North and South Magazine

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

North and South Magazine

Post autor: Nico »

North & South to jeden z najciekawszych magazynów na temat Wojny Secesyjnej. Magazyn wychodzi siedem razy do roku i liczy sobie 100 stron. Kosztuje coś koło 6$. W Polsce jest dostępny (na Dworcu Centralnym w Warszawie i księgarni Pelta) po cenie 40zl.

W magazynie można znaleść wiele ciekawych artykułów na temat działań wojennych, polityki, życia ludności podczas wojny. Jedne z ciekawszych artykułów dotyczyły:
- Mitu na temat winy Stuarta co do klęski pod Gettysburgiem i jakoby jego samowolnej decyzji na temat rajdu.
- Mitu na temat piętnastu tysięcy Konfederatów atakujących Wzgórze Cementrarne 3go dnia bitwy pod Gettysburgiem i wielkich strat
- Co naprawde zabijało więźniów jankeskich w obozie jenieckim w Andersonville (przypomnijmy, ze komendant obozu jako jedyny oficer w tej wojnie został skazany za zbrodnie wojenne)
- "Partyzanci" jankescy na Południu

Na stronie magazynu można ściągnać parę darmowych artykułów - http://www.northandsouthmagazine.com/mo ... age&pid=35
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Hmmm chyba warto się tym zainteresować. Ściągnąłem z tej stronki dwa artykuły o 10 naj-lepszych,-gorszych generałach i trzeba przyznać, że są całkeim ciekawe i kilku kwestii można się dowiedzieć, z kilkoma tezami zgodzić a z z klikoma dyskutować. Całkiem fajne, i nawet przystępnie opisane, więc nawet ja z moim "takimsobie" angielskim czytałem całkiem sprawnie. Polecam te artykuły a pisemka trzeba poszukać w MPiK'u i ocenić. Jednak jak znam życie to cena pewnie będzie sie zaczynała od 35 pln jak nie lepiej:(.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

39,90 ;) w ksiegarni na Dw.Centalnym/Pelcie
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

No to niewiele się pomyliłem, ech wszystko można teraz kupić tylko skąd na to wszystko brać kasę:))).
A muszę się koledze pochwalić, że wałaśnie dzisiaj przyszła do mnie gierka Stonewall's Last Battle z serii GCACW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”