Noc muzeów 2011

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Noc muzeów 2011

Post autor: AWu »

Kolejna za nami.
Napiszcie gdzie byliście.

Ja w tym roku bardzo niemilitarnie.
Do filtrów nie chciało nam się stać to poszliśmy do Luteranów na świetny koncert organowy z Wojnowiczem na oboju, i do Andy'ego na wystawę o Zapolskiej (polecam - choć jest na przeciwnym spektrum badań historycznych do historii wojskowości :)
Po drodze zahaczając o ciekawą acz ubogą wystawę o Słowackich nazistach.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: Raleen »

Mnie w tym roku odstraszyły kolejki niestety. To jest świetny pomysł i promocja muzealnictwa taka, że lepszej trudno wymyślić, ale obawiam się, że to trochę będzie zabijać tą ideę, no chyba że ktoś lubi PRL powspominać.

Z drugiej strony (zawsze staram się znaleźć jakieś pozytywy), mniejsze i mniej uczęszczane muzea mają szansę i tam raczej (tak mi się przynajmniej wydaje) wielkich kolejek być nie powinno.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: czaki »

W Poznaniu, do chyba do jednego z najmniej uczęszczanych muzeów - Muzeum Instrumentów Muzycznych, kolejka była aż na ulicę. ;)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: AWu »

Do Muzeum Literatury Andy'ego wchodziło się bez, czasem tylko niektórych najpierw wpuszczali na dół.
Ale to ultra niszowe muzeum :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: Raleen »

Ze względu choćby na Andy'ego warto się wybrać ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
nazaa
Tribunus Angusticlavius
Posty: 692
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2009, 16:38

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: nazaa »

W Łodzi problem kolejek w większości muzeów rozwiązano przez wcześniejsze zapisy na konkretne godziny. Byłam w Muzeum Włókiennictwa i mało co nie umarłam z nudów jak mi tłumaczono obsługę krosna :roll: Więcej miejsc nie odwiedziłam, bo wolałam koncerty z okazji Dni Łodzi i urodzin Manufaktury.
"Każda trudność zdawała się beznadziejna i nie do pokonania, bo nie było Aleksandra by ich z niej wydobyć" (Arrian VI, 12, 2)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: Raleen »

No proszę, a jednak coś się w Łodzi dzieje, a kiedyś tyle narzekałaś, że kulturalnie to pustynia ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: tnnn »

Pięciolecie Manufaktury było po raz pierwszy od pięciu lat... ;)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: AWu »

AWu pisze:
Ale go nie było tego dnia :>
Odwiedziliśmy bo planowaliśmy od dawna :>
Spodziewał się Ciebie i może uciekł :D

Ej nie napisałem tego posta
ktoś się pode mnie podszywa ?!
I nabija mi posty
pewnie DeTox..


:>

Nazaa była ruszyć pupcie i iść z nami do And'ego
Koncert u Luteranów tez był super.

Niestety mój znajomy z ośrodka ochrony dóbr kultury nie miał swojej sekretnej legitymacji-wpuszczają-mnie-do-kazdego-muzeum-kiedy-chcę-i-bez-kolejki
Ale za rok ma miec :>
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: Raleen »

Niestety mój znajomy z ośrodka ochrony dóbr kultury nie miał swojej sekretnej legitymacji-wpuszczają-mnie-do-kazdego-muzeum-kiedy-chcę-i-bez-kolejki
Ale za rok ma miec :>
Fajna legitymacja. Ciekawe czy w Noc Muzeów też działa :)

Za rok daj znać jak będziesz szedł ze znajomym, to może i ja się wybiorę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Noc muzeów 2011

Post autor: AWu »

Działa, bo oni się zajmują ochrona tego cyrku i w Muzeum Andyego dyskretnie oglądał alarmy :>

Tylko ośrodek zmieniają w Instytut czy jakoś inaczej się to będzie nazywać i są w momencie przejściowym.
Stare legitymacje nieważne :>
Nowa będzie za jakiś czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”