Reaktywacja MP

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Reaktywacja MP

Post autor: Grodzio »

Tak sobie myślę, czy reaktywacja tego systemu jest możliwa? Od czasu do czasu grywamy w Lublinie w skali 6mm, ale wpadł mi ostatnio do głowy pomysł, żeby MP przenieść do skali 3mm, ale potrzebuje jakiś porad, czy ma to sens? Zmian wystarczy wprowadzić niewiele (wszystkie odległości podzielić na pół, łączeni z tymi w modyfikatorach) do tego należałoby pojazdy i piechotę umieścić na podstawkach 0,5"x0,5". Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Reaktywacja MP

Post autor: Cisza »

Nie wiem czy redukcja zasięgów byłaby akurat konieczna.
W 3mm będą one po prostu bardziej realistyczne.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Reaktywacja MP

Post autor: Umpapa »

No i trzeba by zmienić zasady dotyczące miotaczy ognia na czołgach, umożliwiały one powergaming (miotacz ognia zadawał obrażenia automatycznie, niezależnie od jakości jednostki). AWu coś mógłby więcej powiedzieć bo coś kiedyś propnował zmienić...
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reaktywacja MP

Post autor: AWu »

Ja? Nie
Ja tylko marudziłem na jednego osobnika który wystawiał na turniej kombo czołgiści niewyszkoleni z miotaczami bo trafiały z automatu :)

MP to fajny system, ale..
Totalnie się nie nadawał do gry turniejowe ji to go zabiło.
Jako gra scenariuszowa jest IMHO dużo fajniejszy od FoW.

Miotaczy ognia na T 34 starczy nie wystawiać :>
Jakoś w innych systemach ich nie ma i sobie radzą..
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Reaktywacja MP

Post autor: Grodzio »

O tym się pomyśli w trakcie rozgrywek, wystarczy wprowadzić limit procentowy miotaczy ognia np. 30% czołgów może być wyposażona w miotacze ognia, albo limit ilościowy w zależności od punktów ;)

Turnieje faktycznie odpadają, ale zostaje liga, na co bardziej bym liczył. Rozgrywki każdy grałby dowolnie, z tym, że granie po raz kolejny (np. większy niż 3 rozgrywki) z tym samym przeciwnikiem dawałoby mniejszą ilość punktów, możliwości jest sporo. Poza tym w grę wchodziłyby tez ligi lokalne. Dla mnie system jest bardzo dobry, dlatego warto by go trochę rozruszać, po raz kolejny u nas ;)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Reaktywacja MP

Post autor: stelker »

Przymierzałem się kiedyś do MP ale ilość tabel mnie przerosła z tego co czytałem liczy uzbrojenie poszczególnych drużyn piechoty jak w takim razie na figurkach 3mm rozróżnić czy mają Thomsona czy MP40 . Nie chce wprowadzać WYSIWYGu ale jak będzie to tylko w rozpisce to prędzej czy później zacznie się wszystko mieszać czołgi i pojazdy są ok ale z piechotą byłby problem . Da się w tym systemie podstawkować modele na monetach ?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reaktywacja MP

Post autor: AWu »

Opisuje się taka śliczną karteczka malutka na podstawce..
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Reaktywacja MP

Post autor: Grodzio »

Aktualnie planuje przyklejać 3 modele dla zwykłej piechoty, 2 dla LKMów, 2-3 leżące modele dla CKMów, 1 model dla miotacza ognia, dowódcy to model samochodu plus 2 modele piechoty, model leżący to obserwatora/snajpera. Inne modele będę opisywał karteczką- jak już A Wu zauważył. Dodatkowo tych broni jest niewiele: automatic rifle, carabine, rifle, HMG, LMG, MMG, flame thrower,SMG. System przewiduje teoretycznie podstawki 05,"x0,5" (ja takie robię) ale ważne jest aby przeciwnik miał takie same.

Poza tym MP z założenia jest bardziej skoncentrowany na broni pancernej. Choć nie wyklucza piechoty i jej zasady użycia są dość dobre.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”