Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - Dyskusja

Post autor: bnk »

czaki pisze:
bnk pisze:Unique - jednostki z taką charakterystyką nie mogą się dublować, czyli np. nie wystawisz Forward HQ x 2, ale możesz wystawić ile chcesz jednostek z charakterystyką Unique, pod warunkiem, że będą to różne jednostki.
Wydaje mi się, źle interpretujesz cechę Unique. To, co piszesz zapene opierasz na opisie ze str. 83 podręcznika. Spójrz jednak na stronę 48. Jest tam wyraźnie podane, że nie można mieć więcej niż jednej jednostki z tą cechą na battlegroup, niezależnie odwielkości gry.
Wiem, dlatego jest dosyć trudno jednoznacznie zinterpretować tą zasadę, jutro podpytam twórców gry o tą charakterystykę i dam znać jak oni się na to zapatrują.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

Post autor: Przemos19 »

Znalazłem na oficjalnym forum oficjalną wypowiedź na ten temat:
"Unique means you can only take one of that unit in an army, thus you could take one Forward HQ and one NKVD Comissar."
Czyli można mieć różne jednostki z charakterystyką Unique ale pod warunkiem, że tylko w jednej "kopii" :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

Post autor: bnk »

Długo było cicho w tym temacie, ale mam kilka dobrych wieści. W związku z inicjatywą propagowania systemu poprzez organizację turnieju zostaliśmy przez twórców systemu i firmę PSC włączeni do programu Demo Teams, a co za tym idzie jest to wydarzenie oficjalnie związane z grą Battlegroup Kursk. Kolejną ważną kwestią jest również uzyskanie sponsoringu na nagrody. Więcej wkrótce w temacie z regulaminem.
blackout_sys
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 22 lutego 2013, 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

Post autor: blackout_sys »

Podobno jest jeszcze wolne miejsce po stronie niemieckiej. Jeżeli tak jest faktycznie, to reprezentacja Wrocławia - w mojej osobie - chciałaby je zająć :)

A skoro już piszę, to chciałbym się spytać, czy ktoś mógłby mi wskazać zapis mówiący o statystykach Wurfrahmen 40 na Sd Kfz 251? Za Chiny nie mogę tego nigdzie znaleźć, a koniecznie chcę to wystawić ;)

Dzięki z góry!
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

Post autor: bnk »

O ile dobrze pamiętam tam były burzące 280mm, i tych statystyk powinno się używać imho.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

Post autor: Przemos19 »

Nie ma statystyk ponoć w podręczniku przez przeoczenie, są w oficjalnym FAQ.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Re: Turniej "Battlegroup Kursk" 2013 - dyskusja

Post autor: bnk »

blackout_sys pisze:Podobno jest jeszcze wolne miejsce po stronie niemieckiej. Jeżeli tak jest faktycznie, to reprezentacja Wrocławia - w mojej osobie - chciałaby je zająć :)

A skoro już piszę, to chciałbym się spytać, czy ktoś mógłby mi wskazać zapis mówiący o statystykach Wurfrahmen 40 na Sd Kfz 251? Za Chiny nie mogę tego nigdzie znaleźć, a koniecznie chcę to wystawić ;)

Dzięki z góry!
Sry za późną odpowiedź, tak jesteś dopisany ;)

Wkrótce uzupełnię wszystkie tematy i informacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”