<OWWII> [NATO] Tura 1 - REAKCJE

Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Mam nadzieję że cysterna wywali go w kosmos :)
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Myślicie że dadzą się nabrać drugi raz ? :) Skupcie się na deklaracjach i rozkazach dla nieaktywowanych dotąd Waszych jednostkach! Pomyślcie też o bonusowym zadaniu i ocaleniu SAS/ALPHA TEAM'u !!!
"Duty, Honor, Country"
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

q.b. pisze:Myślicie że dadzą się nabrać drugi raz ? :) Skupcie się na deklaracjach i rozkazach dla nieaktywowanych dotąd Waszych jednostkach! Pomyślcie też o bonusowym zadaniu i ocaleniu SAS/ALPHA TEAM'u !!!
To nie jest kwestia nabierania sie - albo pojada dalej (stoja przy samochodzie ktory nie wybuchl - czyli, slusznie, powinni zalozyc ze nie wszystkie auta wybuchaja) albo postanowia omijac wszystkie samochody - co praktycznie oznacza wylaczenie czolgu (lub innych pojazdow) z walki przez brak LoS.

Mam jedno pytanie - co ma LoS do czego?
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Teraz tylko X-Ray ma widok na BTR co osłania "pinned" Specnaz, Milicję co wybiegła na środek placu przy Magazynie Spedycji, ma widok też na czołg co przeżył oraz 2 niedobitków z Milicji co wybuchła w pułapce-bombie :) Brawo Team ma widok na ulicę - czyli T`80, nie wiem jak Bradley - popatrzę jutro pod tym kątem.
"Duty, Honor, Country"
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

q.b. pisze:Teraz tylko X-Ray ma widok na BTR co osłania "pinned" Specnaz, Milicję co wybiegła na środek placu przy Magazynie Spedycji, ma widok też na czołg co przeżył oraz 2 niedobitków z Milicji co wybuchła w pułapce-bombie :) Brawo Team ma widok na ulicę - czyli T`80, nie wiem jak Bradley - popatrzę jutro pod tym kątem.
1. Czy z perspektywy Bradleya ten BMP co ostrzelal Alphe to ten sam co stal za spalonym BTR-80 (tj. czy BMP nr 7 przemieszczal sie w jego LoS)*?

2. Czy Rangers #1 i Milan #3 maja LoS na tego oslaniajacego BTR-80?


--
*Dalem ciala z BMP-1 nr 7 - przeciez wyraznie widac wystajacy zza BTR-80 PPK - tak wiec jest on potwierdzony a nie prawdopodobny ;>
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Myślę, że trzeb bardziej kierować się kartami pojazdów niż samym widokiem pojazdów w grze. Raczej nie ma tutaj czystego WYSIWYG'a...

Myslę, że Alphe ostrzelał właśnie BMP#7
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Odp. dla tnnn'a !

1) Tak to ten sam - niestety w myśl zasad w tamtej sytuacji nie można go było ostrzelać z MILAN'a

2) Sprawdzę to jutro w lepszym świetle - proście tak w ogóle jako dowódcy o konkretne FPP_view z których jednostek chcecie - to Wam wyjaśni kwestie LOS'a ! :faja:
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 listopada 2010, 22:55 przez q.b., łącznie zmieniany 1 raz.
"Duty, Honor, Country"
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Thomas pisze:Myślę, że trzeb bardziej kierować się kartami pojazdów niż samym widokiem pojazdów w grze. Raczej nie ma tutaj czystego WYSIWYG'a...
Na modelu to jest AT-3 Sagger, ale chodzilo mi o sama obecnosc tego BMPa a nie szczegoly jego uzbrojenia.
q.b. pisze:1) Tak to ten sam - niestety w myśl zasad w tamtej sytuacji nie można go było ostrzelać z MILAN'a
Myslalem bardziej o Bradleyu i jego TOW lub dzialku bo ten BMP musial ladnie przedefilowac przed nim :)

To ja poprosze jeszcze tylko o LoS z Bradlaya do tego BMPa.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Mój błąd w wyrażeniu (pamiętam te ostatnią analizę z linijką) ale na stole wygląda to troszkę inaczej, zdjęcie robione lekko nad nim i tam ten LOS nie przełazi idealnie do geometrycznego środka, więc strzał nie mógł być wtedy oddany...
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
TKIZZ
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 19:03
Lokalizacja: Kolding

Post autor: TKIZZ »

Moje rozkazy:
USMC#2 - Ruch: Brak, Rodzaj ognia: Brak, Rodzaj reakcji: Dynamiczna (Agresywny jeśli chodzi o użycie Milan#2)
GIA GULUA#1 - Ruch: Brak, Rodzaj ognia: Brak, Rodzaj reakcji: Dynamiczna
GIA GULUA#2 - Ruch: Brak, Rodzaj ognia: Brak, Rodzaj reakcji: Dynamiczna
Thomas masz jakieś sugestie?
QB możesz mi powiedzieć w którym oddziale gruzinów jest strzelec wyborowy?
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

q.b. pisze:Mój błąd w wyrażeniu (pamiętam te ostatnią analizę z linijką) ale na stole wygląda to troszkę inaczej, zdjęcie robione lekko nad nim i tam ten LOS nie przełazi idealnie do geometrycznego środka, więc strzał nie mógł być wtedy oddany...
Jesli chodzi o BTR-80 to tak tez mi sie wydawalo i dlatego wtedy pytalem.
Teraz chodzi mi jednak o BMP-1 nr 7 - stal za tym spalonym BTRem po czym nagle znalazl sie przy samej krawedzi. Skoro przejechal tam w czasie 1 tury to podejrzewam ze wystawil bok na ostrzal z Bradleya - a ze nie jestem ekspertem od zasad FoF to pytam czy w takiej sytuacji mogl on np. strzelac z TOWa lub dzialka czy nie (do BMP nie BTR).
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Obrazek

Moje wstępne propozycje

Rangersi 2 podchodzą pod róg żeby mieć widok pomiędzy budynkami.
W międzyczasie M113 podjeżdża pod ruiny od dołu i lekarze - 4szt- lecą do ALPHY.
Bradley o ile jest to mozliwe niech wjedzie pomiędzy ruiny tylko że może dostać strzał (i pewnie dostanie) z BMP zaznaczonego na pomarańczowo, z którego oberwała ALPHA.

Na reszte bym poczekał. Czerwony IED wywalimy kiedy coś/ktoś podejdzie bliżej. Czołg to ofiara cysterny albo milanów. Pamiętajcie ze milan3 jest teraz gdzie indziej. skierowany pomiedzy zbiornikiem i ruinami na wprost ruin gdzie idzie milicja o ile sie nie myle.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Thomas pisze:Rangersi 2 podchodzą pod róg żeby mieć widok pomiędzy budynkami.
Popatrz tutaj (Rangersi sa w prawym dolnym rogu) - budynki sa wybudowane w jednej linii - obawiam sie, ze skoncentrowanie ich w rogu nic nie da.
W międzyczasie M113 podjeżdża pod ruiny od dołu i lekarze - 4szt- lecą do ALPHY.
Z tym zgoda, tylko czy nie mozna np. rzucic dymu jakiegos co by nie weszli bezposrednio pod ogien?
Bradley o ile jest to mozliwe niech wjedzie pomiędzy ruiny tylko że może dostać strzał (i pewnie dostanie) z BMP zaznaczonego na pomarańczowo, z którego oberwała ALPHA.
A tego nie rozumiem - po co ma tam podjechac? BMP-1 przebija jego pancerz zarowno dzialkiem jak i ppk.


Wrzuce zaktualizowana mapke jak sie obudze - wykorzystac ten rzut od strony rosyjskiej czy dac teraz taki od naszej?
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Myśle ze ten co poprzednio będzie ok. Qb ma zrobić zdjęcie z lotu ptaka. obaczymy jak mu pojdZie:)
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Panowie - przypominam że Rosjanie zagrali swoje wszystkie akcje i nie będą do Was strzelać w waszej fazie... No chyba że wydacie taki rozkaz to Rosja może odpowiedzieć ogniem, ale sama już nie może strzelać do jednostek wchodzących w jej LOS...
"Duty, Honor, Country"
Zablokowany

Wróć do „Archiwum rozgrywek”