Ogólnopolska Liga DBA II

Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: MichałeK »

szeperd pisze:Brawo Uczestnicy! Wnoszę, że zabawa była przednia. I o to chodzi! Trakowie faktycznie zapodają jak baba z cielęciną :pom:

A teraz pytanie: kiedy i gdzie następne zwarcie?

Szeptałem już Robsonowi, że końcem marca w Bielsku jest konwent Grojkon - ten sam, na którym w 2010 miał się pierwotnie odbyć turniej bielski (ze względu na zmiany terminów się nie odbył). Organizatorzy tegorocznej edycji już mnie zapraszali z DBA, więc myślę, że temat jest wart przemyślenia.
Ja bym przyjechał do Bielska, jeżeli nie będę miał wtedy praktyk w Płocku :)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Jaka to była uwaga dotycząca moich Partów? Na następnym turnieju pogram Polakami :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Uwaga, dopisałem jeszcze MichałKa do klasyfikacji zabójców generałów w lidze (w turnieju zaktualizowałem, ale oczywiście w lidze zapomniałem :wall: ).

Podczas ustawiania MichałKa na jego aktualnym miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji killera generałów wziąłem pod uwagę następujące zapisy:

9.2 Jeśli dwóch lub więcej graczy uzyskało tę samą liczbę punktów ich miejsce w Ogólnopolskiej Ligi DBA określa się przez średnią ilość punktów przypadająca na turniej w którym bracze brali udział (lub na łączną liczbę stoczonych bitew jeśli turnieje miały różną liczbę bitew lub gracz grał nie wszystkie bitwy w turnieju) jeśli ta metoda jest niewystarczająca, bierze się pod uwagę średnią miejsc zajmowanych w turniejach, a przy takiej samej średniej najwyższe zajęte miejsce. Ostatecznym kryterium, jeśli wcześniejsze nie przyniosły rezultatu są miejsca takich graczy w poprzedniej Lidze.

10.1 Poza klasyfikacją ogólną (wyniki z turniejów) w Lidze przyznawane będą również nagrody w klasyfikacji „Kiler Generałów”- za eliminowanie generałów wroga i Łupieżca” – za zdobywanie obozów i BUA przeciwnika, zaleca się również przyznawanie nagród w tych klasyfikacjach na turniejach. W turniejach można wprowadzić limit wymagany do nagrody w tych klasyfikacjach w turnieju od 2 (Generałów, Obozów i BUA) do ogólnej klasyfikacji liczy się jednak każdy wynik. Dla ustalania miejsc w tych klasyfikacjach posiłkowo należy stosować zasady opisane dla turniejów/ligi. Graczowi który w turnieju zabije generała w każdej grze (zabije co najmniej 4 generałów) przysługuje tytuł „Super Kilera Generałów” i w miarę możliwości dodatkowa nagroda.

Ponieważ wszyscy gracze którzy mają do tej pory po jednym generale grali tylko jeden turniej, to średnią wygranych liczy się bardzo łatwo - po prostu mają tyle punktów (średnio) ile ugrali na danym turnieju. Stąd miejsca są takie jak w lidze.
Skorygujcie mnie jesli je źle zinterpretowałem.

W tym miejscu jeszcze raz przepraszam MichałKa... W ogóle to chyba chłopaków z Krakowa (i Wieliczki!) ukrzywdziłem najbardziej w czasie tego ostatniego turnieju... :wall: Sorry... :oops:
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: MichałeK »

Robson pisze: W ogóle to chyba chłopaków z Krakowa (i Wieliczki!) ukrzywdziłem najbardziej w czasie tego ostatniego turnieju... :wall: Sorry... :oops:
Jeżeli chodzi o Wieliczkę, to mogę powiedzieć iż turniej był super, bardzo dobrze się bawiłem, dużo się nauczyłem i nigdy nie poczułem się skrzywdzony :) :jupi:
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Oficjalna klasyfikacja II Ogólnopolskiej Ligi DBA po trzecim turnieju rozegranym 12.02.2011r w klubie Agresor w Warszawie wygląda następująco:

[center] 1. (+1) Michał "MiSiO" Ciemniewski - 41 pkt + 25 pkt + 29 pkt + 3x5 pkt (dojazd) = 110 pkt
2. (-1) Piotr "Cisza" Ciszewski - 36 pkt + 44 pkt + 23 pkt + 5 pkt (dojazd) = 108 pkt
3. (+5) Sławomir „tsar” Okrzesik - 28 pkt + 39 pkt = 67 pkt

4. (-1) Robert "Robson" Szczelina - 29 pkt + 18 pkt + 5 pkt (dojazd) = 52 pkt
5. (+4) Jarosław "Greebo" Kocznur - 16 pkt + 24 pkt = 40 pkt
6. (+4) Paweł "Pablo" Rybak - 14 pkt + 25 pkt = 39 pkt
7. (new!) Paweł (murass) Murawski + 32 pkt + 5 pkt (dojazd) = 37 pkt
8. (-4) Adrian "Szeperd" Stolarczyk - 29 pkt + 5 pkt (dojazd) = 34 pkt.
9. (-4) Konrad "Kadzik" Brzozowski - 24 pkt + 3 pkt + 5 pkt (dojazd) = 32 pkt
10. (new!) Ryszard (Raleen) Kita 31 pkt

11. (-5) Szymon "Corsari"Ruśkowski - 30 pkt
12. (-5) Michał "MichałeK" Fujawa - 29 pkt
13. (-1 ale i +4!!) Artur "Inkub" Marciniak - 12 pkt + 14 pkt = 26 pkt
14. (new!) Adam (Multik) Okoń - 16 pkt + 5 pkt (dojazd) = 21 pkt
15. (-4) Radek Rybak - 16 pkt
16. (new!) Sebastian (Wesolek) Wesołowski + 6 pkt + 5 pkt (dojazd) = 11 pkt
[/center]
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Oficjalne wyniki II Ogólnopolskiej Ligi DBA w klasyfikacji Kiler Generałów i Łupieżca po trzecim turnieju rozegranym 12.02.2011r w klubie Agresor w Warszawie wyglądają następująco:

[center] Kilerzy Generałów: [/center]

[center] 1. (+2) Piotr "Cisza" Ciszewski – 1 + 3 + 1 = 5 Generałów
2. (+1) Michał "MiSiO" Ciemniewski – 1+1 + 1 = 3 Generałów,
3. (-1) Robert "Robson" Szczelina – 2 +1 = 3 Generałów
4. (+3) Sławomir „tsar” Okrzesik – 1 +1 = 2 Generał
5. (New) Paweł "Pablo" Rybak – 1 Generał
6. (-2) Adrian "Szeperd" Stolarczyk – 1 Generał
7. (-2) Michał "MichałeK" Fujawa - 1 generał
8. (-1) Konrad "Kadzik" Brzozowski – 1 Generał
9. (+1) Artur "Inkub" Marciniak – 1 Generał
10. (-2) Radek Rybak – 1 Generał
[/center]


[center] Łupieżcy: [/center]

[center] 1. Sławomir „tsar” Okrzesik – 1 obóz
2. (-1) Robert "Robson" Szczelina – 1 obóz
3. Jarosław "Greebo" Kocznur – 1 obóz
[/center]

Do klubu Kilerów Generałów dołączył Pablo, a do "elitarnego" klubu Łupieżców obozów dołączył Greebo.
W obu klasyfikacjach nastąpiły też zmiany ze względu na zajmowane miejsca w Lidze!
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Gady jesteście.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Wczoraj nie miałem już siły do komentowania wyników Ligi więc dziś pozwolę sobie na kilka słów komentarza i uwag.

Po pierwsze.
MiSiO pomimo oddania kolejnej bitwy walkowerem (tym razem na rzecz Ciszy) i zajęcia w turnieju dopiero IV miejsca przejął prowadzenie w Lidze! (Gratulacje!!!)
(Walkower był wynikiem nie stawienia się tym razem na pierwszą bitwę. MiSiO dołączył do nas dopiero po pierwszej serii bitew ze względu na opóźnienie pociągu. Poprzedniego walkowera oddał MiSiO w Krakowie też z powodu pociągu ;))
Do oddania pierwszego miejsca przyczynił się trochę sam Cisza zajmując tym razem swoimi Trakami dopiero VII miejsce w turnieju. Drugim powodem zmiany na pierwszym miejscu są punkty za dojazd :). ( Biorąc pod uwagę tylko wyniki z bitew Cisza ma 103pkt., a MiSiO 95pkt.)

Po drugie:
Piękny przeskok z ósmego na trzecie miejsce :jupi: (dzięki zajęciu 1 miejsca w turnieju :jupi: !!!) wykonał tsar ze swoimi Madziarami !!! Tylko patrzeć jak się okaże że gdzie dwóch się bije (o pierwsze miejsce) tam tsar wygrywa :)!!

Po trzecie:
Porównywalną zmianę pozycji co tsar odnotował również Inkub który z końca stawki znalazł się w samym środku drugiej dziesiątki, zostawiając za sobą trzech innych graczy!!!

Poza omówieniem tych najistotniejszych zmian w lidze chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię związaną z turniejem i regulaminem Ligi.

Otóż na wczorajszym turnieju aż trzykrotnie musiałem skorzystać z przepisu o przerwaniu gry (i zaliczeniu tylko remisu) w związku z upływem czasu przewidzianego na grę.
Raz miało to miejsce w trzeciej turze (bitwa Raleena z Misie-m) i dwa razy w czwartej (Pablo z Murasem i tsar z Ciszą). Na dodatek we wszystkich wypadkach sytuacja była dość jednoznaczna i możliwe było doprowadzenie do rozstrzygnięcia (kolejno 3 : 2, 3 : 3 i 3 : 0).

Zastanawiam się zatem czy korzystając z otwartego przedziału czasowego przewidzianego na bitwę w regulaminie Ligi.
regulamin Ogólnopolskiej Ligi DBA (wersja na II sezonu) pisze: 5.9 Na każdą bitwę w turnieju musi być ustalony przez organizatora czas od 1 godziny do 1 godziny 15 minut. (Czas obejmuje wszystkie czynności obejmujące bitwę od ustalenie strony atakującej do zakończenia bitwy.) Gracze zobowiązani są do przestrzegania terminów rozpoczęcia turnieju i kolejnych bitew.
Nie doprecyzować zapisów dotyczących podobnych sytuacji w ten sposób że do regulaminu dodany zostałby zapis:

„Jeśli ustalony przez organizatora czas na bitwę był krótszy niż 1 godzina i 15 minut, organizator w przypadku nie rozstrzygnięcia gry w pierwotnie ustalonym czasie może wydłużyć czas danej bitwy, nie dłużej jednak niż do 1 godzina i 15 minut, jeśli rozstrzygniecie w tym czasie jest możliwe.”

Oczekuje na wasze zdanie w tej kwestii w odrębnym temacie który zaraz założę.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

szepard pisze: Gady jesteście.
Co masz na myśli :] ;)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

MiSiO pomimo oddania kolejnej bitwy walkowerem (tym razem na rzecz Ciszy)
Jakbym robił to specjalnie :) W sobotę spędziłem godzinę na dworcu w Pszczynie, między 5:40 a 6:40, z powodu opóźnień PKP i nie dałem rady na pierwszą bitwę... Tym sposobem kolejny turniej z rozegraną 1 bitwą mniej :(

Szkoda, że musiałem Ciszy oddać walkowera. Ta, to byłby fajny pojedynek i kolejny rewanż (mamy małą historię pojedynków :))

Oby na następnym dał radę rozegrać wszystkie :D Coś się w Bielsku zorganizuje. Wtedy na pewno dam radę zagrać komplet :P
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Dla mnie w sumie ten walkower też nie był szczególnie korzystny. Jeśli udałoby mi się wygrać punktowo byłoby lepiej, a i starcie z takim przeciwnikiem to zawsze niezłe wyzwanie.

Wtopiłem szczególnie ostatnią bitwę z Tsarem, tą zremisowaną. Okazało się, że nie przypadkowo wygrał on turniej potrafiąc poradzić sobie nawet przy trudnym terenie.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

To oczywiste że nie robisz tego celowo :pom: , w ten sposób zaznaczałem tylko że pomimo tego walkowera z Ciszą (i Cisza za to dostał 8 pkt a Ty zero) i tak w klasyfikacji ogólnej udało Ci się go przeskoczyć i wejśc na I miejsce :jupi:
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

Zgodnie z ustaleniami jakie poczyniliśmy po ostatnim turnieju Ligi doprecyzowałem zapisy dotyczące remisów i wydłużenia gry w przypadku upływu wyznaczonego na nią czasu.
poniżej przedstawiam tekst jaki dodałem do regulaminu:

"Organizator w przypadku nie rozstrzygnięcia gry w pierwotnie ustalonym czasie może wyjątkowo (przed ogłoszeniem remisu) wydłużyć czas danej bitwy do dwóch dodatkowych tur (po jednej dla każdego gracza) po upływie czasu określonego na grę jeśli do rozstrzygnięcia brakuje 1 elementu i w ocenie organizatora rozstrzygnięcie w tych dodatkowych turach jest możliwe."

Zmiana została wprowadzona w punkcie 6.4.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

Oficjalne klasyfikacje II Ogólnopolskiej Ligi DBA po czwartym turnieju rozegranym 20.08.2011r w klubie Agresor w Warszawie



II Ogólnopolska Ligi DBA:

1. (bz) Michał "MiSiO" Ciemniewski - 41 pkt + 25 pkt + 29 pkt + 34 pkt + 4x5 pkt (dojazd) = 149 pkt
2. (bz) Piotr "Cisza" Ciszewski - 36 pkt + 44 pkt + 23 pkt + 18 pkt + 5 pkt (dojazd) = 126 pkt
3. (+2) Jarosław "Greebo" Kocznur - 16 pkt + 24 pkt + 33 pkt = 73 pkt

4. (-1) Sławomir „tsar” Okrzesik - 28 pkt + 39 pkt = 67 pkt
5. (+5) Ryszard (Raleen) Kita 31 pkt + 34 pkt = 65 pkt
6. (-2) Robert "Robson" Szczelina - 29 pkt + 18 pkt + 7 pkt + 2x5 pkt (dojazd) = 64 pkt
7. (+2) Konrad "Kadzik" Brzozowski - 24 pkt + 3 pkt + 18pkt + 5 pkt (dojazd) = 50 pkt
8. (-2) Paweł "Pablo" Rybak - 14 pkt + 25 pkt = 39 pkt
9. (-2) Paweł (murass) Murawski + 32 pkt + 5 pkt (dojazd) = 37 pkt
10. (-2) Adrian "Szeperd" Stolarczyk - 29 pkt + 5 pkt (dojazd) = 34 pkt.

11. (bz) Szymon "Corsari"Ruśkowski - 30 pkt
12. (bz) Michał "MichałeK" Fujawa - 29 pkt
13. (new!) Grzegorz (GRZ) Rząca 28 pkt
14. (-1) Artur "Inkub" Marciniak - 12 pkt + 14 pkt = 26 pkt
15. (-1) Adam (Multik) Okoń - 16 pkt + 5 pkt (dojazd) = 21 pkt
16. (new!) Paweł (QR) Kur 17 pkt
17. (-2) Radek Rybak - 16 pkt
18. (-2) Sebastian (Wesołek) Wesołowski + 6 pkt + 5 pkt (dojazd) = 11 pkt




Kilerzy Generałów:

1. (bz) Piotr "Cisza" Ciszewski – 1 + 3 + 1 = 5 Generałów
2. (bz) Michał "MiSiO" Ciemniewski – 1 + 1 + 1 + 1 = 4 Generałów,
3. (bz) Robert "Robson" Szczelina – 2 +1 = 3 Generałów
4. (bz) Sławomir „tsar” Okrzesik – 1 +1 = 2 Generałów
5. (New) Ryszard (Raleen) Kita – 2 Generałów
6. (+2) Konrad "Kadzik" Brzozowski – 1 + 1 = 2 Generałów
7. (New) Jarek (Greebo) Kocznur – 1 Generał
8. (-3) Paweł "Pablo" Rybak – 1 Generał
9. (-3) Adrian "Szeperd" Stolarczyk – 1 Generał
10. (-3) Michał "MichałeK" Fujawa - 1 generał
11. (New) Grzegorz (GRZ) Rząca - 1 generał
12. (-3) Artur "Inkub" Marciniak – 1 Generał
13. (-3) Radek Rybak – 1 Generał



Łupieżcy:

1. (+2) Jarosław "Greebo" Kocznur – 1 obóz
2. (-1) Sławomir „tsar” Okrzesik – 1 obóz
3. (-1) Robert "Robson" Szczelina – 1 obóz
4. (New) Grzegorz (GRZ) Rząca – 1 obóz


Do klubu Kilerów Generałów dołączył Greebo, Raleen (mocne wejście od razu z dwoma Generałami), i GRZ, a do "elitarnego" klubu Łupieżców obozów dołączył GRZ.
W obu klasyfikacjach nastąpiły też zmiany ze względu na zajmowane miejsca w Lidze!
Ostatnio zmieniony sobota, 20 sierpnia 2011, 22:43 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Raleen »

Mi się jeszcze coś przypomina, że w poprzednim turnieju wygrałem z Ciszą dzięki zabiciu mu generała. Ale to ew. do zweryfikowania. Może Cisza ma jakieś zdjęcia albo coś sobie przypomni to sprawdzimy. Przyznam, że do tej pory nie zwracałem uwagi na tą dodatkową klasyfikację.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”