Cold War Commander - Irak 2003 raport

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Cold War Commander - Irak 2003 raport

Post autor: Bogus_law »

Autor, aby podgrzać atmosferę przed premierą systemu opublikował pierwszy z kilku zapowiedzianych raportów:

http://blitzkrieg-commander.com/pages/b ... 2&Area=cwc
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

Przejrzałem ten raport, ale to chyba dopiero początek bo jest rozstawienie ale za bardzo nie ma walk opisanych. Chyba że coś przegapiłem (jeśli tak to z góry przepraszam)?

Bardzo to ciekawe, ale sądzę, że w podobnej sytuacji Amerykanie zawołali by na pomoc lotnictwo zamiast toczyc potyczkę lądową z wyrównanymi siłami. To jest chyba trudnosc w przypadku gier tego okresu - USA mają zawsze taką przewagę, że albo scenariusz będzie trochę fikcyjny albo szanse muszą byc nierówne.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

To jest pełen raport na dole są przejścia do kolejnych stron, np tura 1 :
http://blitzkrieg-commander.com/pages/b ... aspx?ID=20
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

zakupilem wreszcie CWC
(mialem w planach CWC, Spearhead i MA modern - od dawna, padlo na CWC bo ostatnio w to ludzie grywaja)

System jest plynny i prosty
oparty na mechanice Warmastera, ale to co mi przeszkadzalo w warmasterze w wiekoszosci przypadkow przystopowano
[walka 12 kosci ataku na 4+, X kosci sejwa , 9 kosci kontry na 4+, X sejwa]

na raz sie rzuca mniejsza iloscia kostek pomiedzy dzialaniami odzialow
aczkolwiek wiaderko kostek nie bedzie stalo bezczynne
(ma to plusy i minusy - duzo kostek to bardziej wyrownany rozklad prawdopodobienstwa - ale ja po prostu wole mniej turlac - wiec to moj glowy zarzut do warmastera i CWC)

w usmie wada systemu jest dziwna dostepnosc sprzetu i podobno dziwne mechanizmy dzialania niektoych jednostek (nie widzialem w akcji, tylko czytalem)


tym niemniej system wart polecenia
prosty i przyjemny modernowy system
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

AWu pisze:w usmie wada systemu jest dziwna dostepnosc sprzetu i podobno dziwne mechanizmy dzialania niektoych jednostek (nie widzialem w akcji, tylko czytalem)
System mi bardzo przypadł do gustu podobnie jak BKC.
Ma swoje wady jednak łatwo je popoprawiać. Swego czasu u nas na pewnym forum ;) był duży problem ze zrozumieniem że army listy są pisane pod dane konflikty a nie są kompatybilne z każdą inną w podręczniku.
Sam podrasowuje swoje rozpiski tak by były bardziej historyczne. Np w Wietnamie wywalam obowiązkowo 6 podstawek zwykłej piechoty kiedy tworzę armię marines.
Silnik gry jest IMHO bardzo dobry, wszędzie na świecie ( oprócz pewnego forum ;) ) gra miała raczej dobre recenzje.
A nieszczęsne army listy i dane sprzętu zawsze można samemu poprawić, autor sam nie raz mówił że nigdy nie miał w zamyśle tworzenia gry turniejowej więc nie trzeba danych sprzętu traktować jako niezmiennego kanonu.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

nie wazne przeciwko komu izrael by walczyl to mozdzieze na M 113
chaparrale i F 15/16 mial ;D

dziury sa po prostu w sprzecie

co do pisania pod poszczegolne konflikty
to kiepska wymowka w rownowazeniu TOE

armia RPA walczac z Etiopia powinna dawac historyczny rezultat w zalozonym okresie jednak...

Jak kupie Spearheada to porownam (MA modern mi srednio przypadl do gustu)


z tym krytykanctwem to przesadzasz na Wargamerze
fakt ze zaraz zaczeli wymyslac modyfikacje (czego nie lubie bardzo)
ale system sie raczje podobal

to na zasadzie wladcy pierscieni
po wyjsciu z kina rozmawialo sie tylko o rzeczach ktore sie nie podobaly ;D
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Listy do Wietnamu po drobnych przeróbkach są już OK.

W jednej książce nie da się zawrzeć wszystkich TOE, zobacz Micromark Army Lists jest tego pewnie z 1000 do konfliktów które obejmuje CWC.

Spearhead Modern a CWC to zupełnie inna bajka, inna filozofia.
Mnie ciekawi "A Fistful of TOWs" wersja demo zapowiada się bardzo ciekawie na przełomie przyszłego roku ma wyjść nowa edycja i jest wpisana w listę zakupów.

Opisanie sprzętu do moderna to koszmarna robota, na tym się wyłożyli goście z ODGW. Myśleli że wydanie databooka do moderna będzie proste i łatwe. Mineło sporo lat i nadal go na horyzoncie nie widac.

W każdym bądż razie CWC jest warty zagrania oczywiście IMHO.
Jeżeli ma się okazję to na pewno warto spróbować, pewnie na Polach Chwały będzie okazja.

Z tą krytyka to kiedys mocno pojechano po autorze a ja akurat tego goscia lubie. W wolnym czasie napisal i wydal ( na bardzo wysokim poziomie ) dwa podreczniki ktore co by nie mowić mocno wstrząsneły wargamingowym światkiem. Dodatkowo autor zapewnia support gry na forum porównywalny chyba tylko z grupą Yahoo THW.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

ODGW to jest kpina a nie firma niestety...
wiec porownania nie ma

tu nie chodzi o niekompletnosc podrecznika tylko poszczegolnych tabel

te wszystkie rzeczy (procz zaginionych amerykanskich samolotow powyzej F 4 i mozdzieza na m113) sa ale w innych army listach
u Izraelczykow ich po prostu zabraklo
a najbatrdziej podstawowa strona Israeli armour juz by mu powiedziala czego brakuje
- wiec te tabele sa po prostu kiepsko przygotowane merytorycznie
ciut na odwal


co do zarzutow do faceta to przegapilem watek
kojaze tylko jakies marudzenie ze koles przyjmowal cos autorytatywnie nie znajac sie na tym
no coz jesli chodzi o mechanike gry to obojetne, jesli o historycznosc to znaczenie ma
ja od CWC oczekuje zabawy bardziej wiec nie mam takich problemow z tym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”