Orville

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Orville

Post autor: Torgill »

Star Trek, który nie jest Star Trekiem, a jest lepszy niż wszystkie Star Treki od czasów TNG :)
Seth MacFarlane wymyślił serial SF, który ma dosyć oryginalny kształt, z jednej strony charakterystyczny humor, ale z drugiej jest bardzo inteligentnym show, zrobionym w stylu starych Star Treków właśnie - eksploracja kosmosu, ważne dylematy morale, opowieści o ludziach.
Bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Orville

Post autor: Sarmor »

Włączyłem pierwszy odcinek, ale przerwałem oglądanie w 2/3... Nie wiem, może za bardzo nastawiałem się na komedię, ale to mnie prawie w ogóle nie bawiło, zupełnie nie trzymało w napięciu, za to na pewno znudziło.
Może trzeba znać Star Treka, żeby Orville się podobało?
TheNode.pl – zapraszam!
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Orville

Post autor: Radosław Kotowski »

Orville nie oglądałem.
Ale DS9 bardziej mi się podoba niż TNG.
Jak my tu przetrwaliśmy?
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orville

Post autor: runnersan »

Ja lubię Start Treka, pierwszy odcinek Orvilla tak mnie wymęczył, że przestałem oglądać. Być może to błąd i kiedyś w wolnej chwili wrócę, ale do mnie jakoś nie przemówił.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Orville

Post autor: Torgill »

Orville jest specyficzny. Uważam, że serial zaczyna się na dobre od 3 odcinka. Pierwsze dwa to kopiowanie Star Treka + humor Setha, który nie zawsze może się podobać. Ale poza tym jest poważnie.
Mnie nie podoba się antyreligijność serialu i to jest w kilku miejscach podkreślone, np. tekstami Izaaka.

Natomiast są odcinki, które są zdecydowanie powyżej przeciętnej, jak np. 7 o społeczeństwie które zamiast sądów przydziela sobie "lajki", albo "minusy". Jak ktoś uzbiera 10 milionów minusów to... nie będę spoilerował :)

Jak się zna Treka to szybciej polubi się Orville, jeśli nie - to nie wiem, bo ja znam :)

Jest jedna rzecz, która mi się tam też bardzo podoba. Bohaterowie to nie są ideały jak w TNG, niektórzy potrafią być skrajnie... głupi. Są dzięki temu bliżsi nam, trochę popkulturowi, ciekawi.
Na plus udział znanych osób w epizodach, Charlize Theron, czy Liam Neeson, plus kilku aktorów charakterystycznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”