[X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E - GOTOWE

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

[X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E - GOTOWE

Post autor: drab »

Witam wszystkich.
Delkaruje przystąpienie do konlursu modelem Pz.Kpfw.III Ausf.E, First to Fight, nr katalogowy PL1939-14
Kategoria 5 - Kampania wrześniowa.
Motywacje raczej modelarskie. Nie miałem okazji mieć stycznośći z grami biterwnymi, wyłacznie strategiczne gry planszowe. Do modelu przygotuję jakąś dioramkę.
Na poczatek in-box

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 września 2016, 09:59 przez drab, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Jeyo4
Sous-lieutenant
Posty: 495
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:14
Has thanked: 20 times
Been thanked: 52 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: Jeyo4 »

Ach, te Panzery... Powodzenia!!! :)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: Umpapa »

Powodzenia! :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: drab »

Pierwsze wycinanie elementów. Rozwiercone otwory w kole napędowym. Do zaszpachlowania jama skurczowa w osłonie armaty.
Obrazek
Obrazek

Początki dioramy – płot z forniru barwionego bejcą, bruk/kocie łby z drobnych kamieni przyklejonych wikolem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przymiarki – trochę "za duży ten czołg" :-)
ale chciałem aby może po części nie była to tylko diorama, a podstawka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: Max Savastianowicz »

Zapowiada się wyśmienicie. Podziwiam, że chciało Ci się dopasowywać te wszystkie kamienie. :)
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E z 3 Dywizji Pancernej

Post autor: drab »

Faktycznie, praca dość żmudna, ale to tylko tak wygląda, że kamienie są dopasowane.
O wiele bardziej problematyczne było ułożenie ich w jednej płaszczyźnie ze względu na różną grubość kamieni. Tu wpadłem na pomysł, że będę je układał na plastelinie co umożliwi wyrównanie/wciśniecie w zależności od grubości.

W międzyczasie Panzer III przestał być anonimowy.
Będzie z 3 Dywizji Pancernej i otrzyma numer 322 tak jak na tym zdjęciu.
Obrazek

Na numer zastaną użyte kalkomanie z tego zestawu ToRo Model 72D23
http://www.toro-model.com.pl/pliki/72d23e.htm
Kolor numeru na zdjęciu wydaje się być żółty, ale będzie biały. Przynajmniej krój cyfr podobny.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: anonim »

Witam w klubie. Robisz identyczną III do mojej tylko że moja miała mieć numer 332 ale przyklejanie pojedynczych cyfr z tej kalkomanii jest kłopotliwe i po zniszczeniu kilku 3 stwierdziłem że każda cyferka będzie inna. Ja opierałem się na ilustracji z książki i faktycznie tam cyferki były żółte. Szkoda że oferta kalkomanii do września jest tak uboga.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: drab »

Malowanie podstawowym kolorem Panzer Grey RAL 7021– Pactra A107 rozjaśniona białym A47. Nałożony filtr A.Mig 1509 (po raz pierwszy coś takiego robię, wcześniej poprzestawałem tylko na wash’ach samodzielnie robionych poprzez rozcieńczanie farb) i prawdę mówiąc spodziewałem się więcej – kolor podstawowy ściemniał (co było zakładane) ale jakiś specjalnej modulacji koloru szarego nie widzę (może powierzchnia za mała).
Obrazek
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Awatar użytkownika
domperignome
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 13 czerwca 2016, 11:45
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: domperignome »

Może dało by się trochę zmyć go trochę rozcieńczalnikiem? Wydaje mi się że na paru filmikach tak robili przy filtrach.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: drab »

Tak też zrobiłem (trochę zalegam z bieżącą relacją) i dało radę. Na przetartych powierzchniach zjaśniał i mamy jako taką modulację.
Szczerze mówiąc dopiero nadrabiam zaległości co do technik modelarskich. Filmików nie widziałem, ale po lekturze for modelarskich uznałem, że taki filtr to jest proste rozwiązanie z którym każdy sobie poradzi i osiągnie zadowalające efekty. Dlatego tez szerokim łukiem ominąłem technikę którą nazywają „biedronką” polegająca na nakładaniu plamek farb olejnych dla plastyków a następnie ich zbieranie, przecieranie za pomocą zwilżonego terpentyną (białym spirytusem) pędzla (wacikiem kosmetycznym).
Anonimie, na Niemców z września znajdzie jeszcze kalkomanie z tej firmy Peddinghaus Decals
Np.
http://decals.guenstigergeht.net/decals ... n-403.html
A tutaj na ostatniego Panzera (35) z FTF
http://decals.guenstigergeht.net/decals ... Armee.html
W Polsce dostępne np. poprzez sklep Jadar Model
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: fidor111 »

Bałem się że projekt został zarzucony, ale chyba są szanse że powstanie na czas :)
Czekam na efekt końcowy!
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: drab »

Czas kończyć.
Zrobiony wash – szczegóły, linie podziału blach zlane specyfikiem Ammo Mig A Mig 1006. Również i w tym przypadku pierwszy raz używam dedykowanej chemii, wcześniej był to po prostu rozcieńczony rozpuszczalnikiem kolor czarny. Efekt wask’ha o wiele bardziej wyrazisty niż filtrowanie (którego w ogóle nie widać).
Aby podkreślić, ze Niemcom nie było wcale tak łatwo porzucony niemiecki hełm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: drab »

Ostateczny detal – nie wiem czy był potrzebny.
Płot wzbogacony o plakat - miniaturka to skserowana reklama z okładki starego czasopisma modelarskiego.
Obrazek

Trochę kłopot był z jego skalowaniem, ale jak widać na zdjęciach archiwalnych był to dość duży plakat w stosunku do sylwetek ludzi.
Obrazek

Obrazek
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: Torgill »

Bardzo ładnie wygląda z tym plakatem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: [X] [5] Pz.Kpfw.III Ausf.E

Post autor: Raleen »

A do kolegi mam prośbę, żeby zrobił zdjęcie samego czołgu bez dioramy.

Ustalenia począwszy od tej edycji konkursu są takie, że w przypadku prac, które nie obejmują dioramy (czyli poza ostatnią kategorią), powinny być same modele.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”