".
4. Plansze nie są większe niż w typowych bitewniakach, mogą być nawet mniejsze (120x100 cm się nada). Samoloty pełnią rolę wsparcia i zamiast przebywać na planszy cały czas, są wzywane (ze śmigłowców zwiadowczych), wlatują na pole bitwy, bombardują wroga, wylatują z pola bitwy. No i są znacznie szybsze od śmigłowców - najszybszy helikopter może poruszyć się 16 cm w turze, najwolniejszy samolot - 36.

Artyleria jest na podstawce zbiorczej, bo, jak napisałem, nie jest w grze pełnoprawną jednostką. Baterii artylerii nie ma na polu bitwy - ona jest w bezpiecznej odległości, z której może ostrzeliwać wroga. Model mam po to, by przypominał mi o jej istnieniu, wyglądał ładnie i by można było na nim umieścić kostkę odliczającą czas do przeładowania. Równie dobrze mógłby to być drukowany znacznik czy papierek z napisem "Pamiętaj, masz artylerię rakietową". :D
Artyleria samobieżna może się pojawić na polu bitwy, ale wtedy jest na podstawce jak wszystkie pozostałe jednostki naziemne i zachowuje się jak czołg czy ciężarówka, jeżdżąc tu i tam. I nie może wtedy strzelać tak, jak powinna. Oczywiście mowa tu o "zwykłej" artylerii, przeciwlotnicza działa po swojemu.

Do podstawek gra podchodzi liberalnie - ważne, by były takie same i łatwo się nimi grało. Śmigłowce dostały kwadratowe, by wyznaczały przód, tył i boki. Cele naziemne mają okrągłe, by odległość była z każdej strony taka sama.
TheNode.pl – zapraszam!
Kret

Re: Hind Commander

Post autor: Kret »

Dziekuje za odpowiedz. Jesli tylko bedzie to mozna gdzies dostac (wraz z figurkami), to prosze o jakas informacje dla nowych - od razu przypomnial sie "Gunship 2000".

Pozdrawiam

Kret
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hind Commander

Post autor: Inkub »

Bardzo zacnie wygląda grupa bojowa na fotce. Czuje ze sie skusze na podrecznik i moze jakis gotowy zestaw.
Kret, podrecznik i modele mozesz kupic tu:

http://assaultpublishing.com/

To strona autora:)
Z tego co pamietam Marcin oferowal we wrzesniu jakis bonus dla czlonkow forum, zdaje sie ze darmowa wysylke.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Hind Commander

Post autor: Sarmor »

Do końca września użytkownicy Strategii dostają darmową wysyłkę, ale chyba tylko na sam podręcznik - tak przynajmniej stoi w tekście na Strategiach (i TheNode :P). Najłatwiej odezwać się do Marcina i z nim to ustalić.
I pamiętaj, Krecie, że modele w zestawach to tylko ułamek oferty Oddziału Ósmego.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Hind Commander

Post autor: MKG »

Na pytania merytoryczne Sarmor dość dobrze odpowiedział, a w kwestii promocji również: "da radę się domówić". ;)
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hind Commander

Post autor: Biały »

Wczoraj doszedł do mnie podręcznik, i dwa zestawy "Uncle Sam" i "Red Tide".
Naprawdę jestem pod wrażeniem.
Największym wyzwaniem była dla mnie decyzja odnośnie klimatu podstawek, w końcu wygrała forma europejska (czyli dużo zieleni) chociaż pustynna też była kusząca.
Lubię kwadratowe podstawki więc pojazdy i piechota dostaną podstawki 20x20. Do tego jeżeli zrobię podstawki dowódców i ciężkiej broni 15x15 (może 15x20) to będę mógł używać tych samych figurek do Flames of War -Modern i Vietnam :)
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Hind Commander

Post autor: MKG »

A tak przy okazji - czy wspominałem, że pisząc Hind Commandera uzyskałem pozwolenie na wstawianie tekstów Sabatonu, z czego oczywiście dość chętnie skorzystałem?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Hind Commander

Post autor: Raleen »

Jeszcze nie wspominałeś. Gratulacje.

A to ten Sabaton tak na prawo i lewo rozdaje zgody, czy jak to jest ;) . Bo wiem, że IPN dostał do planszówki (dość prostej) ktoś jeszcze też zdaje się. Tak z ciekawości, ja o współczesnych konfliktach raczej niczego robić nie zamierzam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Hind Commander

Post autor: Sarmor »

Ty się lepiej pochwal tym, że kopia Hinda poleciała do Kabulu.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Hind Commander

Post autor: GRZ »

Jakoś muszą swoich pilotów szkolić ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Hind Commander

Post autor: MKG »

I tak była najlepsza pierwsza wysyłka: 1 września, godziny baaaaaaaaaardzo poranne. Dostawa: małe miasteczko w landzie Schleswig-Holstein... :D
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Hind Commander

Post autor: MKG »

A tak przy okazji: właśnie opublikowałem zasady MBB Bo-105 (dwie wersje eksportowe i wersja licencyjna hiszpańska), Eurocopter Tigera (ARH oraz HAD) i Panavia Tornado (IDS oraz ADV).
Do ściągnięcia za darmo z http://www.hind-commander.com :)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hind Commander

Post autor: czaki »

Czy będzie można kupić podręcznik na Polach Chwały?
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Hind Commander

Post autor: MKG »

Na samych Polach nie wiem czy będę - mogą mnie zatrzymać obowiązki rodzinne. Poza tym niestety nie mogę nic sprzedawać za gotówkę - tylko i wyłącznie PayPalem/przelewem.
Ale można pogadać z Sosną, na pewno nie będzie z tym problemów.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Hind Commander

Post autor: MKG »

A tak w ogóle to z racji świętowania 23.IX ogłoszę fajną mini-promocję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”