AA w 15 lub 28 mm

Forum systemu bitewnego "Ambush Alley: Force on Force".
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

AA w 15 lub 28 mm

Post autor: Inkub »

Czy ktos bawi sie/zamierza sie bawic w AA w tych skalach? Przejrzalem sobie plastiki 1:72 i prawde mowiac niespecjalnie znalazlem cos, co mnie interesuje (Czeczenia, Afganistan obecny, Irak). No, do Iraku i Afganistanu powiedzmy cos tam jeszcze jest, ale jakos mnie te plastiki niespecjalnie przekonuja. A znalazlem naprawde piekne metale 28 mm do wszystkich tych konfliktow i 15 mm tez calkiem niezle...
Tyle ze budowac dwoch stron to mi sie nie chce na raz (zwlaszcza w 28 mm).
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Moim zdaniem w 28mm współczesne starcie, nawet potyczka wygląda nieco kuriozalnie.

Na razie zrobiłem trochę plastików, ale
Zastanawiam się nad 15mm
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Jeśli chodzi o skalę to tutaj zdecydowanie lepiej wypada 15mm. Wybór figur jest znacznie większy niż plastików 1:72. Na niekorzyść przemawia fakt, że 15mm metale są droższe, trudniej dostępne i w Polsce ta skala jest średnio przyjmowana przez graczy (w sumie nie wiem czemu). Plastiki są tanie i w miarę łatwo dostępne, więc znaczna większość graczy właśnie je kupuje, tym bardziej, że do WW2 jest ich wybór bardzo duży.

Sam mam pokaźny zbiór metali w 15mm, ale jak na razie pomalowanych tylko kilkadziesiąt sztuk. Teraz zainwestowałem w plastiki 1:72 i gotowe modele Dragon Armora niejako wymuszony wybór. Zobaczymy jak pójdzie mi malowanie 72ki, miejmy nadzieję, że o niebo lepiej.

Gra w AA/FoF w skali 28mm to wg mnie hardcore, ale każdy gra tym czym lubi. Wydaje mi się, że nieco za dużo figur jest do pomalowania, żeby siły w 28mm szybko powstały.

Pozdro
T
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Dla mnie kompromisowe rozwiązanie to plastiki 1:72 uzupełniane o metale :) 28mm to już "Warhammerologia" i ogromne połacie stołu potrzebne do gry...
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Bez przesady z tymi polaciami, w AA doradzaja do wiekszosci scenariuszy w tej skali 120 na 120 cm... A figurki 28 mm sa.... te ktore mnie interesuja.... no coz, nie bojmy sie tego slowa, zajebiste:)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Inkub pisze:A figurki 28 mm sa.... te ktore mnie interesuja.... no coz, nie bojmy sie tego slowa, zajebiste:)
Koszty niestety też :(

Niby w AA można grać jednym plutonem, ale zawsze miło jak wjadą do gry wozy bojowe, czy technicale, a to już podnosi koszt znacznie! A tereny? Znowu koszty :/
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Ja z racji produkcji własnych figurek to głównie 15mm ale w planach jest linia 20mm za jakiś czas ;) 28mm są bardzo ładne ALE koszty pojazdów są straszne choć z drugiej strony do skirmishu wiele nie potrzebujesz ;)

Jak dostane wstępną partię odlewów 'Współczesnych Polaków' i/lub Somalijczyków, zapewne gdzieś w przyszłym miesiącu, to zrobię akcję promocyjną z darmowymi figurkami na Forum.
Awatar użytkownika
TKIZZ
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 19:03
Lokalizacja: Kolding

Post autor: TKIZZ »

Apj masz jakieś szkice tych "Wspołczesnych Polaków" i czy będą oni w 20mm?
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Ja się zaśliniłem na wieść o Somalijczykach. O ile to będzie 20 mm :)
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Szkice są u kolegi artysty a narazie wyjdą w wersji 15mm [17.5mm].
Jak dostane w tym lub przyszlym tygodniu paczke z UK z przeglądem figurek 20mm Brytyjskich producentów, będe mógł zdecydować które są mi najbliższe. Celuje w kompatybilność z plastikami ALE postaram się też dopasować do wybranych metali.

Paczki zapewnie klasycznie z czterema pozami x 2, ale jestem otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Nie mogę się już doczekać tych Somalijczyków
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Cisza, łącznie zmieniany 1 raz.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Apj - zacna inicjatywa! Jeśli mógłbym coś zasugerować: myślę że byłoby spore zapotrzebowanie na figurki zakładników, cywilów, jeńców wojennych, vip-ów do eskortowania pod ten system bo po prostu nie ma takiej serii figurek "specjalnych" (mówimy tu cały czas o modernie) dla scenariuszy w stylu eskorta VIP'a / odbijanie zakładników. Wszak to czysta esencja - taka misja np: odbicia kapitana statku "MAERSK ALABAMA" z rąk somalijskich piratów, tudzież poszukiwania zaginionych reporterów wojennych. :faja:
"Duty, Honor, Country"
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Też czekam na współczesnych Polaków, robić ich będziesz na regularne wojsko czy tych którzy na misjach działają ? Bo jest różnica i to spora.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez bnk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Narazie misje - Afganistan, Czad czy tez docelowo Irak. Później oczywiście regularne wojsko.

Właśnie dostałem paczkę z figurkami 20mm, tak więc zaraz się biorę do testowania zgodności z plastikami ;)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Zdjecia, zdjecia:) Jesli to mozliwe oczyszczonych z nadlewek i zwashowanych lekko czarna farba:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambush Alley: Force on Force”