[AAR] Poranek żywych kaczek (Victory Decision)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

[AAR] Poranek żywych kaczek (Victory Decision)

Post autor: WarHammster »

Scenariusz rozegrany w Agresorze w dniu 23.02.2013 pomiędzy mną a GRZ. Zapraszam do raportu:

Obrazek

http://warhammster.blogspot.com/2013/03 ... ctory.html

PS. Przepraszam za literówkę w "Fracja" na obrazku z legendą.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: Sarmor »

Przyjemna i zabawna lektura, jak zresztą większość Twoich raportów. Wielki plus za miny (te niewybuchowe). :D
Na początku chciałem napisać, byś nie używał niemieckiego, ale w sumie jest to kolejny aspekt rozrywkowy tekstu. ;)

Zazdroszczę tak zastawionego stołu, przy mojej pierwszej (i chyba jedynej) rozgrywce w ViDe moi Amerykanie musieli nacierać przez pole uprawne, mając do wyboru bieg i szybkie rozstrzelanie przez MG42 lub czołganie się i wolne rozstrzelanie przez MG42.

Z pytań technicznych - używasz jakichś filtrów na zdjęcia? Mam na myśli te kolorowe, ilustrujące rozgrywkę.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: WarHammster »

Dzięki Sarmor.
Ściągnąłem sobie kilka dni temu darmowy program do obrabiania zdjęć Photo Scape. Nie ma dużo narzędzi, bo darmowy, ale do zabawy i raportów w sam raz. Zdjęcia też czasem obrabiam w Picassie.
Sarmor pisze: Zazdroszczę tak zastawionego stołu, przy mojej pierwszej (i chyba jedynej) rozgrywce w ViDe moi Amerykanie musieli nacierać przez pole uprawne, mając do wyboru bieg i szybkie rozstrzelanie przez MG42 lub czołganie się i wolne rozstrzelanie przez MG42.
Niczym jak we Close Combat Last Stand Arnhem :)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: Raleen »

Super raport, dołączam się do słów uznania :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: Sarmor »

A te płomienie i inne efekty to też z tego Photo Scape?
Pytam, bo noszę się z zamiarem zrobienia takiego efekciarskiego raportu, tylko bardziej na poważnie.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: WarHammster »

Płomienie też, po prostu je pościągałem w programie. Wszystkie grafiki w Photo Scape można dowolnie obracać i zmieniać kształty. Strzałki też.

Dzięki Ryszard.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: GRZ »

Sławku wyszło Ci prawdziwe cudo! Najlepszy raport jaki czytałem ;D Świetne opracowanie graficzne.

Parę bubli wyszło podczas rozgrywki z mojej winy.Nie wytłumaczyłem też dobrze paru rzeczy (mówiąc "straty się nie liczą" miałem na myśli to że nie liczone są na koniec punkty zwycięstwa za zabite oddziały ) i nawet wprowadziłem w błąd Sławka (Nie 2/3 a 3/4 strat powodują ucieczkę wszystkich pozostałych jednostek)
Nie zwróciłem też uwagi przeciwnikowi jak bardzo tu szybko wszystko ginie. (Jest to chyba najbardziej 'brutalny' system jaki znam)

Tak btw koszt Shermana III (IV z hvss już by miała 5" ruchu jeśli dobrze pamiętam )to 205 pts a drużyny piechoty grenadierów 190. No i szarża piechoty na czołg przeważnie kończy się utratą tego oddziału. Robiłem to bo miałem kupę mięsa na stole.

Balans tak jak mówiłem jest problemem tego systemu a ja dodatkowo zawsze miałem problemy z robieniem zbalansowanych rozpisek które nie byłyby mirrorami [zwłaszcza po roku przerwy]. Dodatkowo powinienem pierwszą grę rozegrać na mniejsze punkty i nie dawać przeciwnikowi tak drogich oddziałów (dowództwo z km i artylerią spoza stołu jest zabawne ale kosztuje a łatwo tu się traci oddziały).
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Poranek Żywych Kaczek - System Victory Decision - Agreso

Post autor: WarHammster »

Relacja z rozgrywki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [AAR] Poranek żywych kaczek (Victory Decision)

Post autor: Raleen »

Raport zagościł na portalu, poprawiliśmy w międzyczasie literówki itp.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”