Cytaty historyczne

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Cytaty historyczne

Post autor: Indar »

Pokłony
Może tak cytaty historyczne? :) Ja zacznę, coś z tematyki wojennej:
"Nie mamy czasu żeby Was wziąść do niewoli, usuńcie się z drogi! " - Podczas szybkiego marszu korpusu pancernego von Kleista Niemcy napotykają francuski oddział który chce się poddać, taką odpowiedż dostali od n/n oficera.
"Stanowczo odmawiam, Niemcy są uzbrojeni i na pewno odpowiedzą ogniem!" - któż to, jakiego wielce bitnego narodu obywatel, mógł tak powiedzieć? Zgadza sie...
Dywizjon samolotów myśliwsko - szturmowych z obrony powietrznej Francji otrzymuje rozkaz ostrzelania hitlerowskiej kolumny pancernej przeprawiającej się przez Mozę - taką to odpowiedż dał dowódca dywizjonu na rozkaz ataku...
pozdrawiam
Indar
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

"Tylko brak rozeznania, pospolitosc mysli i niestaranne wychowwanie moga sprawic, ze kobieta zacznie uwazac sie za calkiem rowna swemu mezowi. Zreszta, istniejaca miedzy nimi roznica nie zawiera w sobie zadnej ujmy: waszymi wlasciwosciami, moje panie, sa pieknosc, wdziek, urok, wasze obowiazki to uleglosc i posluszenstwo."

- Napoleon na Św.Helenie

"Nie nalezy sie unosic przeciwko kobiecie, tylko w milczeniu wysluchac jej bredni".

- Napoleon

:twisted:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Nico pisze:"Tylko brak rozeznania, pospolitosc mysli i niestaranne wychowwanie moga sprawic, ze kobieta zacznie uwazac sie za calkiem rowna swemu mezowi. Zreszta, istniejaca miedzy nimi roznica nie zawiera w sobie zadnej ujmy: waszymi wlasciwosciami, moje panie, sa pieknosc, wdziek, urok, wasze obowiazki to uleglosc i posluszenstwo."

- Napoleon na Św.Helenie

"Nie nalezy sie unosic przeciwko kobiecie, tylko w milczeniu wysluchac jej bredni".

- Napoleon

:twisted:
To drugie - znakomite. Właśnie "sprzedałem" to żonie. :D :D :D
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Napoleon do Murat pod Pruską Iławą:
Ależ Joachimie, chyba nie pozwolisz żeby ci Azjaci zjedli nas żywcem
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Żyję, żyję, ale mówiąc to jej zapomniałem o powiedzeniu Taleyrand'a :...to gorzej niż zbrodnia, to błąd....". :D
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: Indar »

Ja wolę nie cytować tego mej małżonce, nie zna się na żartach... :)
Lecimy dalej:
jeden z moich ulubionych:
"Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja jest doskonała. Będę atakował." - Marszałek Francji Ferdynand Foch w czasie bitwy nad Marną we wrześniu 1914

- "Cóż za szaleństwo, odrzucić koronę dla kobiety"
- "Tak, ale czy próbował wielebny iść do łóżka z koroną?"

Edward VIII do arcybiskupa Canterbury
pokłony
Indar
mch90
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 16:46

Post autor: mch90 »

„Gdybym był na miejscu alianckich dowódców wygrałbym te wojnę w dwa tygodnie" -Erwin Rommel (po udanym lądowaniu aliantów w Normandii)

„W moim sztabie to ja decyduję, kto jest Żydem!" – Goering

"Ile dywizji ma Papież?"- Józef Stalin (na konferencji w Poczdamie, 1945, odpowiedź na słowa Churchilla, że papieżowi nie spodoba się przejęcie władzy w Polsce przez komunistów)
"Teraz zobaczy moje dywizje"- Papież Pius XII (na wieść o śmierci Stalina)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

"Jeżeli wyparłeś wroga z jego pozycji to nie zabieraj się za drugie śniadanie bo on może wrócić i zabrać ci kanapki."

To oczywiście ze znanego z ciekawych cytatów gen. Pattona :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Indar pisze:"Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja jest doskonała. Będę atakował." - Marszałek Francji Ferdynand Foch w czasie bitwy nad Marną we wrześniu 1914
Wtedy jeszcze nie marszałek. A w ogóle, czy to nie słowa Joffre'a?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

"The more I learn about the Tsar and the Kaiser, the better I like the United States Congress." -Theodore Roosevelt.

Może jeszcze tłumaczenie w ramach patriotyzmu jutra:
"Im więcej się dowiaduję o carze i kajzerze, tym bardziej lubię Kongres Stanów Zjednoczonych."
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”