Turniej BGK - uwagi, komentarze, wrażenia

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Turniej BGK - uwagi, komentarze, wrażenia

Post autor: bnk »

Zakładam temat w którym można się wypowiedzieć na temat mechaniki turnieju, co było na "plus" a co na "minus", co można by zmienić ewentualnie w przyszłych edycjach.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Turniej BGK - uwagi, komentarze, wrażenia

Post autor: xardas12r »

Mnie cały czas boli pierwsza gra i w związku z nią ustalanie zwycięzców przy nie pełnych zwycięzcach. Nie wiem czy nie lepiej było by porównywać wtedy procent straconego morale obu graczy , zamiast liczb bezwzględnych.

Poza tym raczej wszystko działało.

Btw: Ostatecznie dodawałeś pkt za malowanie armii itp ?
Obrazek
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Re: Turniej BGK - uwagi, komentarze, wrażenia

Post autor: bnk »

xardas12r pisze:Mnie cały czas boli pierwsza gra i w związku z nią ustalanie zwycięzców przy nie pełnych zwycięzcach. Nie wiem czy nie lepiej było by porównywać wtedy procent straconego morale obu graczy , zamiast liczb bezwzględnych.

Poza tym raczej wszystko działało.

Btw: Ostatecznie dodawałeś pkt za malowanie armii itp ?
Domyślam się że boli bo powstrzymałeś pancerną pięść Stemira, ale nie wiem czy to będzie sprawiedliwe w drugą stronę jak wejdą te procenty, nic nie stoi na przeszkodzie byśmy to sprawdzili po prostu w kilku najbliższych grach, więc kwestia jest otwarta jak najbardziej.

Tak, dodałem punkty za malowanie, wiele to nie zmieniło :P
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Turniej BGK - uwagi, komentarze, wrażenia

Post autor: Przemos19 »

Jestem już po pierwszej rozgrywce w Overlord i panie dzieju impas będzie się zdarzał tam często, jeśli będzie sporo bocage, do czasu aż wszyscy nauczą się korzystać z artylerii :)
Anyway, na Grenadierze mam nadzieję zdacie mi relacje co jak wyglądało i jakie wrażenia "na żywo" :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Turniej BGK - uwagi, komentarze, wrażenia

Post autor: WarHammster »

Pomimo spóźnienia, "bo" mi sie nie chciało jechać, nie chciało mi sie grać, rozważałem walkowery, w ogóle wrócić do domu i zdobyć kilka układów słonecznych i zniszyć wrogie floty swoimi drednotami i krążownikami. Podczas gry skupiałem się na czymś innym, układałem i snułem plany zdobycia galaktyki, kiedy się ocknąłem zauważyłem, że wygrałem dwe bitwy z trzech :D w efekcie zająłem III podiumowe miejsce :lol:. Było fajnie, ciekawie, śmiesznie, czasami nerwowo. Za swoją najlepszą gre uważam starcie z Tygrysami i piechotą Stefana.

Aktualnie biorę urlop od wszelakich gier, forum, bloga, malowania. Czas na dominację we wszechświecie!

Dziękuję bnk za zorganizowanie turnieju. Potężna inicjatywa z potężnym potencjałem na przyszłość, i mam nadzieję, że zadrżą fundamenty innych systemów i ich turnieje. Kwestią czasu jest aby powstała Liga Battlegroup Warszawa i zarażanie innych figurkowców tym systemem jak i systemami pod 20mm.

Tereny zostały przygotowane od podstaw przez Bnk i spółkę, czyli w 95% Bnk i Pumba. Chłopaki zastosowali wiele nowych ciekawych technik, stworzyli coś co ma wielkie JAJA i za to im chwała. Patrząc na inne turnieje i elementy terenów stwierdzam, że Bartek i Pumba zdeklasowali, zawstydzli i ośmieszyli (niechcąco) innych organizatorów :D. Oczywiście wkład w przygotowania wchodzą też Q.B, Vokush i ja.

Brakuje mi tylko pamiątkowego wspólnego zdjęcia z turnieju.

Dzięki Pumba, bnk i Stefan za grę i dziekuje wszystkim za obecność na turnieju.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2013, 12:53 przez WarHammster, łącznie zmieniany 3 razy.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”