Kategoria nr 3 / Panzer IV w ruskiej skórze 1:72

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Jumper666
Starszy Sierżant
Posty: 230
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 23:28
Lokalizacja: Szczecin

Kategoria nr 3 / Panzer IV w ruskiej skórze 1:72

Post autor: Jumper666 »

Witam,
tak jak wcześniej już pisałem odnośnie konkursu zainteresowany byłem i jestem jak na razie kategorią pojazdy. Miałem najpierw startować z czymś innym, ale jednak pomyślałem sobie, ten model zacząłem sklejać już jakiś czas temu, to go dokończę, bo to taki zacny pojazd. Model będzie ogólnie prawie z pudła, dodam jeszcze metalową lufę RB Model i zakupię zestaw farb Life Color, ale to po wypłacie. :) Tak jak napisane, czołg będzie pomalowany jako zdobyczny pojazd RKKA. Sam pojazd straci osłony przy gąskach, ale wg mnie tak wygląda lepiej. Jak na razie model wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Jeszcze nie jest posklejany w całości, ale to już jakieś reflektory i inne dodatki no i wcześniej wspomniana lufa.

Teraz parę słów o modelu ode mnie. Idealny, sam się skleja, ja tylko pilnuję. :) Gąski Revell-a, osobiście je uwielbiam. Bardzo ładnie pasują, a że posiadam dodatkowy ich zestaw, już trochę podoklejałem jako dodatkowy pancerz, ach takie frontowe ulepszenie. Oczywiście jak to ja, na modelu znajdzie się jakiś dodatek z mojego magicznego pomarańczowego pojemniczka:
Obrazek

Czyli różne żywiczne bambele produkcji ARMO i cała reszta tego, co wg mnie może stanowić jako dodatek do modelu (na zdjęciu widnieje jeszcze zestaw żywicy Black Dog-a do Half Trucka, ale to dlatego, że foto wykonywałem w innej myśli, a teraz pokazuję tylko po to, byście zobaczyli mój pomarańczowy pojemniczek).

Szybki plan moich niecnych planów:
- posklejanie do końca;
- kolorek bazowy;
- mam nadzieję udane próby cieniowania, ale to wyjdzie w praniu, tylko przy użyciu pędzelka;
- mazianie układy jezdnego;
- błysk, czyli Sido;
- kalki nakładane za pomocą płynów Set i Sol (pierwszy raz). I tu dodam iż mam przewidziane dla modelu kalki. Są to takie jak w zestawach Maus i E100 dragona z tej skali, które mają na swoim kalko papierku czerwone gwiazdy oraz "sierp i młot". Za dnia wrzucę ich foto;
- znowu Sido;
- wash z olejnej farby dla artystów brązu Van Dyck;
- Matt Humbrola;
- błotko, odpryski, zacieki i cała masa zabawy z olejami i cała resztą.

Taki jest mój plan i zamierzam go dobrze obcykać aparatem, aby pokazać jak to się u mnie produkuje.

A teraz idę spać i od jutra zaczynam działać.

Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”