Halftracki i przewożona piechota

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Halftracki i przewożona piechota

Post autor: Biały Vilk »

Mam pytanie z gatunku: "nie masz większych problemów"?

Zarówno w odniesieniu do Amerykanów, jak i Niemców używam/będę używał halftracków z PSC. Chciałbym, żeby wjeżdżające na pole bitwy pojazdy miały na ławkach desant siedzących żołnierzy. W pewnej chwili chłopaki jednak wyskoczą i wtedy najlepiej byłoby usunąć siedzących a w ich miejsce postawić obok modele stojące na własnych podstawkach. Takie wizualnie klimatyczne podejście wymagałoby, żeby siedzące figurki nie były przyklejane do ławek halftracków. Będą jednak wypadać, przewracać się, ich częste miętolenie też nie pomoże.
Macie jakieś rozwiązania tej kwestii? Czy nie pieprzycie się w drobiazgi, chłopaki siedzą przyklejeni albo ich w ogóle nie ma na ławkach, albo kładzie się jakieś kostki czy znaczniki, że pojazd jest pełny/pusty? W sumie przy krytych ciężarówkach pozostają tylko znaczniki...
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Halftracki i przewożona piechota

Post autor: nexus6 »

Mam taką samą koncepcję i taki sam problem. Jeszcze tego nie wcieliłem w życie, ale tak myślę, aby posklejać siedzących żołnierzy do siebie i wyciągać ich razem za jednym pociągnięciem, a i siedzieć w halftrucku powinni bardziej stabilnie.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Halftracki i przewożona piechota

Post autor: MaaX »

Ja robie siedzacych na stale.
Jak chcesz wyjmowanych to polecam magnesy albo tak jak Nexus napisal przyklejonych do siebie z tym ze ja bym ich nie wkladal na wcisk bo bedzie farba odpadac tylko np. na spinacze wklejone w tylek pierwszego i ostatniego.
Awatar użytkownika
Mirek1939
Adjudant-Major
Posty: 287
Rejestracja: środa, 9 lipca 2014, 23:18
Has thanked: 95 times
Been thanked: 54 times

Re: Halftracki i przewożona piechota

Post autor: Mirek1939 »

Moga miec plastelinowe rozwolnienie :lol:
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Halftracki i przewożona piechota

Post autor: Umpapa »

Ja też mam ten dylemat.

Albo zrobię wkładkę z ławeczkami z żołnierzami, albo ew. będę nakładał dach (plandekę) z maskowaniem celem zasygnalizowania pustego halftracka.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”