Wydawnictwo Napoleon V

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Z przyjemnością informuję, że Forum i Portal Strategie objęły patronat medialny nad książką Ignacego Prądzyńskiego „O sztuce wojennej. Kurs taktyki” (opracował Marcin Baranowski):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=111

W związku z tym, że nawiązujemy bliższą współpracę z wydawnictwem Napoleon V i forum, a przede wszystkim Portal Strategie obejmować będą patronatem medialnym niektóre spośród publikacji wydawnictwa, pozwolę sobie założyć osobny temat o książkach wydawnictwa. Będzie tu przede wszystkim o zapowiedziach, nowościach itp.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: clown »

Rozumiem, że ten patronat medialny będzie zaznaczony m.in. tak jak patronat forum napoleon.gery, czyli logo portalu będzie umieszczone na okładce książki?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Dokładnie tak. W przypadku tej książki już tak jest - właśnie dotarł do mnie egzemplarz, więc mogę potwierdzić.

Postaram się też zamieszczać jakieś fragmenty nowości przedpremierowo, w porozumieniu z wydawcą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Albert Warszawa »

Świetna inicjatywa, to wydawnictwo jest rewelacją na naszym rynku książek z zakresu historii wojskowości, już osiągnęło bardzo wiele i ma przed sobą, jak sądzę, świetlaną przyszłość. Nie jest łatwo wydając tak niszowe książki, a mimo to widać ciągły rozwój i ekspansję tego wydawnictwa - coraz więcej ludzi i podmiotów z nim współpracuje. Już są najlepsi na rynku, a niedługo konkurencja nawet nie będzie widziała ich pleców. Oczywiście największa w tym zasługa szefa wydawnictwa - Dariusza Marszałka, który prowadzi mądrą politykę. Oby tak dalej!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Dokładnie, wydawnictwo wykonuje naprawdę świetną robotę.

Kiedyś pamiętam, że rozglądałem się za jakimiś polskimi książkami o II wojnie punickiej, zdaje się na potrzeby recenzji którejś z planszówek historycznych. Chciałem coś więcej niż podręcznik, i pamiętam, że powiedziano mi, że poza "Wojną Hannibala" Kęćka właściwie nie ma czego polecić. Potem zaciekawiła mnie, niejako przy okazji, I wojna punicka. Po angielsku owszem, jest Lazenby i pewnie jeszcze z tuzin prac, po polsku nic nie mogłem znaleźć sensownego. Pamiętam, że zastanawiałem się czy kiedyś ktoś wyda którąś z tych prac w naszym rodzimym języku, albo cokolwiek. I oto się ukazała Lazenby'ego "I wojna punicka" niedawno. I o wielu znanych tytułach można by powiedzieć podobnie. To też, wraz z otwartością szefa wydawnictwa, było dla mnie zachętą do nawiązania bliższych kontaktów.

A z ostatnich wieści można wspomnieć, że aktualnie pracują nad rozwinięciem współpracy z Cambridge University Press.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Dla ciekawskich jeszcze małe zdjęcie (wybaczcie jakość, robione na szybko). Dodam, że planujemy również objęcie patronatem portalowym (i forumowym) książek innych wydawnictw. Jako że książki historyczne recenzujemy już od dawna, i trochę udało nam się na tym polu zdziałać, myślę, że nadeszła dobra pora by rozwinąć naszą działalność o patronaty, z pożytkiem tak dla wydawców, jak i dla nas.

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Albert Warszawa »

Fajnie to wygląda, logosy duże i wyraźne, co wcale nie jest częste, z reguły przy patronatach są mniejsze :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Też mi się podoba, i ten nasz obrazek forumowy z Cesarzem jakoś tak pasuje do książek z serii napoleońskiej 8-) .

Sama książka też wydaje się wyjątkowa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Pablo »

Super, cesarz jest debeściacki. ;)

A czy będą jakieś zniżki dla forumowiczów? Bo książki maja dosyć drogie, a plany wydawnicze spore.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Dla recenzentów może i będą, ale nic nie mogę obiecać ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: clown »

Bardzo udany pomysł i z korzyścią dla obu stron :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Janio »

Rysiek się nie chwali a został redaktorem wydawnictwa NapoleonV ;-)

http://napoleonv.pl/opis/3909108/edukac ... leona.html

Jak rozumiem Ryśku korekta też wchodzi w grę? Jeśli tak to bardzo dobra wiadomość, bo korekta a w zasadzie jej brak i wielość literówek są piętą achillesową tego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Tak, właśnie kończę ostatnie przeglądanie tekstu, i w okolicach poniedziałku powinien pójść do druku. Pochwalić się zamierzałem zaraz po oddaniu go. Poza redakcją robiliśmy też wspólnie z Darkiem (tzn. wydawcą) korektę. Od tej strony wierzę, że będziecie usatysfakcjonowani. Wiem, że co najmniej kilku znajomych przeczyta tą książkę, więc mogę się czuć dodatkowo zmobilizowany ;).

W ciągu najbliższego tygodnia wrzucę (za zgodą wydawcy) kilka fragmentów książki - przedpremierowo. Nie jestem oczywiście obiektywny w tym momencie, ale książka wydaje mi się niezwykle ciekawa (i cieszę się, że akurat ona dostała mi się do redakcji). Tytuł na pierwszy rzut oka może być trochę mylący, ale spis treści powinien rozwiewać wątpliwości. Autora przedstawiać nie trzeba, tłumacz też wykonał moim zdaniem świetną pracę (w każdym razie życzę innym redaktorom, korektorom i wydawcom takich tłumaczeń jak to). Temat nie jest zbyt oklepany, bo o kampanii 1796 i późniejszym okresie jest wiele pozycji, a ten bardzo wczesny okres kariery Napoleona jest mało znany.

To co jeszcze mogę powiedzieć: książkę powinno się bardzo dobrze czytać. Zupełnie inna pozycja niż wcześniej recenzowane tutaj dzieło tego samego autora "Piechota w XVIII wieku. Taktyka", a po trochu poruszające podobne wątki. Co do zawartości: w całości jest to książka poświęcona historii wojen i wojskowości, tak że nie spodziewajcie się (i nie obawiajcie) jakichś "zapychaczy" poświęconych życiu rodzinnemu Napoleona we wczesnym okresie, jakichś ogólnych szkiców o epoce itp. Zresztą jak spojrzycie na nazwisko autora, na to jak i o czym pisał, nie powinno być co do tego żadnych wątpliwości.

Ja ze swojej strony mogę tylko polecić :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Albert Warszawa »

Ja z kolei maczałem palce (jako redaktor i korektor) w tym: http://napoleonv.pl/opis/3794560/samoch ... zanie.html :)

Czy ktoś nabył? Jesli tak to ciekaw jestem uwag. Zapomnieliśmy z Darkiem o tym, żebym zrobił korektę noty biograficznej (to nowy tekst dodany tylko do tego wznowienia) i parę literówek się prześliznęło, natomiast jeśli chodzi o całą resztę tekstu, ponoszę pełną odpowiedzialność ;)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: kadrinazi »

To jak widzę sporo forumowiczów bawi się w redaktorów, witajcie w klubie :)
Kontakt tylko na maila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”