Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest czwartek, 14 grudnia 2017, 17:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozgrywka - ogólna dyskusja
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2011, 17:24 
Colonel Général

Poprzednia dyskusja, z której wydzieliłem część postów:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 438#186438

Michale, jako moderator działu daj znać pozostałym uczestnikom na PW/maila, niech się wypowiedzą.

Ja widzę ewentualnie tylko jedną możliwość: żeby ktoś ze strony polskiej wziął na siebie prowadzenie gry. Ale musi mieć do tego dużo czasu i zapału. I to musi być męska, odpowiedzialna decyzja. Strona niemiecka liczy 3 graczy, więc uszczuplanie jej jest niemożliwe.

Ale w praktyce wydaje mi się, że alternatywą jest gra opracowana przez FrankaGiovanni, która jest prostsza. On z kolei jest doświadczonym graczem i autorem gier (publikował w magazynie "Dragon" i "Dragon Hobby" kiedyś), co gwarantuje moim zdaniem odpowiedni poziom. Więc najsensowniejsza propozycja to, żebyście się "przesiedli" na jego system, ewentualnie zgłosicie mu swoje uwagi po zapoznaniu się i zmierzajcie do tego, żeby zacząć rozgrywkę.

Do tamtej rozgrywki zawsze można kiedyś wrócić... o ile znajdzie się prowadzący i wszyscy nadal będą mieli chęć.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Ostatnio edytowano niedziela, 13 marca 2011, 16:30 przez Raleen, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2011, 18:17 
Kapral

Ja mogę zagrać niezależnie od tego, w który system.

Mam czas, ale z uwagi na moje nieduże doświadczenie i udział po stronie Niemieckiej chyba nie przejmę obowiązków prowadzącego.

No i pozdrawiam przeciwników

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2011, 20:43 
St. Szeregowy

No szkoda, że smutny koniec spotkał rozgrywkę. Ja niestety też ze względów czasowych nie dam rady ale jestem chętny do innej rozgrywki także.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2011, 21:52 
Général de Division Commandant de place

Jeśli kolega Frank jest autorem takiej gry to ja jak najbardziej bym się zapisał.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2011, 23:09 
Divisní generál

Ja niestety w sobote sie przeprowadzam :/ i nie wiem jeszcze kiedy będę miał neta na nowej chacie, więc nie podejmę się prowadzenia rozgrywki....

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 marca 2011, 01:31 
Starszy Sierżant

Mam świadomość, że postawiłem Was w trudnej sytuacji i bynajmniej nie jestem dumny z tego powodu ale naprawdę nie miałem innego wyjścia.
Myślę, że najrozsądniejszym wyjściem będzie faktycznie przejście na system Franka Giovanniego.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2011, 16:37 
Lieutenant

Najważniejsze, że została podjęta decyzja i nie przedłuża się tego co jest niemożliwe, że może się uda.
Aby myśleć o moim projekcie, bezwzględnie potrzeba jest minimum 5 graczy [po stronie niemieckiej dwóch każdy dowodzący swoją grupa armii i flota powietrzną, 3 po stronie polskiej, naczelny i dwóch do dowodzenia armiami na przemian przydzielonymi].
Proponuje do rozważenia dwie koncepcje gry:
1. Skala gry gdzie podstawową jednostką jest korpus/grupa operacyjna jedno pole to około 50km, etap to 48godzin.
Zaletą jest przedstawienie kampanii w pełni strategicznie i zdecydowanie mniejsza wymagana praca i czas potrzebny by przedstawić wojnę.
2. Podstawowa jednostka to dywizja/brygada jedno pole to około 16.5km, etap to 48godzin.
Zaleta jest dokładniejsze zobrazowanie działań poszczególnych jednostek i taktyczne zagrywki nimi.
Oba rozwiązania przewidują dowolne przygotowanie armii przez strony i opracowanie planu.

Ostatnio edytowano sobota, 5 marca 2011, 17:11 przez FrankGiovanni, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2011, 17:35 
Colonel Général

Gerhard się nie wypowiedział, ale biorąc pod uwagę, że nie ma czasu zaglądać na forum i aktywnie w nim uczestniczyć, tym bardziej nie miałby zapewne czasu prowadzić grę w dotychczasowej formule.

Czyli gracie w systemie Franka Giovanniego.

Pytanie jeszcze co z dotychczasową rozgrywką. Jeśli chcecie, można ujawnić plany, jakie mieliście, jeśli nie, pozostaną okryte tajemnicą.

Do nowej rozgrywki (pewnie już jak się zacznie) utworzylibyśmy osobny dział, a ten zostanie jako archiwalny.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2011, 23:19 
Chorąży

Osobiście uważam ze wariant drugi sprawdzi się bardziej. Jeżeli dobrze rozumiem, nie ma tutaj rozdrobnienia na samodzielne bataliony czy oddziały wydzielone. W grze na poziomie grup operacyjnych polscy gracze nie będą mieli zbyt wiele żetonów do przesuwania.

Oczywiście taka broń jest obusieczna... O ile dla Polaków taki wariant moze być bardziej atrakcyjny, o tyle Niemcom przysporzy to więcej kłopotu.

Taki jest mój punkt widzenia - zdecydowanie wariant drugi ( pomimo większego wysiłku dla prowadzącego... )

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2011, 23:51 
Colonel Général

Jeśli coś mogę od siebie - też bym się jednak pokusił o wariant drugi. Szczebel koruśny to jednak trochę za dużo. Jest kilku graczy, powinno dać rady.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 marca 2011, 14:10 

Ja się wstrzymuję. Obie wersje wydają się ciekawe i dopasuję się do większości.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 marca 2011, 18:20 
Lieutenant

Witam. Proszę od razu napisać po której stronie chcecie stanąć, od razu będę wysyłał pierwsze materiały.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 marca 2011, 20:15 
Kapral

Obojętnie po której stronie. Dostosuję się do reszty.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 marca 2011, 22:16 
Adjudant-Major

Raleen napisał(a):
Gerhard się nie wypowiedział, ale biorąc pod uwagę, że nie ma czasu zaglądać na forum i aktywnie w nim uczestniczyć, tym bardziej nie miałby zapewne czasu prowadzić grę w dotychczasowej formule.

To prawda. Jako gracz jeszcze mogę znaleźć czas. Na prowadzenie nie byłoby szans.

Mogę uczestniczyć w nowej grze. Lepszy byłby drugi wariant (heks 16,5 km). Wolałbym Polakami, ale jeżeli będzie kłopot z ilością Niemców to zagram po ich stronie... Na razie liczcie mnie do Polaków.

http://strategialodz.phorum.pl

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 marca 2011, 22:42 

Ja tam za Niemcami nie przepadam, zwłaszcza w tej grze wolałbym grać po naszej stronie. Ale jak trzeba to mogę dowodzić też szkopami.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]