[Scramble] Nowe pole ostrzału

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Scramble] Nowe pole ostrzału

Post autor: Thomas »

Witam. Kto siedzi w temacie zasad Scramble! będzie wiedział o co chodzi, kto zaś nie siedzi... trudno. Zasiąść zdecydowanie powinien. Wracając do tematu. Wg zasad samolot miał pole ostrzału z "nosa" i "ogona" tak jak jest to zaznaczone na obrazku niebieskimi liniami, czyli rozstrzelone na boki pod kątem ok 45°. Jakby nie patrzeć troszkę to nierealne, dlatego proponowałbym wprowadzenie nowego pola ostrzału oznaczonego na obrazku czerwonymi liniami. Urealni to trochę rozgrywkę i będzie miało wpływ na taktykę dowodzenia. Co o tym myślicie? Zielonymi liniami oznaczone jest pole ostrzału z broni umieszczonej w skrzydłach, natomiast pomarańczowy okrąg to pole ostrzału wież strzelniczych.

Obrazek

P.S. Bogus_law i kapral, liczę na wasze sugestie ;)

Pozdro
T
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

nie zna mscrambla

ale czemy tailguner ma strzelac tylko w prosto w tyl ? ?
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Hmm, słuszna uwaga. Pewnie zasugerowałem się przednimi nosowymi karabinami. Chociaż z drugiej strony, tak sobie teraz pomyślałem, że przecież niektóre bombowce mające w nosie, w oszklonej kabinie karabiny maszynowe też miały możliwość częściowego kierowania ognia na boki. Muszę to przemyśleć jeszcze raz. Dzięki za podpowiedź.

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Zastanawia mnie jednak czy nie będzie to mialo wplywu na możliwość strzelania. Jak by nie bylo zwroty wykonuje sie o 30 stopni... wydaje mi sie że gdyby samoloty nie byly od poczatku gry do siebie równolegle polożone to możliwości strzalu bylyby strasznie ograniczone... takie moje male przemyslenie... :):)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Co prawda dopiero studiuje przepisy, ale wydaje mi się, że - "old Nose Arc" jest taki gdyz zakłąda jakieś drobne manewry podczas strzelania. Zwykły 30 st. zwrot trzeba odmierzać od szablinu. Ale chyba jakies drobne korekty ustwienia w dowolnym kierunku sa juz raczej dozwolone, czy nie?
Bo jesli tak, to to został bym przy strej wersji. Jesli nie - to dla bombowcow i innych samolotow z ruchomym przednim karabinem - po staremu, a z zamontowanymi na stale nowy.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

No właśnie nie wziąłem pod uwagę, że tylne karabiny miały raczej ruchome pole ostrzału, więc powinno zostać po staremu. Co do przedniego pola ostrzału to mam obiekcje. Z jednej strony mogły to być karabiny maszynowe zamontowane na stałe np w nosie maszyny, ale z drugiej strony może to być górna wieżyczka która de facto miała ruchome pole ostrzału...

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”