Szürke senkik

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Szürke senkik

Post autor: Telamon »

Wydzielone z:
viewtopic.php?f=193&t=17347&start=165
jabu pisze: ale świetny, węgierski „Szürke senkik” z 2015 r. o operatorze gołębi podczas ostatnich dni Wielkiej Wojny.
Oooooo. To chciałbym obejrzeć.
jabu pisze:W tym miejscu mamy z Telamonem zbieżne opinie, choć każdy z nas z innych, jak podejrzewam, powodów
Możliwe. Jak pisałem - w tego typu produkcjach bardziej przykładam uwagę do formuły i jakości ogólnej. To ma być dobre, zajmujące i atrakcyjne dla odbiorcy widowisko. Show. Jeżeli te podstawowe założenia zostały spełnione - mamy sukces, rosną słupki oglądalności, sprzedaż idzie w górę. Można malkontencic nad drobiazgami ale tego typu opinie są marginalne w obliczu sukcesu.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Szürke senkik 2

Post autor: clown »

jabu pisze:„Szürke senkik”
Obejrzałem. Niesamowity. Szczególnie ciekawy dla mnie po niedawnej lekturze "Zwierząt w okopach" Barataya.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Re: Korona królów

Post autor: jabu »

Witam,
clown pisze: piątek, 29 listopada 2019, 08:51
„Szürke senkik”
Obejrzałem. Niesamowity. Szczególnie ciekawy dla mnie po niedawnej lekturze "Zwierząt w okopach" Barataya.
A jakie zakończenie (topienie gołębi)! Symboliczne i kreatywnie przemyślane.

Na wypadek gdyby się podobało warto, abyś z pochodnego tematu zobaczył jeszcze komediodramat La Grande Guerra (1959) Mario Monicellego. To jednak jest tak znany obraz, że z pewnością znasz. Jeśli nie, to zapodaję fragment z polowaniem na kurę, bardzo reprezentatywny dla całości filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=EERERLhdqJo

Warto ponadto zobaczyć też inny, już chyba mniej znany obraz, z perspektywy niejako drugiej strony, tym bardziej że to swoisty rodzynek sprzed nazistów:
https://www.youtube.com/watch?v=BXZtgMMvLJ4

W pierwszym mamy szereg nieźle wg mnie przygotowanych scen batalistycznych z zastanawiającymi chwilami gadżetami (jak np. podnoszone automatycznie z ziemi, w chwili zbliżania się atakujących na odległość szturmową, ukryte przeszkody z drutu kolczastego). W drugim sugestywne ujęcia pełnienia służby i prowadzenia walk w warunkach ekstremalnie zimowych.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam,
Jabu.
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”