Nowa strona historyczna

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
avehistorica
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 11:46

Nowa strona historyczna

Post autor: avehistorica »

Witam wszystkich użytkowników :-)

Chciałbym poinformować, że jestem właścicielem strony http://www.avehistorica.edu.pl
Strona powstała z powodu mojego zamiłowania do historii. Po prostu uzbierało się trochę różnych prac więc postanowiłem zamieścić je w internecie.
Tak więc można znaleźć tam prace dotyczące różnych okresów historycznych począwszy od starożytności, a kończąc na historii najnowszej.
Są tworzone także inne dodatki jak słownik historyczny, zdjęcia i dział źródeł historycznych. Na razie mają różny stopień rozwoju :idea:

Jednak istotą portalu jest i będzie to, że każdy z jego zarejestrowanych użytkowników będzie mógł zamieścić pod swoim autorstwem jakąkolwiek pracę. Dlatego jeśli napisaliście coś do szuflady może warto podzielić się tym z innymi poszukiwaczami wiedzy historycznej.
Można nas znaleźć również na Facebooku: https://www.facebook.com/HistoriaDlaCiebie
Zapraszam do współpracy z http://www.avehistorica.edu.pl
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Nowa strona historyczna

Post autor: Cisza »

Pierwsza uwaga - kolorystyka. Ta błękitna czcionka na ciemnoszarym tle staje się po pewnym czasie męcząca dla oczu. Lepsze byłoby jakieś jasnoszare tło i czarna czcionka.

Poziom artykułów na razie taki dosyć przekrojowy. Ciekaw jestem jak będą weryfikowane nadsyłane teksty jeśli chodzi o ich wartość merytoryczną, bo udostępniając łamy wszystkim bez takiej weryfikacji łatwo zrobić śmietnik z różnymi "mądrościami" ludzi piszących to co im się wydaje oraz snujących dziwne rozważania bez związku ze źródłami i faktami.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
avehistorica
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 11:46

Re: Nowa strona historyczna

Post autor: avehistorica »

W związku z tym, że jak na razie baza prac nie jest za obfita jest tylko podział na epoki typu starożytność, czy średniowiecze. W miarę rozrostu treści układ zostanie zmieniony.

Zwróciłeś uwagę na istotne zagadnienie. Weryfikacją będę zajmował się ja. Skończyłem studia historyczne więc jakieś pojęcie o historii mam :D. A co do wartości tekstów z tematów, o których nie mam większego pojęcia to postaram skonsultować się ze znawcami. Muszę zamieścić info o wymaganiach w stosunku do prac. Głównie chodzi o bibliografię a kwestie stylistyczne to sam będę poprawiał.

No cóż. Konkurencja wśród portali zajmujących się tematyką historyczną jest bardzo duża w polskim internecie. I jak na razie nie mam wątpliwości, że na tą chwilę nie mogę z nimi konkurować. Ale z czasem kto wie :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowa strona historyczna

Post autor: elahgabal »

avehistorica pisze: A co do wartości tekstów z tematów, o których nie mam większego pojęcia to postaram skonsultować się ze znawcami.
Kim będą ci znawcy?
Jakieś dane osobowe?
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
avehistorica
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 11:46

Re: Nowa strona historyczna

Post autor: avehistorica »

Na razie nie było potrzeby z nikim niczego konsultować więc nazwisk nie ma sensu podawać. Ale myślę, że kilku doktorów i profesorów z mojej byłej uczelni w razie czego nie odmówi pomocy.

Zapraszam do zamieszczania swoich tekstów.

Powiem tak: jeśli ktoś chce zamieścić ambitny tekst na podstawie źródeł, które przeczyta to super. Ale nie będę odrzucał tekstów, które nie są poparte kwerendą źródłową a tylko są pisane na podstawie opracowań. Jeśli ich wartość merytoryczna jest wysoka to znajdą się na stronie. Nie chcę by portal był pisany tylko przez znawców-naukowców i dla nich. Chciałbym by każdy kto się czuje na siłach i miał chęci pokazać coś światu mógł to zrobić. W przyszłości powstanie dzięki licznej bazie tekstów z różnych tematów coś w rodzaju podręcznika lub historycznej internetowej encyklopedii. Ale do tego to jeszcze baaaardzo długa droga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”