[X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Telamon »

Niestety tych grających (nie tylko malujących) w 1/72 (II wojna) nie widać, a przynajmniej nieszczególnie się tym chwalą. W tym roku nawet relacji bitewnej z Grenadiera nie ma... Gdyby znaczący rynek istniał FtF już dawno wydałby system zamiast wydawać swoje zestawy tylko na potrzeby modelarskie.

28mm To natomiast dwa fora, dwa profile na FB, cykliczne imprezy w Warszawie i Krakowie (oraz częste w innych miastach). Kilkuset ludzi w skali całego kraju.

Jedynych ludzi jakich znam, grają w II wojnę (Bolta) dość często to środowisko tarnowskie... które lata temu zgromadziło kolekcję i jest w trakcie przesiadania się na 1/56.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Asienieboje »

Z tego co wiem, to chyba w Warszawie jest dość silna grupa? Poprawcie mnie jeśli sie myle. Piszę ze swojego podwórka, a to jest zdecydowanie inne.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Sarmor »

Kogo masz na myśli? Było wcale nie tak duże grono grających w Battlegroup, ale nie słyszałem, by coś grywali ostatnio (poza pokazami na Poligonach). Na pewno jeden z nich przesiadł się na 28 mm i Bolt Action.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Przemos19 »

Raczej Śląsk i Zagłębie to najsilniejsza grupa. W Warszawie gra regularnie Maax, w Poznaniu Czaki (idąc po znanych mi nickach, na zdjęciach widać większe skupiska osób). Poza tym na niniejszym forum mamy największe skupisko graczy, więc inne fora do tego nie potrzebne. W przypadku BA jakoś dyskusje nie idą na strategiach, z racji przynajmniej częściowo powergamingu w BA i ahistoryczności rozgrywki. Innymi słowy Battlegroup nadaje się do gry towarzyskiej, BA średnio.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Snols »

Bolt jest w Warszawie silny, są miejsca do grania, dobre sklepy i prężna społeczność. Nie wykluczam przesiadki na 28mm za jakiś czas ale nie o tym teraz.

Zamieszczam skromy update prac.
Figurki zostały mozolnie oczyszczone ze śladów łączenia form przy użycia skalpela, gorącego drucika i papieru ściernego. Jeśli istnieje piekło dla modelarzy to na pewno jedną z kar jest oczyszczanie figurek Ftf. Na szczęście figurki Polaków są zrobione z łatwiejszego do obróbki materiału niż Niemcy więc kilka godz złorzeczenia i zrobione. Następnie mycie w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń i suszenie. Podkład - tym razem użyłem podkładu w spray'u Tamiya. Przy malowaniu obsług broni zespołowej używałem podkładu poliuretanowego Vallejo. Chcę na własny użytek porównać stosowanie tych dwóch podkładów na tym plastiku. Niestety pstrykałem fotki wieczorem, zmęczony po pracy i ich nie obejrzałem po zrobieniu. Po zrzuceniu na komputer okazały się nieostre :(. Poniżej zdjęcia chłopaków w poszczególnych krokach malowania, niestety bez zbliżeń (oczywiście chodzi o zdjęcia, a nie pozy):
Obrazek

Obrazek

Figurka dowódcy oddziału z Visem oraz figurka strzelca km poszły do poprawki. Dla tego drugiego staram się wymyślić jakieś inne niż dołączone do zestawu podparcie pod broń więc proszę o sugestie. Amunicyjnego km (podającego magazynki) mam zamiar przenieść na wspólną podstawkę do sekcji karabinu p.panc.

Jako mam w domu dwa roznosiciele sierści modele muszą schnąć w zbudowanej w tym celu "komorze bezpyłowej" co niestety zajmuje nieco dłużej. Po dobie schnięcia prysnąłem figurki kolorkiem Pactra Polish Khaki I. Sugerowany przez producenta English Uniform Vallejo niestety nie był dostępny w kilku sklepach. O dziwo Pactra przy odpowiedniej dawce rozcieńczalnika Vallejo i dodatkiem opóźniacza Talensa jakoś bez problemu współpracuje z moją starą pIwatą 0,2. Kilka cienkich warstw i do "komory".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: Co do Bolta i powergamingu - wszystko zależy od ludzi, niektórzy grają dla klimatu, "wczówki" itp. a inni spamują niedoszacowanymi modelami mając nadrzędny cel bycia najlepszym na dzielni. Z ludźmi z którymi miałem styczność wychodzi że tych pierwszych jest jednak więcej. Dla mnie nadrzędnym celem jest miłe spędzenie czasu z synem.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 czerwca 2016, 14:36 przez Snols, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Telamon »

Miło widzieć postęp.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Sarmor »

Przemos19 pisze:Innymi słowy Battlegroup nadaje się do gry towarzyskiej, BA średnio.
BA jak najbardziej nadaje się do gry towarzyskiej (jak chyba każda gra), po prostu przyciąga byłych łorhamerowców.

Dałoby się to wydzielić? ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Przemos19 »

Te gumisie nie wiem jak wytrzymają po tym tylko podkładem. Nie myślałeś o podkładzie do zderzaków testowanym na tym forum z sukcesem?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Umpapa »

Te figurki to typowy materiał Ceasar Miniatures (bo IMVHO to CM je produkuje dla FtF). Świetnie trzyma się na nich podkład Army Paintera, Valleyo a nawet Citadel - nic nie odpada.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”