[II] [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

[II] [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Post autor: Umpapa »

A co, jak oddział, to oddział. :D

3 kompanie piechoty + półkompania moździerzy i artylerii.

Skoro nie przebiję Was jakością, to może zgodnie z tezą Marksa ilość przejdzie w jakość? :D

Figurki czyściłem ponad rok, właśnie dzisiaj zapodkładowałem.

Nabyłem prawie wszystkie dostępne na rynku zestawy prawie wszystkich producentów Niemców 2WŚw, (ca 40% każdego zestawów odsprzedając mojemu sparringparnterowi, który przerobi(ł) ich na SS) włączając motocyklistów i artylerzystów z prawie wszystkich dostępnych zestawów.

Samo czyszczenie figurek zajęło mi 14 miesięcy (z przerwami).
Rutynowo zamieniałem hełmy na czapki i odwrotnie, celem urozmaicenia póz. Bardziej znacząco przerobiłem kilkadziesiąt figurek, w tym kilkunastu MGmistów i 20kilku panzerfaustników. Przedłużałem nogawki Africacorps, odwaffenizowałem SS. Przerabiałem zimowe wdzianka na płaszcze przeciwdeszczowe. Werhmahtyzowałem niektórych spadochroniarzy. Problem butów, insygniów ignoruję. Gaming quality.
Mam przygotowaną do malowania kompanię saperów/jegrów, 2 kompanie piechoty (jedna niepełna) i 1 wypasioną kompanię uzbrojoną w Stg44.

Sam nie wiem po co to robiłem, chyba po to by się nie znudzić powtarzającymi się pozami, poza tym lubię przerabiać figurki.

Spróbuję się wyrobić do końca terminu, może się uda, to będzie doświadczenie w speed paintingu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 listopada 2011, 17:40 przez Umpapa, łącznie zmieniany 1 raz.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm [2 kategoria 2 Edycja

Post autor: GRZ »

"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm [2 kategoria 2 Edycja

Post autor: Umpapa »

Zdjęcia całości będą jutro, dzisiaj tylko wcześniej zrobione zdjęcia najzacniejszych przeróbek:

http://umpapa.multiply.com/photos/album ... _wargaming

Są tam też ranni i jeńcy, do scenariuszy.

Powoli pracuję nad sowieckim batalionem piechoty: pomalowana kompania szturmowa, pomalowana też kadra "pepeszowa" do dwóch kompanii strzeleckich. Właśnie kończę skrobać karabinierów, coby zapodkładować przed zimą.

Mam też po quasibatalionie pancernym niemieckim (po plutonie III, IV, Panter, Tygrysów, Stugów, Pum i innych mobilnych ppanców) i sowieckim (kompania T-34, pluton IS, pluton KV) - ale to są prepainty z Amercomu, więc się nie liczy.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Post autor: Umpapa »

Dołożyłem zdjecia (prawie całości). A ile to jest dokładnie figurek, to szczerze pisząc nie wiem, nie liczyłem całości.

http://umpapa.multiply.com/photos/album/28#photo=55

i następne.

Podkładuję w największym nieużywanym pudełku do pizzy - do nabycia za 1 PLN w najbliższej pizzerni.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Post autor: Umpapa »

Ehh, nie wyrobię się do końca terminu.

Zasuwałem jak mały samochodzik, a i tak nawet nie mam zblokowanych kolorów podstawowych...
No nic. Przynajmniej posunąłem prace szybciej, niż początkowo przedkonkursowo się spodziewałem.

Jak skończę (w marcu?) to przedstawię cały batalion na forum ogólnym modelarzy.

Pozdrawiam wszystkich uczestników i zwłaszcza jury. :)
Podziwiam Waszą jakość malowania.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Post autor: GRZ »

Ja myślałem że zdążę pluton zrobić i okazało się to zbyt ambitne (biała farba mi się skończyła zanim zdążyłem podkład położyć (na jakichś 10 chłopa zabrakło)) co dopiero batalion.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Post autor: Raleen »

Tak do Ciebie Boguś, jak i do Grzesia moja uwaga jest taka, żebyście zachowali prace i sądzę, że jak będzie kolejna edycja to możemy dopuścić możliwość kontynuowania, tak jak było w tej.

Tyle dobrych wieści :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [2 kat 2 edycji] Batalion piechoty Wehrmachtu 20 mm

Post autor: Umpapa »

Hmm, dziękuję bardzo za propozycję, ale obawiam się, że nie byłoby to zgodne z regulaminem. Już i tak wystawienie batalionu figurek był falandyzacją regulaminu. Niesformułowanym domniemaniem było, że oddział będzie liczył max ca kilkanaście figurek (wykładnia celowościowa regulaminu).

Poza tym, moje szanse na zwycięstwo w jakimkolwiek konkursie malowania oscylują w granicach zera. ;)

Jeśli wątki będą zamknięte, to pokornie poproszę admina o dopisanie linka do zdjęć całości.
co dopiero batalion.
Kwestia skali produkcji (łatwiej malować taśmowo kolejno kilkanaście figurek o zbliżonym kształcie), cierpliwości (choć jakbym miał po kolei malować każdy pluton to bym nie zdzierżył), jak i względnie niskiej jakości malowania. :) A białego podkładu to zużyłem ponad 2 puszki Valleyo. Gdybym podkładował plutony osobno, to by i 5 nie starczyło.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”