Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 26 września 2017, 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.
PostNapisane: sobota, 23 czerwca 2012, 20:54 
Colonel Général

Ja również dziękuję. Miło było Was poznać i cieszę się, że do nas wpadliście. Greebo zapewne wkrótce zamieści wyniki, a niedługo powinna się pojawić krótka relacja na portalu.
Turniej nie był dla mnie szczęśliwy, aczkolwiek rozgrywki bardzo ciekawe :) .
Do zobaczenia w Niepołomicach.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: sobota, 23 czerwca 2012, 20:59 
Colonel

Dziś zagraliśmy 5 Turniej III sezonu Ligi!

W pewnej chwili mieliśmy rewelacyjną liczbę 11 graczy, ale ostatecznie zostało nas dziewięcioro a zatem zagrało 8 graczy. Rozwija się nam również żeński odłam Ligi. W turnieju było dwóch zupełnie nowych graczy w tym kolejna dziewczyna. Na dodatek mieliśmy aż dwie osoby z poza Warszawy, co na ostatnie turnieje jest rewelacyjnym wynikiem!!!

Ale dość już wstępów. Przejdźmy do wyników turnieju.

Ostateczne wyniki IX Warszawskich Rozgrywek Ligi DBA rozegranych dziś (23 czerwca) są następujące:

1. (NGL) Grzegorz "GRZ" Rząca 37 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 18 pkt do Ligi
2. Paweł „Pablo” Rybak 37 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 12 pkt do Ligi
3. Michał „MichałeK Fujawa 29 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis) – 9 pkt do Ligi
4. Paweł „QR” Kur 26 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis) – 7 pkt do Ligi
5. Piotr "Cisza" Ciszewski 23 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 5 pkt do Ligi
6. (NG) Kaja „Kyina” Figarska 22 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 3 pkt do Ligi
7. (NGL) Ryszard "Raleen" Kita 14 pkt, (4 bitwy, 2 przegrane, 2 remisy) – 2 pkt do Ligi
8. (NG) Paweł „nahar” Hoffner 4 pkt, (4 bitwy, 4 przegrane) – 1 pkt do Ligi

Jak łatwo zauważyć dwie osoby na samym szczycie listy miały tyle samo (37) punktów z gry dlatego ich kolejność w turnieju ustalono według dodatkowych kryteriów. Tym razem było dużo łatwiej ostatnio. Pablo od pierwszej do trzeciej bitwy bezapelacyjnie prowadził w turnieju. GRZ po pierwszej bitwie zajmował czwarte miejsce ale systematycznie, co bitwę pioł się o jedno miejsce w górę zajmując po trzeciej drugie miejsce. W ostatniej bitwie Ci gracze zmierzyli się ze sobą. Grzegorz nie dał Pablo żadnych szans gromiąc go 4 do 0 i w ten sposób, przy takiej samej ilości punktów to zwycięstwo zdecydowało o wygraniu Grzesia w turnieju.

Poza zwycięstwem w turnieju Grześ zdobył również tytuł Łupieżcy – jako jedyny zdobył bowiem obóz przeciwnika w tym turnieju.

Nagrodę dla Najlepszego Nowego Gracza (na turnieju) zdobyła tym razem Kaja „Kyina” Figarska.

Pociechą dla Pablo było, mam nadzieje, zdobycie tytułu Kilera Generałów.

Ten turniej generalnie nie był szczęśliwy dla Generałów. W sumie padło ich aż 7! Do ogólnej klasyfikacji Kilerów Generałów zostają dopisani następujący gracze, którzy zabili Generałów przeciwnika:

1. Paweł „Pablo” Rybak - 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów
2. Michał „MichałeK Fujawa – 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów
3. Paweł „QR” Kur - 1pkt
4. Kaja „Kyina” Figarska - 1pkt
5. Ryszard "Raleen" Kita - 1pkt

Oto armie biorące udział w turnieju (w kolejności zajętych miejsc).

1. (NGL) Grzegorz "GRZ" Rząca – II/7 Persja Achemenidów
2. Paweł „Pablo” Rybak – IV/68a Średniowieczna Hiszpania
3. Michał „MichałeK Fujawa – II/33 Rzym
4. Paweł „QR” Kur – III/52 Wschodni Frankowie/Niemcy
5. Piotr "Cisza" Ciszewski – I/48 Tracja
6. (NG) Kaja „Kyina” Figarska - II/33 Rzym
7. Ryszard "Raleen" Kita – IV/82a Francja Ordonansu
8. (NG) Paweł „nahar” Hoffner – II/28a Armenia

Jak widać aż cztery armie były z II części List Armii – okres klasyczny (w tym dwie te same - Rzymianie II/33), dwie z VI – Późne średniowiecze i po jednej z dwóch pozostałych części.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje za udział w Turnieju i zapraszam na kolejny.

Za chwilę aktualne wyniki Ligi.

PostNapisane: niedziela, 24 czerwca 2012, 13:47 
Colonel en second

Żałuję, że nie mogłem się ostatecznie pojawić, jednak dało o sobie znać ZNACZNE zmęczenie poprzednią imprezową nocą, której nie mogłem opuścić. Miałem wrażenie, że po porannej wizycie na basenie dam radę pojechać do Warszawy, ale ostatecznie okazałem się niczym dętka i zrezygnowałem.
Gratulacje dla wszystkich graczy, zwłaszcza zwycięzcy:)

http://polskiefigurki.blogspot.com/

PostNapisane: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 09:26 
Chef de bataillon

Bardzo udany turniej, przynajmniej jak dla mnie :D , organizacja jak zwykle na najwyższym poziomie, nie sądzę żeby w Polsce jakiś turniej wargamingowy był tak dokładnie przygotowany jak zrobił to Greebo. Chylę czoła Jarku.

Gratulacje dla GRZ za udaną bitwę, która wyniosła go na pierwsze miejsce i mam nadzieję że na PCH walka o pierwsze miejsce w Lidze będzie równie zażarta. Dzięki wszystkim za udział.

PS. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że pierwszą bitwę powinienem grać z GRZ a nie z Ciszą.

PostNapisane: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 14:18 
Colonel

Pablo napisał(a):
PS. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że pierwszą bitwę powinienem grać z GRZ a nie z Ciszą.

Pablo, grałbyś pierwszą bitwę z GRZ a nie z Ciszą gdyby w turnieju grały tylko osoby z tegorocznej ligi. Wtedy pary do pierwszej bitwy są dobierane według obecnej klasyfikacji. Jednakże do turnieju zgłosił się QR który grał już w lidze ale nie grał w tym sezonie. W związku z tym, zgodnie z punktem 8.1 lit c regulaminu, pary do pierwszej bitwy były ustalone zgodnie z klasyfikacją końcową drugiego sezonu Ligi w którym grał QR. W drugim sezonie zaś Cisza zajął II miejsce a ty trzecie. GRZ w tamtym sezonie był dopiero 14 dlatego nie grał z tobą pierwszej bitwy.

Regulamin 3 sezonu Ligi DBA napisał(a):
8.1 System łączenia graczy w pary do gry jest oparty na systemie szwajcarskim, którego podstawowe złożenia są następujące:
a) Dwóch graczy może grać ze sobą na turnieju tylko jeden raz,
b) W pary gracze łączeni są według zasady najlepszy z lepszym w oparciu o wyniki osiągnięte w danym turnieju.
c) Przy ustalaniu pierwszych par w turnieju używa się wyników graczy z obecnego sezonu Ligi. W przypadku pierwszego turnieju w sezonie oraz w przypadku kiedy gracz brał już udział w Lidze, ale nie grał jeszcze w tym sezonie, korzysta się z wyników graczy z poprzedniego sezonu Ligi.

Mam nadzieje że to wyjaśnienie Ci wystarcza Pablo. Zasada ta jest dość często stosowana bo wielu graczy pojawia się na turniejach raz w sezonie.

i jeszcze mój PS ;).
Pablo napisał(a):
mam nadzieję że na PCH walka o pierwsze miejsce w Lidze będzie równie zażarta.

Niestety jest spora szansa że na "Polach Chwały" walki o I miejsce w Lidze nie będzie i walczyć będzie można tylko o III miejsce na podium.

Ja organizuje finał Ligi na Polach wiec jest spora szansa (tak jak w dwóch ostaniach turniejach) że nie będę grał (wyłączę się jako organizator przy nieparzystej liczbie graczy). W takiej sytuacji to jeśli tylko GRZ zagra to do wygrania Ligi wystarczy mu jakiekolwiek miejsce między I a V, co biorąc pod uwagę że ostatnie dwa turnieje wygrał a w poprzednich dwóch był IV, nie powinno być dla niego problemem. A jeśli GRZ nie zagra to nic się nie zmieni na dwóch pierwszych miejscach.

Natomiast może być silna rywalizacja o trzecie miejsce bo co najmniej MichałeK i Cisza mają szansę po nie sięgnąć a obaj do tej pory, jeśli pamiętam, zawsze grali w Finałach Ligi na Polach Chwały.

PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:18 
Colonel Général

Relacja z turnieju na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2012, 23:02 
Général de Brigade

Obrazek
To zdjęcie świetnie opisuje moją bitwę z MichałKiem - nie wiadomo kto kogo okrąża :)
Echh gdyby ten rydwan 1 nie wyrzucił ;)

PostNapisane: wtorek, 26 czerwca 2012, 23:12 
Colonel Général

Niestety, tak bywa. Gdyby moje rycerstwo 3 razy z rzędu nie przegrało starcia ze spieszonymi rycerzami (ostrza) w drugiej bitwie z Rzymem (Kaja) to też by było inaczej. Wygrana o 1 eliminowała przeciwnika.

Mimo to cieszę się, bo niektóre rozgrywki, zwłaszcza jeśli chodzi o manewrowość, były bardzo ciekawe - u mnie zwłaszcza z QR i z MichałKiem.

PostNapisane: środa, 27 czerwca 2012, 12:01 
Sergent

Raleen nasza bitwa była bardzo ciekawa zwłaszcza, że obaj byliśmy po przegranej z takimi samymi przeciwnikami. Ty trafiłeś dokładnie na ten sam Rzym, ja po raz kolejny na dużą ilość rycerzy, których się panicznie boję.
Bardzo ciekawe doświadczenie, trochu irytujące acz z drugiej strony można było poprawić błędy z poprzedniej gry...
Co do samej bitwy to chyba zasłużony remis, bo obaj mogliśmy zarówno wygrać jak i przegrać :)

PostNapisane: środa, 27 czerwca 2012, 12:07 
Colonel Général

MichałeK napisał(a):
Co do samej bitwy to chyba zasłużony remis, bo obaj mogliśmy zarówno wygrać jak i przegrać :)

Zgadzam się, bardzo przyjemnie mi się grało. Cóż, może kiedyś spróbujemy coś bardziej zaawansowanego, chociaż na Polach Chwały ja niestety, jak wszystko na to wskazuje będę w tym roku mocno obarczony sprawami organizacyjnymi.

PostNapisane: piątek, 6 lipca 2012, 10:17 
Chef de bataillon

Widać, ze liga się rozwija. Ba. Pojawiają się znajomi sprzed lat (Nahar). Szkoda, że sam nie mogę ostatnio uczestniczyć w turniejach...

PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2012, 12:12 
Capitaine

Ano tak wyszło, właśnie robię armię Tigranesa Wielkiego (modele z Magiester Militium - może nie pasują w 100%, ale nie ma nic do Armenii więc muszą wystarczyć).

Potem pewnie Numidia i Tesalia. No i Urartu, ale tu to na razie nie wiem co kupić - btw może jakieś podpowiedzi.

PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2012, 16:05 
Chef de bataillon

Szukasz firm z modelami? Na forum jest temat, gdzie wrzuciłem wszystkie linki do firm, z których oferty kupowałem. Polecam, bo trochę tego jest a w ofertach firm ciągle pojawia się coś nowego. Przy okazji - fajnie wygląda ta armia z Magister Militum.

PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2012, 23:02 
Capitaine

Te tematy z opisem sklepów to już ze 3 razy czytałem.
Ale szczerze to wolę mieć gotowy zestaw (tak jak robi np właśnie MM lub Essex, albo CB i Xyston) niż samemu dobierać
modele.
To co kupiłem z MM ma jedną wadę - modele danego typu są identyczne poza Aux i koniami dla ciężkiej jazdy. Czyli do 2x2 LH mam czterech identycznych Scytów. I tak cała armia. Zdaje się, że Essex ma tak samo - czyli jeśli wybierzesz zestaw (przeglądałem je dosyć dokładnie) to w danym typie (np HCh) mam identyczne modele.

BTW Twoja uwaga o Magister Militium dotyczy Armenii, czy Urartu?

PostNapisane: środa, 11 lipca 2012, 08:48 
Chef de bataillon

Armenii.

http://www.mirliton.it/index.php?cName=historical-15mm i http://www.warmodelling.com/index.php?cPath=239 tutaj też mają bardzo fajne zestawy.

Jest tak, jak mówisz, że nawet CB nie szaleje ze składem swoich zestawów. Dlatego ja np. prawie zawsze składam z części.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]