Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

dixie75 pisze:A widziałeś SG-Universe? (O ile trawisz StarGate'a. Ja nie mogłem się długo przekonać, ale żonka jest cierpliwa :lol: Właśnie męczymy 9 sezon SG-1.)
Świadomość lotu na rozlatującej się krypie w jedną stronę w celu..., w zasadzie nie znanym :o Zrobiło na mnie wrażenie. Szkoda, że spaskudzono to wątkami politycznymi i częstymi w serialach zza Wielkiej Wody odpryskami rywalizacji wojskowych i cywilów. Sztuczne to i naciągane do "bulu". Chyba jakiś kompleks mają...
SGU uważam jednak za najbardziej klimatyczny, bez płycizn w stylu "co planeta, to XVI wieczna wioska gdzieś w puszczy i wszyscy świetnie znają angielski", jak w większości SG-Atlantis (choć kilka perełek się trafiło!), ale SG-A to kino familijne, więc można wybaczyć.
Tak, ktos juz mi polecał ten serial i gdzieś czytałem, że jest trochę a'la "interstellar", ale jeszcze nie znalazłem go w sieci.
Jak masz może namiar na niego "free" to dałbyś linka jakiegoś.
Zarzucił bym jakis dobry serial. Do tej pory od jakiegoś miesiąca obejrzałem ostatni sezon "wikingów" i czuje jakiś niedosyt :)

Ciężko o dobry serial, który nie "zwalił by" się po 1 sezonie, to dość frustrująca sprawa, szczególnie jak poprzedni sezon był naprawde dobry. :)
Wikingowie miał wszystkie sezony dobre. :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sebaar »

Zawsze możesz spróbować Narcos... sam całkiem dobrze wspominam tą produkcję, przynajmniej Kolumbijczycy mówią po hiszpańsku.
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Ja sobie oglądam do pędzla "12 małp". Serial zainspirowany genialnym pierwowzorem niestety nie stoi na tym poziomie ale dobrze się przy nim bawię, ma kilka fajnych postaci oraz momentów. Przejrzałem również Fear the walkin dead - produkcja mająca o wiele większy budżet reprezentuje podobne ciężarem kino i również posiada takie same atuty (choć czasami ciąży, a zombie wyskakujące ze ściany...)

Oczywiście czekam na GRĘ O TRON!
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: dixie75 »

O Tron już się Gra. Trzeba tylko poczekać, aż się wszystko na-gra :P, jeśli ktoś nie ma cierpliwości do oglądania TV.
A Black Sails chyba już ktoś polecał. Nie s-f ale mnie wciągnął, choć do najnowszego sezonu jakoś nie mam czasu przysiąść.

I skoro o rozczarowaniach mowa, to przypomniał mi się trzeci sezon Muszkieterów. Oj, to bolało :cry:
O ile w pierwszym sposób przedstawienia legendy i gra aktorska (większości obsady) mnie ujęła, a w drugim doszła gęstniejąca atmosfera (dwa razy oglądałem i czuło się to napięcie ;)), to w trzecim scenarzyści czegoś się nawąchali. Przez kilka odcinków przypominało StarTreka - każdy o czym innym bez związku z poprzednimi. I nawet aktorzy nie mieli chyba za wiele pola do popisu, spaprano większość postaci już w scenariuszu.
Celowo pomijam zgodność z historią, bo to kino rozrywkowe. Czasem mam po prostu już dość mimowolnego weryfikowania kamuflażu samolotów dla danego okresu na danym TDW. Moja żona też :?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

dixie75 pisze:O Tron już się Gra. Trzeba tylko poczekać, aż się wszystko na-gra :P, jeśli ktoś nie ma cierpliwości do oglądania TV.
A Black Sails chyba już ktoś polecał. Nie s-f ale mnie wciągnął, choć do najnowszego sezonu jakoś nie mam czasu przysiąść.

I skoro o rozczarowaniach mowa, to przypomniał mi się trzeci sezon Muszkieterów. Oj, to bolało :cry:
O ile w pierwszym sposób przedstawienia legendy i gra aktorska (większości obsady) mnie ujęła, a w drugim doszła gęstniejąca atmosfera (dwa razy oglądałem i czuło się to napięcie ;)), to w trzecim scenarzyści czegoś się nawąchali. Przez kilka odcinków przypominało StarTreka - każdy o czym innym bez związku z poprzednimi. I nawet aktorzy nie mieli chyba za wiele pola do popisu, spaprano większość postaci już w scenariuszu.
Celowo pomijam zgodność z historią, bo to kino rozrywkowe. Czasem mam po prostu już dość mimowolnego weryfikowania kamuflażu samolotów dla danego okresu na danym TDW. Moja żona też :?
Muszkieterowie to o tej organizacji wywiadowczej PPP? :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Mnie juz sie przejadła "Gra o tron" po 2 sezonie, ale to dobry serial, zastąpiłem go "Wikingami", ktory uważam za serial o wiele lepszy i obejrzałem wszystkie sezony, rzadko się zdarza, żeby wszystkie były dobre,
zwykle scenarzyści całkowicie psują serial już po pierwszym sezonie. Nie wiem na czym polega mechanizm ich myślenia, gdy np pierwszy sezon odnosi sukces, a z drugim jak na złość robią coś wręcz odwrotnego.

Z tym że teraz, po obejrzeniu "wikingów" ciężko mi znaleźć coś równie dobrego. A nie mam najmniejszej ochoty marnować czasu na "zombie wyłażące ze ścian" ;)
Spróbuje znaleźć tego "Stargate Universe" w komplecie, bo juz kilka osób mi o tym pisało.
"Narkos" słyszałem, że też jest dobrze zrobiony, ale jakoś nie mam ochoty na sensacje, ale pewnie go obejże w końcu :) . Wolałbym coś wojennego, historycznego, ewentualnie porządnie zrobiony sci-fi.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: brathac »

Expanse?
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sebaar »

Philip79 pisze:Mnie juz sie przejadła "Gra o tron" po 2 sezonie, ale to dobry serial, zastąpiłem go "Wikingami", ktory uważam za serial o wiele lepszy i obejrzałem wszystkie sezony, rzadko się zdarza, żeby wszystkie były dobre,
zwykle scenarzyści całkowicie psują serial już po pierwszym sezonie. Nie wiem na czym polega mechanizm ich myślenia, gdy np pierwszy sezon odnosi sukces, a z drugim jak na złość robią coś wręcz odwrotnego.

Z tym że teraz, po obejrzeniu "wikingów" ciężko mi znaleźć coś równie dobrego. A nie mam najmniejszej ochoty marnować czasu na "zombie wyłażące ze ścian" ;)
Spróbuje znaleźć tego "Stargate Universe" w komplecie, bo juz kilka osób mi o tym pisało.
"Narkos" słyszałem, że też jest dobrze zrobiony, ale jakoś nie mam ochoty na sensacje, ale pewnie go obejże w końcu :) . Wolałbym coś wojennego, historycznego, ewentualnie porządnie zrobiony sci-fi.

A może Black Sails, są bitwy, zdrady, seks i dodatkowo piraci. Warto wspomnieć że przynajmniej seria miała już swój finał. Ewentualne pozostając przy serialach historycznych pozwolę sobie polecić serial Turn: Washington's Spies, który jednak oglądam głównie dla okresu w którym się dzieje oraz głównych złoczyńców.
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: MichaelLando »

To może Frontier od Netflixa? Ten sam okres co Turn.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Obejżałem sezon Stargate Universe, taki sobie, raczej nie będę kontynuował tego serialu.
Śmiać mi się trochę chce, bo wczesniej na jakimś forum pewien koleś podniecony polecał ten serial, pisząc, że jest bardzo dobry i bardzo podobny do Interstellar :)

No cóż, ja bym rzekł, że Stargate ma się do Interstellar, jak kaczka do orła, ale o gustach się nie dyskutuje :)

Swoja drogą gdyby zrobili serial na miarę takiego filmu jak m.in Interstellar to był by hit ostatnich i najbliższych lat :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Ten serial obejrzyj:

https://www.youtube.com/watch?v=I254cTZ5NOY

:P

Czekam na ostatni, czwarty sezon. Jak to z niszowymi produkcjami bywa rozkręcał się długo ale systematycznie do przodu.

"Turn" oglądam, "Black Sails" uwielbiam.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:Ten serial obejrzyj:

https://www.youtube.com/watch?v=I254cTZ5NOY

:P

Czekam na ostatni, czwarty sezon. Jak to z niszowymi produkcjami bywa rozkręcał się długo ale systematycznie do przodu.

"Turn" oglądam, "Black Sails" uwielbiam.
12 małp ogladałem film, bardzo dobry.

Zauważyłem jedną rzecz, która odróżnia seriale od filmów. Seriale posiadają dodatkowo cechę, która powoduje, że potrafimy się do nich przyzwyczaić i oglądać je nawet jeśli nie są dobre. Coś w tym jest.
Kiedyś pytałem się mojej matki, czemu ogląda ten brazylijski chłam? Odpowiedziała mi, że zdaje sobie sprawę z tego, że to jest straszne gówno, ale przyzwyczaiła się :)
I gdzie tu sens? :) wyglada na to, że serial potrafi działać uzależniająco, bez sensownej przyczyny. :)
Też tak miałem, np z serialem "Teoria wielkiego podrywu" albo "2 i pół" z C. Sheenem. :) nie potrafię sensownie odpowiedziec czemu oglądałem te seriale.
Miało by to sens gdyby nie było nic innego do wyboru :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sebaar »

Lost Kingdom sezon 2- prędzej stryj Uthreda zejdzie ze starości niż z jego ręki, sam główny bohater pozostał równie głupi co fartowny. Finałowa bitwa nieco mnie rozczarowała, ale całkiem przyjemnie się oglądało ten sezon.

Klapa wyglądał nieco komicznie w przymałym hełmie.
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Lost Kingdom ma już drugi sezon? Super, chcę obejrzeć!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Obejrzałem w dwa dni wszystkie odcinki. Podobał mi się.

Przede wszystkim charakterystyczna dla Uthreda głupota występuje jedynie w 2-3 pierwszych odcinkach, po złożeniu przysięgi królowi Alfredowi postępuje całkiem logicznie bez większych potknięć. Natomiast równowaga musiała zostać zachowana zatem głupie pomysły stały się domeną króla. Przede wszystkim występują one w ocenie postaci Duńczyka, nieważne jakie przysięgi by składał, jak postępował wbrew swoim interesom, co osiągnął dla Wessexu to Uthred zawsze jest "podejrzanym poganinem, który szuka okazji do zdrady, a w ogóle to nie przyjął chrześcijaństwa więc jest be"... mimo iż to najbardziej doświadczony i prawdopodobnie lojalny dowódca w całym królestwie. :)

Stroje i odwzorowanie realiów nadal są mocnym punktem serialu, który prezentuje się lepiej niż w "Wikingach". Zwłaszcza bitwy i przemarsze wojsk. Niestety większych starć nie ma wiele, pominięto również walki w Londinium.

Dobrze się to wszystko oglądało aczkolwiek największą bolączkę serialu doszukiwałbym się w charakterach. Jedynie postacie główne dysponują jakąś głębią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”