2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Przy okazji chciałem zgłosić wątpliwość co do wyników. Przygotowując relację zauważyłem, że wg tego co podano Cisza, który zajmuje 6 miejsce, ma 20 punktów, a Maciejus, który zajmuje 5 miejsce, ma 19 punktów. Do sprawdzenia dla Greebo - jeśli jeszcze ma spisane wyniki tego konkursu. Z samych punktów wynika, że powinni się zamienić miejscami.

Trochę zeszło z relacją, ale tak ja jak i Greebo byliśmy ostatnio mocno zajęci. Najważniejsze, że 13-tka nie okazała się feralna i mamy ją już za sobą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Kretus »

Celna uwaga.

Dodatkowo wydaje mi się, że zdjęcia z twojej bitwy z Pawłem (?) opisałeś jako bitwę ze mną.
Chyba Maciejus robił jeszcze jakieś zdjęcia?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Tak, przyjrzałem się jeszcze i jak najbardziej masz rację. To był QR, który też miał armię Królestwa Bosporańskiego, tak jak Ty.
Poprawiłem.

Jeśli Maciejus ma jeszcze jakieś zdjęcia, to prośba o podesłanie, a potem jeszcze poproszę go o opisy, bo nie było mnie przy wszystkich bitwach. Greebo też ma jeszcze jakieś zdjęcia, ale zbyt dużo myślę, że nie ma co wrzucać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Greebo »

Przepraszam że dopiero teraz wyjaśniam zamieszanie z Ciszą i Maciejusem ale byłem trochę zajęty i nie mogłem znaleźć papierów z turnieju, a nie chciałem dokonywać zmian z pamięci ;)

Już wyjaśniam dokładnie skąd całe zamieszanie i jak sprawa wygląda.

Całe zamieszanie powstało z małego błędu który popełnił Cisza wpisując wyniki ostatniej bitwy do swojej karty.
Cisza bardzo się spieszył i prawdopodobnie dlatego dokonując wpisu punktów z ostatniej swojej bitwy, pomimo tego że ją przegrał, wpisał do karty również swoje straty z tej bitwy po czym zsumował punkty i podał mi wyniki.
Jak wszyscy grający w Lidze powinni wiedzieć nie powinien tego robić bo straty wpisujemy tylko przy wygranej i remisie.
To wszystko spowodowało że na jego karcie i w mojej karcie wyników miał on wpisane tylko 18 pkt. Dlatego też zarówno na turnieju jak i początkowo po nim umieściłem go na VI miejscu a Maciejusowi dałem V miejsce.

Błąd zauważyłem gdy wszystko było już wpisane w wiadomość na forum i teraz to ja popełniłem błąd. Zmieniłem Ciszy liczbę zdobytych punktów na turnieju na właściwą (czyli 20) ale zapomniałem dokonać zmian z tym związanych czyli podnieść go w punktacji turnieju.

Stąd jego niższe miejsce a lepszy wynik.

Teraz wpis w turnieju jest już dobry, a za chwilę zmienię też wpis w klasyfikacji Ligi.

Jeszcze raz wszystkich bardzo przepraszam za błąd i zamieszanie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Ja również poprawiłem oficjalne ogłoszenie na portalu, za Greebo.
Odnośnie zdjęć doszedłem do wniosku, że jednak jest ich całkiem sporo i jeśli chodzi o samo zobrazowanie turnieju wystarczą. Natomiast przy kolejnej okazji zrobimy może dodatkowo osobne relacje o wybranych rozgrywkach, tura po turze - to wydaje mi się, że by było ciekawsze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”