[X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

[X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Snols »

Witam szanownych użytkowników.
Na ostatnim Grenadierze wraz z synem zostałem zarażony Wargaming'iem. Czekając na publikację zasad systemu W1939 i szukając informacji o bitewniakach trafiłem na to zacne forum, a konkurs zmotywował mnie do złapania za pędzel i poczynienia prób tchnięcia kolorów w zakupione modele. Jako iż mam kilka pudełek modeli do zrobienia mam zamiar wystartować w kilku kategoriach. W tym wątku będę zamieszczał postępy prac nad figurkami drużyny piechoty polskiej z września 1939.
Niniejszym zgłaszam więc swój udział w kategorii II.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 Ftf

Post autor: Raleen »

Witamy na Forum. Cieszę się, że do nas trafiłeś i życzę powodzenia w konkursie!

Z systemem "Wrzesień 1939" to też czekamy aż wreszcie wydawca go wyda. Nasz kolega zrobił te zasady już jakiś czas temu i oni je tam niestety tak długo opracowują i przerabiają, że część ludzi uschnęła od czekania, ale tak to czasem bywa ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 Ftf

Post autor: WarHammster »

Również się cieszę, że kolejna osoba wybiera modele w skali 1/72 i nasze forum. Czekam na pierwsze Wasze zdjęcia.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 Ftf

Post autor: Snols »

Dziękuje za miłe przywitanie. Wrzucam obowiązkowe pierwsze zdjęcie figurek. W tle znajdują się wykonane już Pz. I i Pz II oraz niepomalowane jeszcze 7TP w wersji dwuwieżowej i TKS 20mm z którymi mam zamiar wystartować w kategorii IV i V.
"Konkursowa" drużyna będzie liczyła 8 żołnierzy, w tym strzelca rkm wz.28 oraz podoficera.

Obrazek

Zbliżenia i kolejne aktualizacje wkrótce.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 Ftf

Post autor: Telamon »

Też jestem ciekawy co wyjdzie z tego... bo w system "Wrzesień" przestałem już wierzyć dawno temu. :P Figurkami możesz jednak grać w system Battlegroup Blitzkrieg. Jeżeli mieszkasz w Warszawie możesz się też zainteresować bardzo żywym systemem Bolt Action, aczkolwiek tam już trzeba mieć większe figurki tj. 28mm.
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 Ftf

Post autor: Snols »

Jak czyta to jakiś Boltowy purysta to niech natychmiast przestanie.....

... ostrzegałem....

Nie mogąc się doczekać konkretniejszych informacji nt zasad W1939 zakupiłem podręcznik do Bolt Action i wykorzystuje figurki i modele 1/72 (o zgrozo!) do rozgrywek z synem. Podstawowy podręcznik, kostki rozkazów, łuski po amunicji 9mm jako znaczniki przygwożdżenia, EasyArmy i brak napinki w zupełności wystarczą aby cieszyć się wspólną grą. Za budynki służą nam konstrukcje z klocków lego (ale mam też w planach zrobienie swoich modułów), lasy i drogi się tworzą. Znając moją latorośl to za jakiś czas przejdzie fascynacja nową zabawą i wtedy nie chciałbym zostać z dwiema armiami, które jednak parę złotych kosztują. Ja niestety cierpię na chroniczny brak czasu i raczej nie będę się udzielał w lokalnym środowisku, Bolt pozostanie rodzinną rozrywką w skali 1/72. No chyba że młody złapie stałego bakcyla to wtedy stworzymy "prawilną" armię 28mm.

Odtąd już zagorzali boltowcy mogą czytać:

Po prezentacji na Grenadierze zgłębiłem temat różnych systemów i to BA uznałem subiektywnie za najbardziej przystępny. Producent W1939 strasznie strzela sobie w stopę wstrzymując się z publikacją zasad, chociażby w formie cyklicznej gazetki. Mamy całkiem niezłej jakości modele i figurki i, poza wąskim gronem pracowni mikromodelarstwa, ktoś kto nie wysili się na zbadanie "rynku" bitewniaków nie ma co z nimi robić. Z pewnością wiele osób zostanie już przy BA, OWWII czy innym systemie na stałe. Publikacja zasad, nawet nie do końca przemyślanych, w połączeniu z rzeszą darmowych i zapalonych beta testerów skupionych wobec porządnego forum mogła by dać temu systemowi niezłego "kopa" marketingowego. A tak - niby coś wiadomo ale jednak nie, ktoś wrzuci czasem parę fotek i lakonicznych informacji na firmowego fb, komunikacja z klientem na żenującym poziomie... oby modele sprzedawały się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 Ftf

Post autor: Raleen »

U nas forum pod system wrześniowy już dawno jest:

http://strategie.net.pl/viewforum.php?f=240

Tylko systemu nadal nie ma... ;)

O wrażeniach nie będę się rozwodził w tym miejscu, bo to wątek poświęcony Twojej pracy. Całkiem sporo jest ich w wyżej linkowanym dziale.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Umpapa »

Po pierwsze witamy na forum. :) Pozdrowienia dla Syna. Zazdroszczę, że udało się Tobie zarazić pasją progeniturę.

Po drugie, powodzenia w realizacji. Trzymamy kciuki. :)

OT
Też wolę 1:72.
Systemów bitewniakowych do 2WŚw w 15mm, 20mm (1:72) i 28 mm jest dostępnych kilka tysięcy, kilkaset za darmo. :) Tutaj na forum to Battlegroup Kursk, Chain of Command, a w przeszłości to Operation Overlord 2. W skali kompanijno-batalionowej to AIBSM i Crossfire. Teraz mocno wchodzi 1:72 system Airfixa.
EOT
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: LordDisneyland »

Na Warszawskiej Fieście Modelarskiej w ostatni weekend były rozgrywane wrześniowe potyczki na stoisku FtF. Nie śledziłęm ich jednak zbyt uważnie, więc nie wiem, czy nasi wygrali...
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Snols »

Żeby nie było że założyłem wątek i się opitalam :) - jak tylko skończę zaczęte figurki to wrzucę konkursową drużynę w wersji "zapodkładowanej". Niestety coraz trudniej wygospodarować czas na malowanie. Tymczasem wrzucam WiP obecnej dłubaniny - podstawki 3x5cm broni zespołowej W1939 Ftf...

Obrazek

PS. Wargaming to zło... człowiek co chwilę chce kupować nowe modele, tworzyć z nich wymyślne rozpiski i scenariusze... a stosik "do zrobienia" rośnie.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Przemos19 »

Jak malujesz piechurów?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: LordDisneyland »

I czemu wybrałeś tak agresywną zieleń do malowania pojazdów?
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Snols »

Mój przepis na malowanie figurek przedstawię gdy będę malował konkursową drużynę. Jestem początkującym malarzem i liczę że skorzystam na radach innych, bardziej doświadczonych. W internecie jest od groma poradników z których staram się czerpać ale jeszcze dłuuuga droga przede mną.

Pojazdy - ostre oświetlenie trochę wyostrzyło ten kolor, ale faktycznie jest znacznie jaśniejszy niż na planszach. Celowo dałem ten kolor - eksperymenty z późniejszymi warstwami pokazują że ciemnieje on na tyle że wygląda to ok. Jak się nie uda to zawsze jest kret i reflective green :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Telamon »

Odnośnie zieleni... ostatnie badania nad ciągnikiem C2P sprowadzonym (chyba) z USA wskazują na kolor szarozielony. Farby Hataka Hobby (Polish paint set) będą odpowiednie gdybyś chciał dokładniej odwzorować pojazd.

W kwestii piechoty trudno coś powiedzieć, za mało zdjęć.


Bolt pozostanie rodzinną rozrywką w skali 1/72. No chyba że młody złapie stałego bakcyla to wtedy stworzymy "prawilną" armię 28mm.
Życzę Ci tego, choć uważam iż powinno się przeskoczyć od razu etap 1/72 na rzecz 28mm. Rozumiem obawę odnośnie wygaśnięcia zapału u syna jednak w takiej sytuacji figurki i pojazdy, przyzwoicie pomalowane, sprzedać po dobrej cenie (co najmniej bez strat) choćby na forach graczy.

Oczywiście gdybyś ich nie chciał na półce. ;) O kwestii unifikacji skali na turniejach nie będę wspominał bo to oczywiste.

1/72 do systemów II wojennych to aktualnie strata pieniędzy (w sumie niewielkie kwoty) oraz czasu (boli o wiele bardziej).
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: [X] [2] Drużyna piechoty polskiej IX.1939 FtF

Post autor: Asienieboje »

Telamon pisze:1/72 do systemów II wojennych to aktualnie strata pieniędzy (w sumie niewielkie kwoty) oraz czasu (boli o wiele bardziej).
Nie słuchaj w tej kwestii Telamona, to jest wierutna bzdura. Sam od czasu do czasu pogrywam 1/72 i własnie w 2WŚ. W Polsce też dość często gra się tą skalą. Na forum jest kilku graczy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”