Kiedy "ulepszona wersja Ostrołęki"?

Iganie 1831, Ostrołęka 16 lutego 1807 i inne gry oparte na zasadach systemu
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Kiedy "ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: spitamenes »

Witam, mam pytanie kiedy będzie dostępna "nowa wersja" Ostrołęki już z Iganiami?
Czy będzie gotowa do czerwca i gdzie można ją będzie kupić oraz ewentualna cena takiej poszerzonej gry.
A czy stara wersja będzie mieć ewentualnie dodruki?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"

Post autor: Raleen »

Na dziś dzień nie ma w planach wydawania "nowej" czy "ulepszonej" wersji "Ostrołęki 26 maja 1831" ani robienia dodruku. Najlepiej, gdybyś się zaopatrzył w tą wersję, która wyszła. Domyślam się, że pytanie pojawiło się w związku z tym, że w sklepach wyświetla Ci się, że gra jest już niedostępna (przed chwilą sprawdziłem, licząc, że po prostu wstawię Ci tu link do sklepu...). I o tyle dziękuję Ci za to pytanie. Wiem, że wydawca ma jeszcze trochę egzemplarzy i widzę, że muszę do niego zajrzeć i przypilnować, żeby przekazał je do sklepów. Mogę jeszcze zaproponować, zwłaszcza gdyby Ci się spieszyło z zakupem, kontakt przez prywatne wiadomości na forum.

Co do "Igań 1831", będą osobno, jako rozszerzenie "Ostrołęki". Chciałbym uniknąć wydawania jeszcze raz całej tej masy żetonów pomocniczych, które są w "Ostrołęce 26 maja 1831". Dlatego warto się zaopatrzyć w tą wydaną "Ostrołękę". Co do terminu, nie potrafię określić, bo nie ode mnie to ostatecznie zależy, ale odnośnie "Igań" mogę powiedzieć, że widać światełko w tunelu. Cena dodatku, jako że to dodatek, to będzie na pewno niższa niż samej "Ostrołęki".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: spitamenes »

Dziękuje za odpowiedź,będe śledził sklepy bo termin mnie właśnie na czerwiec interesuje.
Ale już przynajmniej wiem co i jak.A właśnie piszę dlatego że w sklepach nie ma w ogóle tej gry.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: Raleen »

OK, to jak nie będzie gdzieś za 2 tygodnie, to ja się odezwę do Ciebie na PW (ewentualnie mogę na maila). A jak w przyszłości nie będzie to też pisz do mnie. Cóż, sprzedawcy i wydawcy mają bardziej masowe towary, którym zwykle poświęcają więcej uwagi, niż taka gra jak ta - w gruncie rzeczy dla trochę bardziej wymagających graczy, więc czasem muszę osobiście przypilnować tematu.

Aż tak wiele już nie zostało, z tego co się orientuję, ale jeszcze trochę jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: cadrach »

Fort gier ma na stronie napisane, że wysyła grę do pięciu dni.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: Raleen »

Już ma. Jak to co wyżej pisałem jeszcze nie miał :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: spitamenes »

Witam gra już do mnie dotarła właśnie dziś.
Jest to moja pierwsza gra wojenna hexowa (poza Gbo na pc lata temu), instrukcja ładnie wydana,ale mam wrażenie jakbym czytał prace magisterską Hawkinga :) mam nadzieję że ją ogarnę (sporo zasad do przyswojenia).
Sama gra pięknie wydana zwłaszcza eleganckie i praktyczne pudełko (będzie pięknie wyglądać obok encyklopedii wojen napoleońskich-Bieleckiego), żetony też super i piękna mapa.
Mam jeszcze tak na szybko trzy pytanka?
1. Czemu siła na żetonach zwłaszcza piechoty różni się od tych w tabelce na końcu instrukcji? (czy to są jakieś inne wskaźniki? (bo mam wrażenie że na żetonach 1 pkt siły to 75, a z tyłu tabelki 100 osób - konnica się chyba zgadzała).
2. Czy morale poszczególnych oddziałów z tyłu instrukcji w tabelce to ta liczba przedzielona pustą kratką.
3. Czy Ostrołęka 1807 dalej jest w planach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Kiedy ,,ulepszona wersja Ostrołęki"?

Post autor: Raleen »

Dzięki za opinię, cieszę się, że się podoba.

1. Co do siły w tabelkach to jest taka sama jak na żetonach, tylko w przypadku piechoty podano osobno tyralierów - to te wartości po prawej stronie przedzielone kratką. Jak zsumujesz siłę tyralierów i pozostałej części oddziału to powinno się wszystko zgadzać. Oddziały lekkiej piechoty (pułki strzelców pieszych i batalion strzelców podlaskich) całe mogą podzielić się na tyraliery, więc ich siła jest zapisana jako siła kilku oddziałów tyralierów (max 3), na które mogą się podzielić. Tutaj jak zsumujesz też wszystko powinno się zgadzać. Bez takiego podziału trudno byłoby odpisywać straty tyralierom osobno od strat pozostałej części batalionu piechoty jak zostaną z niego wydzieleni.
2. Morale oddziałów jest podane pod tabelą. Wszystkie oddziały rosyjskie mają 3, wszystkie oddziały polskie mają 4. Tutaj sprawa jest więc prosta. Zmienić morale mogą tylko straty (to jest trwała zmiana), albo utrata dowódcy (wtedy morale podległych mu oddziałów spada o 1). Jest też jeszcze jedna szczególna sytuacja kiedy oddział atakujący ma na boku wrogą jednostkę i wtedy morale może być o 1 niższe, ale już nie będę w to wchodził, bo to się rzadko zdarza.
3. "Ostrołęka 1807" jak najbardziej w planach. Jeszcze tylko pierwszy scenariusz trzeba skończyć. Chwilowo jest przerwa operacyjna, bo muszę go trochę przerobić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrołęka 26 maja 1831”