4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

V Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA w ramach Ogólnopolskiej Ligi DBA

Ogólnopolska Liga DBA działa dzięki pasjonatom gier bitewnych i „Forum Strategie” umożliwiającym graczom z całej Polski kontakt ze sobą.

Sponsorem nagród za dwa pierwsze miejsca w IV Warszawskich Rozgrywek Ligi DBA i Ogólnopolskiej Ligi DBA jest sieć sklepów Wargamer prowadzonych przez Konrada Sosińskiego.

Sponsorem nagrody dla Kilera Generałów i Łupieżcy jest Greebo - sędzia Turnieju.

V Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA są czwartym turniejem zaliczanym do II sezonu Ogólnopolskiej Ligi DBA.

TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 20 SIERPNIA 2011r. W KLUBIE „AGRESOR” w WARSZAWIE PRZY UL. NOWOWIEJSKIEJ 20 (Politechnika - Inżynieria Środowiska sala 548)

Dojazd do Klubu: Alejami Niepodległości, wysiąść na rogu z Nowowiejską, iść lewą stroną ulicy do bramy w płocie. Za bramą pierwszy budynek stojący bokiem do ulicy.

Turniej jest rozgrywany zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiej Ligi DBA obowiązującym w obecnym sezonie i poniższym regulaminem.

REGULAMIN TURNIEJU

Lokalizacja i zgłoszenia:
1. Turniej zostanie rozegrany 20 sierpnia 2011r. w klubie „AGRESOR” na terenie Politechniki w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 20 (Politechnika - Inżynieria Środowiska sala 548).
2. Wstęp na Turniej jest bezpłatny.
3. Zgłoszenia należy składać poprzez „Forum Strategie” w tym temacie albo na pw Greebo.


Armie:
1. Turniej jest turniejem otwartym. W turnieju mogą wziąć udział wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2.
2. Gramy armiami w skali 15mm.
3. Armie do gry można wypożyczyć od organizatora (Greebo) pod warunkiem zgłoszenia tego do 19 sierpnia do godz. 12.00 (przy zgłoszeniu do Gry).

Pomoce:
Każdy z graczy w miarę możliwości proszony jest o przyniesienie zestawu własnych miarek i kości. Do gry używamy miarek centymetrowych.

Pozostałe kwestie dopuszczone przez Regulamin Ogólnopolskiej Ligi do ustalenia przez organizatora:

1. Organizator nie weźmie udziału w turnieju jeśli okaże się to konieczne dla zapewnienia parzystej liczby graczy.
2. W turnieju zostaną rozegrane 4 bitwy.
3. Każda bitwa musi być zakończona w ciągu 1.10 h od rozpoczęcia.
4. Skład armii (jeśli ma ona możliwości opcjonalnego wystawienia) gracz ustala raz na cały turniej.
5. W turnieju nie będzie używana rzeka (jako teren możliwy do użycia przy rozstawianiu terenu.)
6. Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw) następuję tylko przy rozstawianiu wojska. (obrońca może o tym decydować do zakończenia swojego rozstawiania czyli do zamiany elementów po rozstawieniu armii przez atakującego).
7. Premia do ligi jest doliczana graczom dojeżdżającym na turniej ponad 100 km.
8. Nagroda na turnieju w klasyfikacji Kiler Generałów będzie przyznawana:
a) mała - za zabicie co najmniej 2 generałów,
b) duża - za zabicie co najmniej 3 generałów,
c) specjalna za Super Kilera Generałów (zabicie 4 generałów)
9. Nagroda na turnieju w klasyfikacji Łupieżca będzie przyznawana:
a) mała - za zdobycie 1 obozu.
b) duża - za zdobycie przynajmniej 2 obozów.

Harmonogram:
10.05 - zbiórka uczestników w klubie „AGRESOR”.

Rozpoczęcie pierwszej gry ok. 10.20.
Miedzy poszczególnymi grami przewiduje się ok. 10min przerwy.
Ok.15:40 -16;00 Zakończenie turnieju, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w kategoriach Kiler Generałów i Łupieżca.

Zgłoszenia:
Zgłoszenie proszę wysłać na pw Greebo, podając imię, nazwisko, pseudo i miasto, które się reprezentuje.
Wszystkie armie są niejawne do momentu rozpoczęcia gier, byle spełniały warunki regulaminu Ligi.
Termin zgłaszania do turnieju mija 19 sierpnia o godz. 12:00.

Plansze i tereny:

Plansze i tereny zapienia organizator. Jeśli jednak któryś z graczy ma możliwość przywiezienia planszy do gry lub terenów do gry, proszę zaznaczyć to w zgłoszeniu. Chętnie skorzystam z Waszej pomocy.

Noclegi:
Dla uczestników turnieju organizator może zaproponować nocleg u siebie w mieszkaniu. Proszę jednak o zgłaszanie tego faktu do 18 sierpnia do godziny 20.00.

Lista graczy zgłoszonych do turnieju ułożona według par do pierwszej bitwy turnieju.

1. Michał "MiSiO" Ciemniewski
2. Piotr "Cisza" Ciszewski
3. Robert "Robson" Szczelina
4. Konrad "Kadzik" Brzozowski
5. Ryszard (Raleen) Kita
6. Grzesiek "GRZ" Rząca
7. Artur "Inkub" Marciniak
8. Paweł "QR" Kur


Jeśli Pablo będzie to ja jako organizator wypadam. (Dlatego jestem zaznaczony na tej liście na czerwono.)

Lista uczestników turnieju wciąż niepewna. Na niebiesko zaznaczyłem osoby które mogą nie przyjść w ostatniej chwili, ale które jednak się zgłosiły. Cały czas jest jednak szansa na 6 graczy czyli 3 pary. Czy będzie 4 i czy ja będę grał czas pokaże. (choć jest go już coraz mniej do turnieju :))

Pablo już ostatecznie wycofał się z turnieju. Doszedł jednak Paweł Kur. Jest więc wciąż szansa na 4 pary. A ja będę spokojnie zajmował się tylko organizacją turnieju nie grając w nim ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 sierpnia 2011, 15:00 przez Greebo, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: czaki »

Drobny błąd:
Termin zgłaszania do turnieju mija 26 listopada o godz. 12:00.
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: tsar »

10 sierpnia dać znać, że 20 będzie turniej? :( Ej no.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

Rozmowa o turnieju była wcześniej, trzeba zaglądać na forum :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: tsar »

Tak czy inaczej do d... No nic, miłego grania.
Raleen pisze:Rozmowa o turnieju była wcześniej, trzeba zaglądać na forum :)
Sezon urlopowy jest.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

czaki
Bardzo dziękuję za zwrócenie na błąd.
Już poprawiłem.
Bardzo mnie cieszy że jednak te regulaminy ktoś uważnie czyta :)

tsar
Z jednej strony doskonale Cię rozumiem, choć usiłowałem kontaktować się z Tobą w tej sprawie również telefonicznie (bez powodzenia) i to chyba jeszcze pod koniec lipca.

Sam uważam również (i pisałem o tym wielokrotnie), że wakacje to jednak martwy sezon dla naszych turniejów.

Z drugiej strony jednak bez tego turnieju ten sezon Ligi miałby mniej turniejów niż pierwszy (poprzedni) licząc również turniej na Polach Chwały który mam nadzieje uda się zrobić.

Szczerze mówiąc właśnie żeby choć zachować ilość turniejów w lidze zdecydowałem się zrobić ten turniej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

I jak, kolejne dusze do turnieju się już pozgłaszały, bo dwie mi pisały, że mają chęć, ale na liście ich nie widać? A czasu zostało już niewiele.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

A kto Ci pisał?

Mnie chyba zdeklarował się właśnie GRZ :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

Ano on i Jumper666 miał się zdecydować wkrótce.

Oj, następnym razem zrobimy werbunek jeszcze innymi kanałami, co by nie było narzekań na frekwencję ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: GRZ »

Zadeklarować że gram to już w sumie się wcześniej zadeklarowałem. Byłem zajęty jednak i dopiero dzisiaj wybrałem armie. Wybór ciężki bo trochę tego jest ;D Jednak można mnie spokojnie wpisać na listę uczestników.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Kadzik

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Kadzik »

Wstępnie się zgłaszam :) Na razie nic konkretnego, ale na 70% powinienem mieć czas.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

Jak widać lista uczestników turnieju wciąż niepewna.

Dwie osoby które się zgłosiły (Pablo i Kadzik) są niepewne.

Cały czas jest jednak szansa na 6 graczy czyli 3 pary.

Czy będzie 8 graczy i 4 pary oraz czy ja będę grał czas pokaże. (choć jest go już coraz mniej do turnieju :))

Nie wykluczone, że dopiero w sobotę będzie ostatecznie wiadomo ile osób gra.

Mam nadzieje, że to wszystko wina wakacji, a nie spadek zainteresowania Ligą.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Pablo »

Tak jak się spodziewałem, a w zasadzie już się nie spodziewałem wypadł mi wyjazd weekendowy, tak że z turnieju nici.

Pozostaje zatem życzyć wszystkim udanej zabawy.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

Wielka szkoda Pablo!
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: MiSiO »

Nie umiem znaleźć informacji o której się turniej zaczyna...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”