QR vs reszta świata

Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

QR vs reszta świata

Post autor: Jarek »

Temat na ewentualne porównania figurek QR z innymi producentami.

Na początek mało profesjonalne porównanie wielkości Wieletów z Rzymianami Corvus Belli.

Obrazek

Obrazek
Kadzik

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Kadzik »

Bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: AWu »

Super ci Rzymianie..
Czemu dziady nie zrobią punicko-hellenistycznych ;(
Kadzik

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Kadzik »

AWu pisze:Super ci Rzymianie..
Czemu dziady nie zrobią punicko-hellenistycznych ;(
Ale głupi ci Hiszpanie :P Bardzo szkoda, że nie zrobią....

Natomiast na pewno skuszę się na tych wczesnocesarszczyków. Nad Hodonami Kura też się waham.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Telamon »

Kadzik

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Kadzik »

Nie no świetnie Telamonie. Dyskutujemy od porównaniu CB z QR i potrzebą republikańskich Rzymian w ofercie tego pierwszego, a Ty wrzucasz link do Xystona.....który ni jak ma się do czegokolwiek :/

Ale miło, że linku do zdjęć słoni nie wrzuciłeś.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: QR vs reszta świata

Post autor: GRZ »

Opancerzonych słoni z goła d*** bo wielce to istotny element słonia ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Telamon »

Dyskutujemy od porównaniu CB z QR i potrzebą republikańskich Rzymian
który ni jak ma się do czegokolwiek :/
Ma się idealnie (konkretne figurki) do koncepcji "punicko-hellenistycznej", bowiem jest to właśnie taka - "rzymianie hellenistyczni", popularnie zwani we FoGu "imitacją legionistów" czyli thorakites. Dałem linki, aby uświadomić błąd AWu w terminologii, bez dodatkowych komentarzy.

Oczywiście z celtyckimi dodatkami w postaci kolczego thoraxu, thureos i glaudius hispaniensis. Od zwykłego legionisty rzymskiego okresu średniej republiki różni się jedynie hełmem trackim i askalon.
Właściwie na dobrą sprawę "hellenistycznych" elementów w rzymskich legionach (uzbrojenie) doby średniej republiki (tak to nazywamy, nie "punicko-hellenistyczna") było niewiele, na wymyślne hełmy korynckie lub beockie pozwalali sobie najbogatsi jak triarii (600 na cały legion) lub jazda (300). Zwykły legionista (jakieś 3600) nosił popularny hełm montefortino (galijski).

Skoro to temat "QR vs reszta świata" to chciałbym z tego miejsca prosić Jarka o zdjęcia porównawcze QR vs Xyston. Szukam ciekawych wzorów na nagich galatów, a QR wydało tych vikingów-bersekerów. Pomyślałem iż trochę przerobię tu i tam, ale martwię się iż będzie zbyt drastyczna różnica (ogólnie użyję wzorów Xystona, Warodellinga i Old Glory, podobnych do siebie wzrostem. Sęk w tym iż "golców" aż tak wiele nie ma). Mógłbyś w wolnej chwili wrzucić (byle jakie QR i byle jaki Xyston).
Ale miło, że linku do zdjęć słoni nie wrzuciłeś.
ni jak ma się do czegokolwiek
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Jarek »

Koledzy, spokojnie.
Kadzik

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Kadzik »

Pisaliśmy o CB, które gryzie się z Xystonem (Xyston swoją drogą ma Rzymian odpowiednich dla II wojny punickiej, ale są o głowę wyżsi od corvusowych ludzików, ale jak pisałem mówiliśmy wyłącznie o CB). AWu zresztą sformułowanie "punicko-hellenistyczni" potraktował jako określenie czasu tj. walczą z przeciwnikami punickimi i hellenistycznymi. Bo traktowanie tego jako błąd terminologiczny i doszukiwanie się opcji, by AWu chciał Rzymian w punickim i hellenistycznym oporządzeniu, jest śmieszne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Telamon »

AWu zresztą sformułowanie "punicko-hellenistyczni" potraktował jako określenie czasu tj. walczą z przeciwnikami punickimi i hellenistycznymi. Bo traktowanie tego jako błąd terminologiczny i doszukiwanie się opcji, by AWu chciał Rzymian w punickim i hellenistycznym oporządzeniu, jest śmieszne
Z pięciu słów trudno wysnuć taki wniosek, ale skoro ty potrafisz to ok. ;) Ja ze swej strony, reagując błyskawicznie, podałem to do czego "punicko-hellenistyczny" się tyczyć powinno i nie widzę tutaj nic śmiesznego bowiem opcję "AWu chce" uznałem za bardziej prawdopodobną - przecież jakiś tam stopień "helleńskiego uzbrojenia" w legionach był.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: AWu »

Drogi Telamonie czy podejrzewasz mnie o chęć walki z Hannibalem i Antiochem za pomocą imitowanych legionistów?

Punicko-Hellenistyczny to oczywiście określenie dla epoki z której maja pochodzić moi Rzymianie (od powiedzmy 300 do 140 pne).
Czyli w nomenklaturze twórców systemów do gier Polibian Roman..
Telamon pisze: Z pięciu słów trudno wysnuć taki wniosek, ale skoro ty potrafisz to ok. ;)
No proszę a Kadzikowi się udało załapać :)

Jak pisze o moich zapotrzebowaniach Rzymskich to raczej wiem o czym pisze, więc lepiej samemu Telamonie pogłówkować czy dobrze zrozumiałeś, niż pouczać i wszczynać Off topiczne flejmy :lol: :lol: :lol:

(Więc po przyjacielsku napiszę - A nadziej się :))
Obrazek
To jest skala do gry w hellenika a nie te twoje Xystony srystony :)
Ile tam wystawisz Lochosów co ? Ja co najmniej jeden - tu jest pełen :)


Ale wracając do Tematu
QRowi Proto Polacy i ich okolica są świetni.
Ładnie się malują, fajnie wyglądają, jednak są odrobinę misiowaci (i nie mówię tylko o bagietkach).

Przez co nie do końca sie łączą z innymi modelami, dlatego dobrze by było porobić więcej porównawczych fotek:

Obrazek
Tu z moimi kolorowymi Assawirami Lurkio (mali ale anatomicznie proporcjonalni.
Jak widać skala zupełnie inna, ale z daleka maja na konikach podobna sylwetkę.

Obrazek
Tu z Corvusowymi kartagińczykami i Assawirami Lurkio

A tu z piechotą Lurkio (piechota Lurkio jest w większej skali od kawalerzystów, ale też anatomicznie poprawna)
Obrazek

Łączenie z tym co so far wydało Lurkio im nie grozi raczej, ale jak widać słabo.

Z Corvusami znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Telamon »

Drogi Telamonie czy podejrzewasz mnie o chęć walki z Hannibalem i Antiochem za pomocą imitowanych legionistów
Nie, ale też pamiętałem jak pisałeś iż chciałeś złożyć Seleucidów. Więc wolałem się upewnić.
Na uboczu - ci Syryjscy nadają się na Skrzydła Sprzymierzeńców, zwłaszcza jeżeli pochodzą z Magna Grecia.
No proszę a Kadzikowi się udało załapać
Niestety ja Corvusowego żargonu nie pojmuję. Ja tylko w fachowej nomenklaturze. ;)
Ile tam wystawisz Lochosów co
To zależy od dostępnej mi powierzchni. :P
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: AWu »

Seleukidów po polsku :)

Natomiast jak jesteśmy przy fachowej nomenklaturze... to gdzie ty tam masz Rzymian?

Ja pisałem o Rzymianach...

Kto to Rzymianin niewątpliwie wiesz.. więc czemu szukałeś Poncie i Egipcie?

Lepiej nie brnij...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: QR vs reszta świata

Post autor: Telamon »

Lepiej nie brnij..
Prawda, ta dyskusja jest coraz bardziej dziwniejsza i niezrozumiała. Niemniej moje intencje wyjawiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”