[Film] Bękarty wojny - OSTRZEŻENIE!

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

No, ja akurat jestem bardzo blisko, na wyciągnięcie ręki... ;D
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

To prawda. Tym silniej zwalczaj nieliczne niedoskonałości! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
tomsn
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:44
Lokalizacja: Wolny Ślonsk

Post autor: tomsn »

kumpel zwrócił mi uwagę na scenę:

"Za co dostałeś ten krzyż?"

....

- "Za odwagę"

Niesamowita scena.
Kolejna, co utkwiła mi w pamięci - to gdy Landa pyta "Pozwolisz, że zapalę fajkę"?

i

"Poczekaj na bitą śmietanę" - gdy powstrzymuje dziewczynę w restauracji..

Wg mnie to po Kill Billu drugi najlepszy film Tarantino
Tri veci na svete hoji vsecky rany - vinecko, panenka a sacek nacpany!

mój blog:

na życzenie - adres.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

tomsn pisze:
Wg mnie to po Kill Billu drugi najlepszy film Tarantino
To zdanie stawia cie w pozycji niemiarodajnego recenzenta, dla moich preferencji filmowych przynajmniej ;D
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

tomsn napisał/a:

Wg mnie to po Kill Billu drugi najlepszy film Tarantino
To zdanie stawia cie w pozycji niemiarodajnego recenzenta, dla moich preferencji filmowych przynajmniej ;D
Sam miałem to napisać, ale mnie uprzedziłeś.
Awatar użytkownika
tomsn
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:44
Lokalizacja: Wolny Ślonsk

Post autor: tomsn »

heh no cóż - pewnie dlatego, że jestem pod wrażeniem kina japońskiego. Ostatnio, po wznowieniu edycji dvd znów wróciłem do "Pani śnieżno-krwawej zemsty" i co następuje do KB (to swoisty hołd) i niestety nie dane było mi się zawieść...
Tri veci na svete hoji vsecky rany - vinecko, panenka a sacek nacpany!

mój blog:

na życzenie - adres.
Awatar użytkownika
Zagłoba
Towarzysz
Posty: 104
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 16:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Zagłoba »

Dzisiaj przeżyłem szok, ponieważ na onecie w rankingu 10 najlepszych filmów 2009 bękarty zajęły 1 miejsce!
wiem, że film jest dość kontrowersyjny, jednym się podoba, drugim nie, ale najlepszy film 2009 roku?
co prawda onet nie jest jakimś wybitnie wiarygodnym źródłem, ale i tak zabolało mnie to, że bękarty, film (według mnie oczywiście) nudny i pokazujący nieprawdę (choć momentami śmieszny), jest tak wysoko oceniany
,,Policzymy lepiej, gdy Szwedów pobijemy”
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ja bym się rankingiem onetu nie przejmował :lol: równie dobrze można się przejmować rankingiem na pudelku czy innym lansiku :D
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Zagłoba pisze:pokazujący nieprawdę
Przypominam, że to nie jest film historyczny.
A przy konkurentach takich jak "Transformers 2" czy "Star Trek", zwyczajnie nie mogło być inaczej.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Zagłoba
Towarzysz
Posty: 104
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 16:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Zagłoba »

Może źle podszedłem do tego filmu, jako właśnie do filmu historycznego, a poza tym nie jestem fanem Tarantino.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Zagłoba, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Policzymy lepiej, gdy Szwedów pobijemy”
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

To o niczym nie świadczy, również nim nie jestem a film uważam za absolutnie fantastyczny.
Ale dyskusja o tym jest dość bezcelowa
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Bardzo mnie cieszy pozycja Bękartów w rankingu Onetu. Zmartwiłbym się, gdyby dostał jakąś poważną nagrodę.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Andy pisze:Bardzo mnie cieszy pozycja Bękartów w rankingu Onetu. Zmartwiłbym się, gdyby dostał jakąś poważną nagrodę.
Film dostał chyba już nagrodę made in USA - jakieś award coś tam ;)

A swoją drogą widział ktoś Avatara? Mnie się nawet podobał :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Pod względem scenariusza to Pocahontas w 3D, ale muszę przyznać że wciąga i pomimo prawie 3 godzin wcale się nie dłuży.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Witam,

jestem gorącym fanem Tarantino, choć od dawien dawna brałem na Jego filmy poprawki.
Nie jest normalnym facet, który w swoim rodzinnym mieście wykupuje kino, w którego repertuarze oferuje się wyłącznie niskobudżetowe produkcje kung-fu. Niemniej, trudno gościa nie wielbić za kilka filmów, zwłaszcza z początku Jego kariery.
Mimo to dla "Bękartów" nie mam ani krztyny litości. Osobiście uważam, że jeśli ktoś się na prawdę dobrze bawił na tym filmie to przede wszystkim sam Tarantino podczas kręcenia tegoż filmu :wall:
Nie podoba mi się ani luzacki sposób pokazania tego tematu, ani forma jaką przyjął reżyser.
Ja wiem, pomysł miał bawić a widzowie chodzą do kina z założenia, aby oglądać nieprawdę. Ale robienie z relacji żydowsko-niemieckich podczas wojny parodii (wiem - bardzo upraszczam sprawę, ale zasadniczo tak jest) i to jeszcze w formie ukazywania Niemców w roli zarzynanych i skalpowanych "owieczek" jest dla mnie osobiście niesmaczne, a może nawet i odrobinę groźne na przyszłość.
Młodzież epoki internetu chcąc skumać o co tyle krzyku z całym tym holokaustem chętniej sięgnie po zabawnie rozwalający, czaderski film Tarantino, niż przyłoży twarz do nudnej książki.
Pewnie przesadzam, ale w tym ostatnim stwierdzeniu ziarno prawdy na pewno jest :?

Następną po "Bękartach" produkcją Tarantino ma być film poświęcony rzezi muzułmanów w Srebrenicy. Zgodnie z fabułą grupa kobiet i dzieci z przepuszczonego przez serbską blokadę autobusu uzbraja się w broń przesłaną na kredyt czeczeńskim śmigłowcem, po czym zawraca ruszając w rajd celem wzięcia rewanżu na Serbach dokonujących właśnie czystki :cool:
Temat niemal tak nośny jak w "Bękartach" i na pewno zabawnie pokazany wskoczy wysoko w filmowych rankingach.

pozdrawiam,
jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”