Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: Albert Warszawa »

Nie mam kart kredytowych, a to chyba jedyny sposób by zamówić coś z Amazonu. Normalnie wszystko załatwiam przez PayPal, ale PayPal jest związany z eBayem, czyli konkurencją Amazonu, więc Amazon nie daje opcji płacenia przez PayPal. A właśnie chciałbym kupić książkę, która obecnie dostępna jest tylko na amazon.com. Stąd moja prośba o pomoc w jej ściągnięciu. Pieniądze na ten cel będę miał tuż po 20 lipca. Przeleję je na konto osoby, która zgodzi się mi pomóc, następnie ta osoba zamówi książkę (i poda mój adres, by książka dotarła bezpośrednio do mnie, chyba nie powinno być z tym problemu, ale gdyby jakimś cudem był to po prostu dojdzie jeszcze przesyłka z Polski do Polski, ewentualnie spotkanie gdyby pomagająca mi dobra dusza mieszkała w Warszawie ;)). Odwdzięczę się pewnie jakąś książką lub nawet kilkoma, gdyż powoli robię porządki w biblioteczce, skupiam się teraz praktycznie wyłącznie na I wojnie światowej i książek traktujących o innych epokach będę się stopniowo pozbywał. Proszę o wiadomość na priv i podanie preferowanej epoki/epok, coś się wymyśli ;) Pierwsze zgłoszenie wygrywa ;) Bardzo prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości będę prosił o tego typu pomoc ponownie.

Temat oczywiście, jako bezwartościowy, zaraz po tym jak ktoś się do mnie zgłosi z chęcią pomocy będzie się nadawał do skasowania, o czym powiadomię :)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: killy9999 »

Albert Warszawa pisze:Nie mam kart kredytowych
Jeśli to jedyna przeszkoda to możesz ją bardzo łatwo rozwiązać. Wiele banków w Polsce oferuje tzw. karty prepaid (czasami zwane kartami internetowymi). To taka "wirtualna" karta, tzn. nie dostajesz jej fizycznie, a jedynie w postaci pliku PDF w którym masz podany numer karty i związany z nią numer konta. O ile dobrze pamiętam to karty są anonimowe - nie podajesz żadnych danych osobowych - a przynajmniej jak ja zakładałem moją to tak było. Ja mam w ten sposób kartę kredytową Visa w banku BZWBK, przy czym bank wybrałem dlatego że w nim mam swoje główne konto - jak masz w innym to pewnie najrozsądniej będzie wybrać ofertę kart prepaid tego banku (chociaż spójrz na cenniki!). Bardzo polecam takie rozwiązanie, bo to wygodne i bezpieczne (przelewasz kasę na kartę tylko jak wiesz że będziesz za coś płacił). Zamawiam w ten sposób z GMT i Amazonu i sobie chwalę.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: kadrinazi »

A ja kupuję przez Amazon i Amazon.uk płacąc kartą Visa Debit, która bynajmniej kartą kredytową nie jest, ergo nie ma wymogu karty kredytowej.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: killy9999 »

kadrinazi pisze:A ja kupuję przez Amazon i Amazon.uk płacąc kartą Visa Debit, która bynajmniej kartą kredytową nie jest, ergo nie ma wymogu karty kredytowej.
Tak, to też prawda. Bardziej liczy się to czy karta jest wydana przez MasterCard lub Visę. Zwykłą kartą od konta też kiedyś płaciłem, ale ze względów bezpieczeństwa preferuję kartę prepaid.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: AWu »

Jak nie znajdziesz to mogę ci kupić.

Tylko bierz pod uwagę, że amazonowe aukcje nie są w Pl obsługiwane, można kupować tylko z ich stanu bibliotecznego.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: Albert Warszawa »

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Próbowałem dodać moją mBankową debetówkę (mam tę z delfinem) na Amazonie, ale po wpisaniu numeru karty był on odrzucany. Już wcześniej, przed południem zgłosiła się osoba, która mi pomoże, więc sprawa nieaktualna.

Tylko teraz mnie AWu zmartwił - możesz wyjaśnić co to za ograniczenia? To znaczy, że niby mogę kupować od Amazonu jako firmy tylko nowe rzeczy, ale od wystawiających na nim używane książki użytkowników nie mogę kupować? No i czy można to nazwać aukcją, skoro na Amazonie nie ma licytacji? ;)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: AWu »

Dokładnie tak było jak ostatnio próbowałem.

Ten zewnętrzny ale obsługiwany przez nich antykwariat ma ograniczona liczbę kraju do którego wysyła towar...
Zobacz regulamin, jest tam lista krajów w których funkcjonuje. Mogło się coś zmienić, bo ściągać coś chciałem z rok temu.

Jeśli nic się nie zmieniło to jedyna szansa na zakupy to ściągać do kogoś w kraju obsługiwanym i wysyłka od niego.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: Albert Warszawa »

AWu pisze:Dokładnie tak było jak ostatnio próbowałem.

Ten zewnętrzny ale obsługiwany przez nich antykwariat ma ograniczona liczbę kraju do którego wysyła towar...
Zobacz regulamin, jest tam lista krajów w których funkcjonuje. Mogło się coś zmienić, bo ściągać coś chciałem z rok temu.

Jeśli nic się nie zmieniło to jedyna szansa na zakupy to ściągać do kogoś w kraju obsługiwanym i wysyłka od niego.
Wydaje mi się, że Polska dołączyła do "supported countries", w każdym razie jest na liście tutaj: http://www.amazon.com/gp/aag/details/re ... _legalInfo ale nie jestem pewien, czy nie dotyczy to tylko tych zamówień bezpośrednio od Amazonu.
Panowie, jak ktoś wie jak to ostatecznie jest, to proszę o informację.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w ściągnięciu książki z amazon.com

Post autor: AWu »

Skoro dodali Polskę, powinno być ok.
Wtedy jej nie było i była po prostu blokada zakupów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”