Ostatnio przeczytałem/czytam...

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

cdc9 pisze:jestem pełen podziwu dla tych co uczyli się tego na pamięć.
Ciesz się, że uczysz się tego po polsku. Pomyśl, ile milionów ludzi uczyło się po chińsku! :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Ja miałem okazjie przeczytać malutki fragmęcik ksiąźki autorstwa Adolfa H." Mein Kampf " co ciekawe fragmęcik ten był zamieszczony w podręczniku od historii :wink:
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 sierpnia 2006, 11:27 przez J E Y T, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czyżby może Roszkowski-Radziwiłł? :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Andy pisze:
cdc9 pisze:jestem pełen podziwu dla tych co uczyli się tego na pamięć.
Ciesz się, że uczysz się tego po polsku. Pomyśl, ile milionów ludzi uczyło się po chińsku! :wink:
A jak doliczyć do tego polpotowców, peruwiańczykow ze Świetlistego Szlaku i innych uszczęśliwiaczy ludzkości to ho, ho.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

A ja zacząłem kolejną pracę komandora Krzysztofa Kubiaka - "Suez 1956" wyd. AJ Press. Oczywiście perełeczka.

Jest już dostępna "Białą Góra 1620" Finny - chyba też zainwestuję, bo wygląda na zacne opracowanie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Darth Stalin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Ja czytam "Deutschlands Hochseeflotte im Weltkrieg" Admirala Scheer'a.
urodzony 13. grudnia 1981....
Przemo
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 20:24
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Post autor: Przemo »

Białą Górę przeczytałem - temat ciekawy, nieźle napisana - ale wobec tego, że temat wojny trzydziestoletniej w języku polskim rzadko jest poruszany (poza fragmentami syntez historii wojskowości, częścią "Lisowczycy" Wisnera, rozdziałem w Historii piechoty polskiej Wimmera i J. Maronia "Militarne aspekty wojny trzydziestoletniej na Śląsku" oraz Englundem na nic innego nie trafiłem) ciężko mi ocenić, czy autor nie popełnił jakiś błędów.
Wg mnie znacznie lepsza od kilku ostatnich Historycznych bitew, może zapowiadane na wrzesień i październik Alezja i Moskwa 1617-1618 będą lepsze.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2006, 21:15 przez Przemo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”