Strategie i gry wojenne na PC

Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Mi się bardziej podobał Imperialism I.
W prosty sposób oddawał wiele zależności - a przedewszystkim był niesamowicie miodny.
Michal
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Michal »

Aldarus pisze:Mi się bardziej podobał Imperialism I.
W prosty sposób oddawał wiele zależności - a przedewszystkim był niesamowicie miodny.
Tez preferowalem jedynke, a zmieniajac temat na XX wiek, to przymierzam sie rozgrywki MP w HoI 2, ale to po sesji.... (kumpel wlasnie podeslal screeny jak to podbija Japonia Chiny jeszcze w 1937 :) )

PZDR
Michal
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Ja mam lipiec 1941, Japonczycy stoja na Syberie, Chiny w Kazachstanie, Niemcy zajeli juz Stalingrad, Leningrad i okrazyli Moskwe. Dziwna wojna na zachodzie caly czas :D, Hitler poszedl na Moskwe zamiast na Paryz...a ja gotuje sily na Singapur i Indonezje :)

z pokladu SuperBB Yamamoto (w trakcie sesji ;P) pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Aldarus pisze:Mi się bardziej podobał Imperialism I.
W prosty sposób oddawał wiele zależności - a przedewszystkim był niesamowicie miodny.
Tak nie tylko Ty i Michał macie takie zdanie o I i II spotkałem się z takimi opiniami. I ... sprawdzę to bo odkryłem u siebie w zbiorach nieużywaną jedynkę :)

Wyszedł właśnie dodatek do Rome Total War Barbarian Invasion.
Tym razem przenosimy się do okresu kiedy funkcjonuje podział Imperium Romanum na Cesarstwo Zachodnie i Wschodnie.
Mozemy grać nie tylko Rzymianami ale Frankami, Gotami, Sasami, Hunami Sasanidami , Wandalami , Alemanami i Sarmatami ( wtedy werbujemy oczywiście oddziały sarmackich dziewic na koniach :) )
Plemiona dzielą się na osiadłe oraz hordy ( niektóre osiadłe zamienić się mogą w hordy) Hordy moga osiedlić się nie więcej niż w 3 osadach - jeśli to zrobia przestają być hordą.Warunki zwyciestwa są zróżnicowane np. Hunowie ( horda) muszą opanować prowincje z Rzymem i Konstantynopolem oraz kontrolować 15 prowincji.
Można obecnie werbowac wodzów. Można toczyć walki nocą. Religia odgrywa dużą rolę.
cdn
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Na 28.10 jest planowane wydanie Crown of Glory w wersji polskiej za 19 zł. Zapowiada się nieźle. Niestety nie udało mi się dowiedzieć jak będzie się miała sprawa z patchami. Ale w tę grę na pewno warto zagrać.
http://www.nicolasgames.pl/gry.php?action=zapowiedzi
A tu coś więcej z wersji angielskiej:
http://www.matrixgames.com/games/game.asp?gid=306
pzdr
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Interesujaco to wyglada !

Niestety dodatek Barbarians do RTW wymaga łatki wyrzuca mnie ustawicznie do Windows a rodzina panująca Hunów zaprzestała prokreacji :cry:
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Aldarus:
Dobrze, że podrzuciłeś ten anglojęzyczny link - na polskiej stronie podano monstrualne wymagania sprzętowe, tak jakby nie chodziło o dość prostą graficznie grę strategiczną, ale, dajmy na to, jakiegoś Half-Life'a albo FarCry'a. Szczęśliwie strona Matrix Games pozwala skorygować te dane.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raubritter pisze:strona Matrix Games pozwala skorygować te dane.
... mniej więcej o połowę! :D
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Gralem w Crown of Glory - mierniutka gierka - tragiczne bitwy, malo do roboty, w sumie nic sie nie dzieje i nie czuje sie kompletnie klimatu napoleonskiego. Czekajmy na Empires in Arms :>.

Za 19 zl lepiej kupic w Media Markt - Napoleons Last Battle - Waterloo na enginie Sid Meiers Gettysburg.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Strategos pisze:
Niestety dodatek Barbarians do RTW wymaga łatki wyrzuca mnie ustawicznie do Windows a rodzina panująca Hunów zaprzestała prokreacji :cry:
Gorzej ,że niestety wgranie dodatku powoduje kłopoty w wersji oryginalnej czyniąc ją wprost niegrywalną ( nie można przeprwowadzić szturmu miasta i zaatakować wrogiej armii , która próbowała uciec - wyrzuca do Windows) Ja sobie poradziłem w ten sposób ,że mam na innym dysku wersje podstawową , która jest stabilna i bez zarzutu a na drugim wersję z dodatkim , w którą od biedy można grać w scenariusze Barbarians.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Patrz, Strategosie: oto wyższość planszówek w wersji FtF. Czy słyszałeś, żeby ktoś w czasie takiej rozgrywki został wyrzucony do Windows? :wink: :D
Oczywiście rozumiem, że w czasie rozgrywania Trzydziestolatki zdarza się defenestracja, ale to jest wyrzucenie przez Windows. :wink:
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Mnie też RTW:Barbarians wywala do Windows. myślalem że to wina mojego kompa (miał wczesniej też problemy z innymi gierkami) ale jeżeli wam tę to się też dzieje, to mnie pocieszyliście... :wink:
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Andy pisze:Oczywiście rozumiem, że w czasie rozgrywania Trzydziestolatki zdarza się defenestracja, ale to jest wyrzucenie przez Windows. :wink:
Eee, tak się zdarzało z Windowsem 1618...
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Andy pisze:Patrz, Strategosie: oto wyższość planszówek w wersji FtF. Czy słyszałeś, żeby ktoś w czasie takiej rozgrywki został wyrzucony do Windows? :wink: :D
...
Jasne, ale wtedy mogą się zdarzyć całkiem nie wirtualne kataklizmy. Nico pamieta pewnie tą pełną grozy chwilę w klubie Manhattan kiedy żle ustabilizoana ława zrobiła bum... i wylewająca się z kubka herbata( oczywiście kryminalne naruszenie podstawowych zasad przez gospodarza :oops: ) przez ułamek sekundy zawahała się:zapoznać się z książką czy mapą i żetonami .Na szczęście wybrała mniejsze zło ...
Psycho_l pisze:Mnie też RTW:Barbarians wywala do Windows. myślalem że to wina mojego kompa (miał wczesniej też problemy z innymi gierkami) ale jeżeli wam tę to się też dzieje, to mnie pocieszyliście... :wink:
Też podejrzewałem trochę mój komputer ale po tym jak okazało się ,że podstawowa wersja też zaczeła zachowywać się skandalicznie i po uświadomieniu sobie ,że tempo spolszczenia dodatku było znacznie wieksze niż w przypadku wersji podstawowej uznałem ,że jednak zrobili falstart.
Tym niemniej Twój post mnie mimo wszystko uspakaja :wink:
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Podobno z wersją angielską RTW BI nie ma problemów (przynajmniej jeśli chodzi o wyrzucanie, bo szereg rzeczy do poprawki to tam nadal jest).
Co do COG - zobaczymy.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”