Imperium - serial o młodym, uroczym Oktawiuszu

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Imperium - serial o młodym, uroczym Oktawiuszu

Post autor: Raleen »

Czy ktoś oglądał na tv publicznej? Wczoraj leciały dwa ostatnie odcinki (w sumie było ich 6).

Miałem już dawno napisać, ale ciągle mi wyparowywało :) OKtawiusza grał na oko ten sam aktor, który grał Froda we "Władcy Pierścieni".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

obrazek i streszczeni 2 pierwszych odcinkow bylo tak zalosne ze sobie odposcilismy
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Serial był rzeczywiście bajkowy.

Oktawiusz długo wahał się czy wybrać władzę czy miłość do swojej ukochanej - westalki :D

Ogólnie okazuje się, że zdecydował się jednak zostać cezarem głównie z miłości... itd. :D

Dotrwałem niemal do końca.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

Zgadzam się, serial był żałosny, żałosny, żałosny ... (można powtarzać w nieskończoność). Ani bawił ani uczył...
Ma się jak pięść do nosa do innej wersji tego okresu w przedstawionej w ROME made by HBO. Właściwie to nie bardzo jest co porównywać.
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Serial, zdaje się, był robiony przez Włochów?

Nie oglądałem... Koloryzowanie wydarzeń historycznych wątkami np. miłosnymi to jednak powszechny sposób uprzystępniania opowieści przeciętnemu widzowi.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

serailu w sumie nie widziałem oprócze końcówki 4 (bodaj) odcinak kiedy to Oktawiusz zmarł (rozumiem, że później ożył)
Lisowski jr.
Sergent
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 10:31
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lisowski jr. »

To tak jak kiedyś nabyta maniera w polskiej twórczości teatralnej : zamiast wystawiać dzieła Homera, Dantego innych, mieszano to i tamto pod tytułem " Dante" , " Homer" :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ostatnio nasza publiczna tv strasznie napaliła się na tematykę związaną z Oktawianem Augustem - już drugi film odcinkowy o Oktawiuszu w odstępie tygodnia czy dwóch od zakończenia poprzedniego :) .

Ten był w przeciwieństwie do poprzedniego utrzymany w konwencji poważnej i jakby dla starszych. Tak moralizatorski, że aż ledwo wytrzymywałem, już ten poprzedni był bardziej znośny. Aż się zastanawiam czy to nie pod jakieś potrzeby wychowawcze obecnej władzy (nie chcę rozwijać tematu, bo nie politykujemy na forum), ale w tym przypadku było to dla mnie wręcz uderzające. Biedny Oktawiusz dbający tym razem o losy państwa. Światły dyktator zewsząd atakowany... itp. :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

No i Amerykanie to z czasów rzymskich znają chyba tylko Cezara i Oktawiusza.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

I Maximusa, dowódce Legionów Felix czy jakoś tak:)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ten ostatni serial nie był amerykański, ale włosko-niemiecko-hiszpański.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”