Nowości 2019

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Nowości 2019

Post autor: Torgill »

Zakładam temat, bo coraz więcej jest już zapowiedzi filmów na następny rok.

Zacznę od tego:
https://warszawa.gosc.pl/doc/4878829.Ku ... ikowskiego

Temat bardzo ciekawy. Pasikowski co by nie mówić sprawnym reżyserem jest. Lubię go za Psy i Kuklińskiego, nie lubię za Pokłosie, ale filmy potrafi robić sprawnie.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=2v9SWcw ... Sp&index=2

"Glass" - zwieńczenie trylogii o "przyziemnych" superbohaterach ("Niezniszczalny") / złoczyńcach ("Split).

W tym samym miesiącu "Iron Sky 2".

https://www.youtube.com/watch?v=-PdoohXyZSE
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Torgill »

http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wia ... -o-midway/

Super, że powstanie kolejny film o Bitwie pod Midway. Tylko dlaczego stworzy go Roland Emmerich? :)
Fidel-F2
Caporal
Posty: 50
Rejestracja: piątek, 22 czerwca 2018, 01:23

Re: Nowości 2019

Post autor: Fidel-F2 »

Nie będą musieli wymyślać scenariusza, może nie będzie źle. ;) Harrelson jako Nimitz Obrazek
Jesteśmy z Alp alpakami
I kopyta mamy
Nie dorówna nam nikt
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Nowości 2019

Post autor: dixie75 »

Ciekawe. Kolejny? Chyba dopiero drugi? Po przeczytaniu artykułu się uspokoiłem, że nie przegapiłem czegoś :lol:
Na dobrą sprawę wystarczyłby się remastering pierwszego: wyciąć wątek romansowy, poprawić wstawki dokumentalne (choćby ten cholerny Hellcat udający wodującego Devastatora! Poza tym: tam NIE BYŁO Hellcatów!) przerenderować ujęcia okrętów i mamy świetny film wojenny trzymający w napięciu przez większość seansu.
No to czekamy na prequel o Morzu Koralowym i sequel "Imperium Kontratakuje: Guadalcanal" 8-)
Przy utrzymującej się tendencji "America first", nie zdziwiłbym się.

PS. Tak, wiem, był "Pacyfik", ale jakoś bez większego echa, zwłaszcza na tle "Kompanii Braci".
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Torgill »

dixie75 pisze:Ciekawe. Kolejny? Chyba dopiero drugi? Po przeczytaniu artykułu się uspokoiłem, że nie przegapiłem czegoś :lol:
Skoro był już jeden, to drugi jest kolejnym. Ale zostawmy zabawy językowe na boku.
Guadalcanal to się jednak bardziej na serial nadaje, zważywszy na ilość bitew na lądzie i morzu trudno byłoby to oddać jednym filmem. Chociaż wszystko możliwe, bardzo bym się ucieszył kiedy będą powstawać kolejne filmy o tej tematyce. Pivot na Pacyfik dokonuje się także w kinematografii, tylko, że dawny przeciwnik jest teraz sojusznikiem :)
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Nowości 2019

Post autor: dixie75 »

Torgill pisze:Skoro był już jeden, to drugi jest kolejnym. Ale zostawmy zabawy językowe na boku.
Nie, no łacha darłem z twórczości dziennikarskiej ;)
Torgill pisze:Guadalcanal to się jednak bardziej na serial nadaje, zważywszy na ilość bitew na lądzie i morzu trudno byłoby to oddać jednym filmem.
To jedno. Zdobycie wyspy umożliwiło m.in. "wybombardowanie" cesarskiego lotnictwa z Rabaul i zaczęły się słynne "żabie skoki". Fajny motyw do pokazania tej strategii, wg mnie.
Torgill pisze: Chociaż wszystko możliwe, bardzo bym się ucieszył kiedy będą powstawać kolejne filmy o tej tematyce. Pivot na Pacyfik dokonuje się także w kinematografii, tylko, że dawny przeciwnik jest teraz sojusznikiem :)
Jak ja bym chciał zobaczyć coś o bombardowaniach strategicznych B-29 :shock: Czytam właśnie IX tom starożytnej serii "Kampanie powietrzne II WS. Daleki Wschód" Z.Kralla i dopiero tam "zobaczyłem" skalę "zjawiska". Wg mnie, coś tak przerażającego miałoby pewnie mocno pacyfistyczną wymowę, tyle, że... no właśnie. Nie sposób będzie pominąć tematu atomowego i po co rozdrapywać stare rany z obecnym sojusznikiem, a i siebie ukazać w niezbyt humanitarnym świetle.

BTW. Czy serial o 8 Armii Powietrznej w Europie, to jeszcze się kręci, czy już przegapiłem?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Telamon »

Czytam właśnie IX tom starożytnej serii "Kampanie powietrzne II WS. Daleki Wschód" Z.Kralla
Może starożytne... ale zarazem świetnie napisane barwnym, żywym językiem. :P Przeczytałem lata temu dwie pierwsze części (nie było więcej w bibliotece).
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Telamon »

Ktoś już oglądał "Venoma"? Podobno został zmasakrowany cięciami i usunięciem najbrutalniejszego czarnego charakteru jaki miał grać Harrelson.
Yeti

Re: Nowości 2019

Post autor: Yeti »

I będzie Overload.
I zombie, i Normandia, i Amerykanie - normalnie fajerwerki :-)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Telamon »

Coś interesującego:

https://film.interia.pl/raporty/raport- ... mbed_linki

"Obywatel Jones"
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Nowości 2019

Post autor: Hiena »

Na Netflixie pojawił się film Król o bodajże Henryku V. Mi i żonie film podobał się bardziej niż Outlaw King. Scenę bitewną ma jedną ale przyjemnie nakręconą.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2019

Post autor: clown »

Na Netflixie pojawił się film Król o bodajże Henryku V.
Dodajmy, że to "bodajże" jest oparte o dramaty tego arcykłamcy Szekspira, który z wciskania kitów o czysto angielskiej wersji wydarzeń, triumfu Angoli wynikłego tylko z ich odwagi, uczynił sztukę ;)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2019

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=De0TY3j3_5s

"Opowieść Wigilijna" od BBC.
pakazanska

Re: Nowości 2019

Post autor: pakazanska »

clown pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 12:46
Na Netflixie pojawił się film Król o bodajże Henryku V.
Dodajmy, że to "bodajże" jest oparte o dramaty tego arcykłamcy Szekspira, który z wciskania kitów o czysto angielskiej wersji wydarzeń, triumfu Angoli wynikłego tylko z ich odwagi, uczynił sztukę ;)
Jeśli komuś się nudzi, można obejrzeć. Natomiast jeśli się nie nudzi.. jest wiele lepszych filmów :)

Z Netflixowych polecam serial The Crown. Niesamowicie zrealizowany, najnowszy trzeci sezon wgniata w fotel.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”