Korona królów

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Raleen »

Cdc9 - dzięki za wieści na temat szeroko rozumianego aspektu socjologicznego (tak to ujmę z braku lepszego określenia).
Ja nie śledzę tematu od tej strony aż tak, zresztą bym nie potrafił, więc tym chętniej czytam co piszesz.

Co do Telamonowej myszy i szczura też wydaje mi się, że po takim pojedynczym zdjęciu to nie bardzo da się ocenić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

zlapała mysz i szczura
Szczur? Chyba Praszczur. Rodu Piastów... :P

Ten mniejszy to faktycznie szczur śniady (pomijam czy wówczas żyły w Europie)... ale ten gigant...
Zwierzątkom zaszkodziła trucizna z poprzedniego odcinka toteż ten kudłaty potwór prawdopodobnie miał być szczurem.
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: rastula »

Telamon pisze:cdc9 - obejrzałem w internecie, jak zwykle w tle. ;) Ten moment przykuł moją uwagę:

Obrazek

Kto zidentyfikuje zwierzątko po prawej? Na moje oko jakiś relikt polodowcowy. :P
Zwierzątko to nie wiem, ale to co trzyma to trasgender i lgtb w jednym jak nic...:)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Korona królów

Post autor: cdc9 »

Telamon, ty draniu :lol: ;) , siedzę i oglądam film ... Przymus moralny się powiódł.
Szczur jako żywo.
PS. Nie wchodżcie Telamonie na ścieżkę rozkminiania jakie szczury i w jakich rozmiarach żyły w XIV wieku. :) Skończysz jak aktywistka wynajdująca angielskich chemików wynajdujących różowy barwnik w XIX wieku. :?
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Korona królów

Post autor: Szary »

Ja osobiście mam przekrój trochę innego kawałka internetu, gdzie bardzo sprawne oranie wyszło od rozczarowanych kompletnym mrokiem rekonstruktorów, którzy obecnie prowadzą przeciw KK walkę na troll i życie. ;) Osobiście rozumiem ich rozczarowanie, którego nie da się uniknąć w sytuacji, gdzie poprawnością strojów niemalże zajmują się krawcowe. :? Ja ze swojej strony zawsze byłem słaby w barwę i broń swojej epoki, więc zazwyczaj unikam części problemu.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Korona królów

Post autor: cdc9 »

@Szary
A to ciekawe co piszesz.

Obejrzałem odcinek 5. (przez Telamona) i ze smutkiem ;) przyznaję, że coraz bardziej film mi się podoba. Tak się zastanowiłem przez chwilę i doszedłem do wniosku, że dobrze filmowi zrobiła śmierć Łokietka. :oops: No nie da się ukryć, że widziałem w nim Edzia z "Kiepskich", ewentualnie Papcia Chmiela. Nawet trochę mi żal Wiesława Wójcika (sekretarz Jodła w "Czlowieku z marmuru" czy Niuniek z "Party przy świecach"), że na starość otrzymał swoją porcję hejtu.

A edukacja dalej trwa w najlepsze. :)
Ludziska zaczęli nawet szukać wieści o dziewuszce-podrzutku, Jolencie.
https://trends.google.pl/trends/explore ... &q=Jolenta
No i dobrze.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

cdc9 pisze:Telamon, ty draniu :lol: ;) , siedzę i oglądam film ... Przymus moralny się powiódł.
Szczur jako żywo.
Szczurdzilla raczej. :P Największy jakiego widziałem. W tamtym momencie aż zastopowałem klatkę z wrażenia. Oczyma wyobraźni widzę jak reżyser tłumaczył jego rozmiary...
Wiesz co robi ten szczur? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest szczur na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym szczurem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Korona królów

Post autor: cdc9 »

Telamon pisze:
cdc9 pisze:Telamon, ty draniu :lol: ;) , siedzę i oglądam film ... Przymus moralny się powiódł.
Szczur jako żywo.
Szczurdzilla raczej. :P Największy jakiego widziałem. W tamtym momencie aż zastopowałem klatkę z wrażenia. Oczyma wyobraźni widzę jak reżyser tłumaczył jego rozmiary...
Wiesz co robi ten szczur? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest szczur na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym szczurem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”
https://d-nm.ppstatic.pl/k/r/f8/21/5683 ... 1508080283
http://www.polishexpress.co.uk/media/ca ... /title.jpg
Chcesz to masz! :lol:
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: rastula »

Dej już chopie pokój z tymi tryndami...bo z zero wzrosło do 109 zapytań. Oczywiście tego się nawet w procentach nie da wyrazić (bo było zero podstawy) ale to nie jest żadyn, podkreślam, żadyn ważny efekt edukacyjny. Wykres pikny.

Stylizacja miała dodać element humoru do całkiem poważnej konstatacji...zobacz na trendy w momencie ogłoszenia literackiego Nobla...wow, Polska narodem czytelników...nie...a tam mówimy o prawdziwych wielkościach zapytań.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

No weź, to są anomalie upasione na paszach zwierzęcych i wyrzucanym fastfoodzie. :P

https://youtu.be/rMN8B_jNNYQ?t=14m1s

Czyżby serial chciał przedstawić widzom prawdę o "smoku" wawelskim?
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Indar »

Kolejne kilka słów, tym razem histmag.org:
https://histmag.org/Jak-nie-potrafisz-n ... ow-16191/1
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: Korona królów

Post autor: Anomander Rake »

A ja mam wrażenie, że niektórzy słabo sobie radzą emocjonalnie z faktem, że są ludzie, którzy nie potępiają tego serialu w czambuł, z różnych powodów :)
Mnie tam w narodzie nic już nie zdziwi i nie mam wobec niego wielkich oczekiwań.
Jak pisałem, chcą Klan to niech go sobie oglądają. Czy jestem za tym żeby kręcić Klany za publiczne (czy nawet niepubliczne) pieniądze? Nie, nie jestem bo to nie jest rzecz dla mnie.
:P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Raleen »

Anomander Rake pisze:Mnie tam w narodzie nic już nie zdziwi i nie mam wobec niego wielkich oczekiwań.
Jak pisałem, chcą Klan to niech go sobie oglądają. Czy jestem za tym żeby kręcić Klany za publiczne (czy nawet niepubliczne) pieniądze? Nie, nie jestem bo to nie jest rzecz dla mnie.
:P
Cóż, pewnie mógłbym wskazać bardzo wiele rzeczy, na które w mojej subiektywnej ocenie pieniądze publiczne są wydawane bezsensownie. Podobnie jak każdy z piszących na tym forum. To samo jeśli chodzi o pieniądze prywatne np. innych stacji tv. Obawiam się, że ten argument prowadzi raczej donikąd.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

Ktoś już wykupił dostęp w strefie widza na vod.tvp.pl aby móc obejrzeć 4 kolejne odcinki przed premierą? :P
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Korona królów

Post autor: runnersan »

Nie lubię spoilerować, ale na końcu wygrają Węgrzy.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”