Axis&Allies Miniatures

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
myshaq
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2010, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Axis&Allies Miniatures

Post autor: myshaq »

Mam pytanie:
Czy ktoś z was grał w ten system i co o nim sądzicie? Zakładam ten temat ponieważ chciałbym poznać waszą opinie.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Jako szybka gierka prepaintowa może się podobać, ale wolę Mechwarriora Da i Star Warsa

Jako system do gier bitewnych to kpina .. :>
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

Clixy maja to do siebie ze są bardzo proste .Odwzorowanie pola walki jest praktycznie znikome dobre dla ludzi którzy zaczynają przygodę z wargamingiem :)
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja trochę może nie w temacie, ale czy to jest bitewniak?

Ja kojarzę taką planszówkę...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki, nie ma to jak kultura obrazkowa ;D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

A&A to czynszówka prościutka w stylu Riska z długą tradycją.

to to Pre paintowe gumoczołgi na rynku od jakichś 3-4 lat.
myshaq
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2010, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myshaq »

Mi się akurat ten system podoba ponieważ nie muszę malować ani sklejać figurek (nie mam talentu do takich spraw :) ) , zasady są prościutkie oraz osadzony jest w realiach II wojny światowe które uwielbiam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

myshaq pisze:Mi się akurat ten system podoba ponieważ nie muszę malować ani sklejać figurek (nie mam talentu do takich spraw :) ) , zasady są prościutkie oraz osadzony jest w realiach II wojny światowe które uwielbiam!
Jak nie lubisz malować, to mogę Ci jeszcze polecić spróbowanie planszówek. Tam malowania już nie uświadczysz, obecnie w zasadzie zniknęły też prace ręczne w postaci wycinania i sklejania, charakterystyczne dawniej dla gier Dragona.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Myślałem kiedyś o zakupie kilku boosterów do tej gry, by mieć czołgi w 1:144, ale po krótkiej kalkulacji doszedłem do wniosku, że się nie połaca. No z tego co widzię w poznańskich sklepach, to gra umarła śmiercią naturalną w Polsce.
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

Czaki dobrze ze nie kupiłeś bardziej się tank museum oplaca kupiec bo to przynajmniej wygląda jak model :) A asixy to gumo czolgi więc raczej bym to podciągną pod wyroby czolgo podobne .
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Raleen pisze:
myshaq pisze:Mi się akurat ten system podoba ponieważ nie muszę malować ani sklejać figurek (nie mam talentu do takich spraw :) ) , zasady są prościutkie oraz osadzony jest w realiach II wojny światowe które uwielbiam!
Jak nie lubisz malować, to mogę Ci jeszcze polecić spróbowanie planszówek. Tam malowania już nie uświadczysz, obecnie w zasadzie zniknęły też prace ręczne w postaci wycinania i sklejania, charakterystyczne dawniej dla gier Dragona.
A ja tak lubilem sklejac te zetony dwustronne:)
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Awatar użytkownika
KovaL
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 18:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KovaL »

Ja gram w Axis & Allies War at Sea, ale tylko wtedy gdy mam mało czasu. Choć ostatnio była bitwa 500p (osi) na 25owymi0p (alianci). Graliśmy na 3 mapach, z moimi zasadami dodatkowymi, jak np. torpedy magnetyczne, samoloty rozpoznawcze i skoordynowany ogień artylerii p-lot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”