Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Raleen »

Wyniki III edycji Konkursu Modelarskiego Forum Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=127

Gratulacje dla zwycięzców. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej edycji Konkursu.

Zapraszam do komentowania i wyrażania opinii.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Raleen »

W związku z tym, że w drugiej kategorii po głosowaniu 4 jurorów był remis, jak pisałem w ogłoszeniu, zgodnie z regulaminem powołałem dodatkowego jurora, którym został Sławomir Rakowiecki, szef Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej. Jest to osoba z prawie 40-letnim stażem w wargamingu, więc jak sądzę osoba, która była w stanie kompetentnie i niezależnie ocenić prace w ostatnim etapie. Szale przechyliły się na korzyść Jeyo4, ale ponieważ druga praca została również bardzo wysoko oceniona, postanowiłem przyznać pokonanemu Warhammsterowi pozaregulaminową nagrodę, którą będzie książka od wydawnictwa Erica (szczegóły uzgodnimy w najbliższym czasie). Myślę, że nagroda należy się Warhammsterowi jeszcze z dwóch powodów:

1) Za wyjątkowo dobrze, szczegółowo prowadzony wątek swojej pracy konkursowej. Wątek ten może być przykładem dla innych graczy, jak to powinno się robić. Choćby za to należy Warhammstera docenić.

2) Kategoria druga była bardziej wymagająca, bo wymagała pomalowania grupy figurek w większej skali, co jest bardziej pracochłonne. Również z tego powodu należy docenić najlepsze prace, które w ramach tej kategorii się pojawiły.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Raleen »

Końcowa punktacja - suma punktów przyznanych przez jurorów

1 Kategoria
1. Chorągiew Konrada Białego (unicorn) – 3+2+3+3 = 11 pkt
2. Dragoni (Jarek) – 2+1+1+2 = 6 pkt
3. Rycerstwo Hodona (Cisza) – 2+1+2 = 5 pkt
4. Jazda moskiewska – dzieci bojarów (Pryzmek) – 3 pkt
5. Szwedzcy rajtarzy (MiSiO) – 1 pkt

2 Kategoria
1. Wikingowie (Jeyo4) – 3+2+2+3 = 10 pkt*
2. 22 Komp. Zaopatrz. z II Korp. + miś Wojtek (Warhammster) – 2+3+3+2 = 10 pkt*

3 Kategoria
1. BMP 1 (headache) – 1+3+2+2 = 8 pkt
2. PzKpfw IV E (SPIDI) – 3+1+3 = 7 pkt
3. Artyleria austriacka (Jarek) – 2+2 = 4 pkt
4. Sherman M4A3 (Warhammster) – 3 = 3 pkt
5. Szwedzka 6-funtówka (MiSiO) – 1+1 = 2 pkt

* - po głosowaniu 5 jurora ostatecznie zwyciężyła praca Jeyo4
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: MiSiO »

Przyznać muszę, że jestem zaskoczony wynikami. Wprawdzie typowałem do zwycięstwa Chorągiew Konrada Białego (która malarsko jest zwyczajnie bardzo dobra a do tego widać bardzo dużo włożonej pracy) ale np. w III kategorii głosy jurorów zupełnie się minęły z moimi typami. Czy są jakieś uzasadnienia jurorów? Ciekaw jestem czym się kierowali, oddając głosy na swoje ulubione prace. Jakie były ich kryteria ocen (kolory, techniki, zgodność historyczną czy inne, takie jak sposób prowadzenia wpisów w temacie o pracy).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Raleen »

Mam, jak poprzednio, obszerne komentarze Greebo - do każdej z prac. Pozostali nie mieli w obowiązku ich sporządzać, ale może się pokuszą, chociaż to zawsze bywa problematyczne.

Co do oceny 5 jurora (Sławek Rakowiecki) w 2 kategorii, która przesądziła, mogę powiedzieć, że jego zdaniem z 4 prac, które zrobił Warhammster najlepsza była Husaria i gdyby miał porównywać Husarię z Wikingami, to u niego wygrałaby Husaria.

Natomiast Emil zwracał mi uwagę na to, że niektórzy powinni się doszkolić jeśli chodzi o robienie zdjęć z opcją Super Makro. Również poprzednio Szkocki zwracał mi na to uwagę, stąd czasami zdjęcia również mogą mieć wpływ - ale konkurs jest internetowy, więc należy się z tym liczyć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Raleen »

Poszły privy do wszystkich zwycięzców i Warhammstera odnośnie wyboru nagród.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: MiSiO »

Wiadomo, zdjęcia mogą wpłynąć na ocenę ale wydaje mi się, że poziom naszych zdjęć od pewnego czasu trzyma znośny, stały poziom i nie jest czynnikiem decydującym. Zauważyłem też, że jak w poprzednim konkursie można było obstawić najlepsze malarsko prace i one rzeczywiście trafiały na miejsca 1-3 tak teraz, głównie w kategorii sprzętu wojskowego, przeżyłem spore rozczarowanie rozbieżnością ocen malarskich umiejętności uczestników dokonanych przez jurorów i moją własną oceną (zupełnie inaczej typowałem zwycięzcę!).

Czekam teraz na kolejny konkurs. Znowu będę robił małe, prywatne typowanie. Ciekawe jak mi pójdzie. Tym razem trafiłem tylko w 1 kategorii.

Jeśli pojawi się kolejna edycja konkursu, chętnie zobaczę kategorię micro (1:285 lub podobną).
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: WarHammster »

Tak jest, czekamy do następnej edycji, gratuluję wszystkim zwyciężonym ... znaczy się zwycięzcom!!! :)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Raleen »

Z tymi uzasadnieniami jest taki problem, że z jednej strony to dobrze, żeby każdy wiedział co źle albo dobrze robi. Z drugiej strony, ja chciałbym uniknąć takich sytuacji, że ktoś poczuje się takimi opisowymi ocenami urażony. Stąd nawet dawniej wolałem nie publikować pełnej punktacji, a tylko zwycięzców i informacje o trzech pierwszych miejscach. Ja dobrze zdaję sobie sprawę ile się napracowaliście, choćby patrząc po czasie jakiego wymaga pomalowanie tych figurek, a jak ktoś się w to zaangażował, napracował, to trudno, żeby ocena tego co zrobił była mu obojętna. I niektórzy jurorzy też mogą mieć tego rodzaju obiekcje.

Pamiętajcie, że ponieważ to jest konkurs, to z faktu, że czyjaś praca nie zwyciężyła nie wynika, że ona jest słaba. Z tego wynika tylko, że ktoś zrobił inną, która bardziej się spodobała jury. A często jest tak, że jest bardzo dużo dobrych prac i ciężko wybrać. Ja naprawdę jestem pod wrażeniem większości prac jakie się do tej pojawiały w tym konkursie, poczynając od I edycji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
just28mm
Adjudant-Major
Posty: 341
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2012, 12:01

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: just28mm »

Gratuluję zwycięzcom,
biorącym udział też - fajna zabawa :)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: MiSiO »

Raleen pisze:Z tymi uzasadnieniami jest taki problem, że z jednej strony to dobrze, żeby każdy wiedział co źle albo dobrze robi. Z drugiej strony, ja chciałbym uniknąć takich sytuacji, że ktoś poczuje się takimi opisowymi ocenami urażony. Stąd nawet dawniej wolałem nie publikować pełnej punktacji, a tylko zwycięzców i informacje o trzech pierwszych miejscach. Ja dobrze zdaję sobie sprawę ile się napracowaliście, choćby patrząc po czasie jakiego wymaga pomalowanie tych figurek, a jak ktoś się w to zaangażował, napracował, to trudno, żeby ocena tego co zrobił była mu obojętna. I niektórzy jurorzy też mogą mieć tego rodzaju obiekcje.

Pamiętajcie, że ponieważ to jest konkurs, to z faktu, że czyjaś praca nie zwyciężyła nie wynika, że ona jest słaba. Z tego wynika tylko, że ktoś zrobił inną, która bardziej się spodobała jury. A często jest tak, że jest bardzo dużo dobrych prac i ciężko wybrać. Ja naprawdę jestem pod wrażeniem większości prac jakie się do tej pojawiały w tym konkursie, poczynając od I edycji.
Biorąc udział w konkursie, każdy poddaje się ocenie. Urażonym można być tylko, jeśli ocena nie jest merytoryczna albo wykracza poza zakres konkursu. Ja zająłem 2x ostatnie miejsca ale ciekaw jestem powodów i uwag jurorów. Mimo, że zgłoszone prace były zupełnie przypadkowe (nadal żałuję, że nie zgłosiłem panter do BKC - nie miałem aparatu) to poddałem się ocenie, ujawnianie opinii sędziów wydaje się naturalną kontynuacją. Jeśli jest z tym problem, forma PW też jest jakimś rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: Pablo »

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i tych co mężnie w polu stawali. :)

Misio myślę, że zdjęcie twoich rajtarów marne było.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: MiSiO »

Pewnie. Nawet o tym pisałem. Robiłem je pożyczonym aparatem z teleobiektywem. Zdjęcie robiłem z dobrych 4 metrów. Nie myśl, że to jest tłumaczenie tak słabego wyniku w konkursie, bo nie tylko moje zdjęcie nie było tak dobre jak mogłoby być. Dlatego ciekaw jestem oceny malarskiej mojej pracy.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: WarHammster »

Misiek, oceniając Twoje prace mogę śmiało Ci napisać, że prezentujesz wysoki poziom, i nie można Ci niczego zarzucić. Nic nie zmieniaj, maluj tak jak malujesz. Wynikami się nie przejmuj, są jakie są, obiektywne czy nie, już po konkursie. Co do większości zdjęć konkursowych i ich jakości, to pozostawiają one wiele wiele wiele do życzenia, i nie pisze tu o Twoich fotkach lecz o 80% prac poczynając od zwycięzców :). Moje figurki były nawet na Grenadierze do obejrzenia, z drugiej strony jakość zdjęć które umieszczałem na forum była bardzo wysoka, i do tego pełno ujęć z różnych perspektyw itp. Jednak ludzie (jury) oceniają wedle swoich zdań (nie w zakresie jakości i techniki malowania, przygotowania itp), jednym podoba się coś, co może nie podobać się innemu. Dlatego myślę, że powinniśmy zostawić wyniki, niech oceni nas Historia hehe. Jeszcze raz gratuluje wygranym i dzięki za dobra zabawę. Dzięki temu konkursowi moje zdolności poszły znacznie do przodu. Nauczyłem się malować tak jak nie malowałem do tej pory. Czas szlifować swoje umiejętności na przyszły konkurs :). I ogromne dzięki dla Ryszarda za wyróżnienie mojego tematu konkursowego, bardzo mi miło :)

Pozdrawiam
Sławek
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki III edycji

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Bardzo cieszę się także ze swojego wyniku, gdyż zazwyczaj mnie słabo oceniano w konkursach :)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”