Korona królów

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Korona królów

Post autor: RAJ »

Jest dokładnie tak jak pisał cdc9 - z takim budżetem, taka obsadą i taką ilością odcinków ten serial nie miał prawa być dobry ani nawet przeciętny, natomiast miał szanse aby wywołać jakieś zainteresowanie historią. I to w jakimś stopniu udało mu się osiągnąć. Zwróćcie zresztą uwagę na to, że na naszym specjalistycznym forum ta szmira wywołała już dyskusje na 5 stron.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Korona królów

Post autor: czarek0402 »

Mi się podoba. ;) Trzeba mieć nadzieję, że następne seriale będą jeszcze lepsze oparte na konsultantach z epoki. Serial ma, miałby większy potencjał, gdyby oprócz polskiego, łaciny były używane języki litewski (żmudziński, rusiński), czeski, węgierski i niemiecki, oczywiście jak się da w duchu epoki. Najlepiej z polskimi napisami, aby lektor nie zagłuszał oryginału. Dodam, jak pisał cdc9, sam zaglądałem do wiki, aby popatrzeć kim jest Giedymin. :lol:
Oby tylko nie było gadki w tv, że byłby lepszy serial, gdyby wszyscy płacili...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

Zidentyfikował ktoś to wielkie, kosmate zwierzątko, które litewska kucharka trzymała za ogon? :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Raleen »

Ja dziś w "Wiadomościach" obejrzałem (i usłyszałem") o tym jak dobry jest serial "Korona królów" i jak to elita w internecie nie potrafi docenić i tu i ówdzie wybrzydza. Tak, że z racji tej dyskusji możecie się poczuć jak elita ;)

Poza tym bardzo trafne jest spostrzeżenie RAJa co do tego ile wpisów, w tak krótkim czasie, wywołał u nas na forum ten serial.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Korona królów

Post autor: runnersan »

Ja osobiście liczyłem na coś na poziomie Czasu honoru, gdy prezes Kurski zapowiadał superprodukcję, ja liczyłem na dobry serial. Potem stopniowo opuszczano poprzeczkę, już nie superprodukcja, ale coś na wzór tego tureckiego serialu, a teraz jak mi się nie podoba to jestem elita i gdzie w ogóle byłem gdy promowano antypolską narrację historyczną...

Mam oglądać i się zachwycać, bo jak nie to jestem...

Choć z drugiej strony pani Holecka właściwie sprawiła, że przypomniałem sobie Himilsbacha i jego sławne "Inteligencja wypier...." oraz reakcję Holoubka na te słowa.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Raleen »

Ja to oczywiście nie bez powodu napisałem z odpowiednim emotikonem i liczę, że tak to potraktujecie, bez wchodzenia w szczegóły.

Moim zdaniem to, że piszący tutaj są elitą jest w pewnym sensie prawdą, bo większość forumowiczów (przynajmniej tych aktywniejszych) ma wiedzę historyczną daleko większą niż przeciętny obywatel naszego kraju i przeciętny widz tego serialu. Dlatego nie traktowałbym tego jako coś deprecjonującego czy piętnującego w jakiś sposób, ale nobilitującego - i w tym momencie piszę zupełnie poważnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: rastula »

RAJ pisze:Jest dokładnie tak jak pisał cdc9 - z takim budżetem, taka obsadą i taką ilością odcinków ten serial nie miał prawa być dobry ani nawet przeciętny, natomiast miał szanse aby wywołać jakieś zainteresowanie historią. I to w jakimś stopniu udało mu się osiągnąć. Zwróćcie zresztą uwagę na to, że na naszym specjalistycznym forum ta szmira wywołała już dyskusje na 5 stron.

Bo rozmowa niby o serialu a 3/4 nogami przebiera żeby po tvp, Kurskim ew. Tusku pojechać...taka prawda, taki serial...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Raleen »

Kto przebiera, to przebiera... Patrząc na całość dyskusji w tym wątku myślę, że dajemy radę :)

Patologią jest właśnie to, że o pewnych tematach związanych z historią czy do niej nawiązujących nie można w naszym kraju ostatnio dyskutować bez tego rodzaju podtekstów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

Od 19:30 do 20:00 TVP emituje następującą treść:

- "Korona Królów"
- Powtórkę z Sylwestra (pewnie do kwietnia...)
- Wiadomości

Przypomniał mi się pewien odcinek satyrycznego serialu. Konkretnie ten moment:

https://youtu.be/aUeb35T7RM4?t=9m15s

:P
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: rastula »

Raleen pisze:Kto przebiera, to przebiera... Patrząc na całość dyskusji w tym wątku myślę, że dajemy radę :)

Patologią jest właśnie to, że o pewnych tematach związanych z historią czy do niej nawiązujących nie można w naszym kraju ostatnio dyskutować bez tego rodzaju podtekstów.
To forum jest jeszcze ostoją kulturalnej rozmowy, ale i tu czuć podskurne emocje. Nie będę wyciągał cytatów, ale na pewno serial jest tu metatematem...bo gdyby powstał w innych okolicznościach, to raczej tylko beka by się tu toczyła dębowa, a tak to...no jest, jak jest...fakt mogłoby być gorzej czyli "normalnie".
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Korona królów

Post autor: cdc9 »

Telamon pisze:Zidentyfikował ktoś to wielkie, kosmate zwierzątko, które litewska kucharka trzymała za ogon? :P
Wprowadzasz moralny przymus :) ;) , aby oglądać każdy odcinek? Nie oglądałem dziś i przez Ciebie będę musiał obejrzeć w komputerze. :lol:
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Raleen »

Ja też póki co nie oglądałem, poza pierwszymi trzema odcinkami. Jakoś tak wyszło...

Wygląda na to, że najwierniej oglądają ci, którym się nie podoba :D
rastula pisze:bo gdyby powstał w innych okolicznościach, to raczej tylko beka by się tu toczyła dębowa, a tak to...no jest, jak jest...fakt mogłoby być gorzej czyli "normalnie".
Fakt, że wiadomo z góry, iż to miało być takie polskie "Wspaniałe stulecie" trochę ustawił dyskusję na inne tory niż zwykle, bo tak to faktycznie jeśli chodzi o ocenę realiów historycznych byłoby pozamiatane i na tym tylko by się wszyscy skupili.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Korona królów

Post autor: Telamon »

cdc9 - obejrzałem w internecie, jak zwykle w tle. ;) Ten moment przykuł moją uwagę:

Obrazek

Kto zidentyfikuje zwierzątko po prawej? Na moje oko jakiś relikt polodowcowy. :P
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Korona królów

Post autor: cdc9 »

Dyskusja w mediach "idzie na ostro", bo ktoś ją rozpoczął i w skoordynowany sposób prowadzi/ił w mediach społecznościowych. Obserwuję uważnie twitter, przeglądam ogólnodostepne portale internetowe i doskonale dostrzegam znakomite przygotowanie do ataku przeciwników filmu. Zwolennicy zaś dostali jak obuchem w głowę i dopiero po dwóch dniach zaczęła się kontrofensywa. :)
Jedni i drudzy zapędzili się w emocjach - jedni piszą o kabotynach, a drudzy o zdrajcach, a co jest w filmie to już niewiele kogo obchodzi z tych środowisk opiniotwórczych :lol: .
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Korona królów

Post autor: cdc9 »

Telamon pisze:cdc9 - obejrzałem w internecie, jak zwykle w tle. ;) Ten moment przykuł moją uwagę:

Obrazek

Kto zidentyfikuje zwierzątko po prawej? Na moje oko jakiś relikt polodowcowy. :P
I ona to włożyła do garnka? :) Aby odpowiedzieć, to chyba trzeba zobaczyć akcję na żywo, bo z takiej stop klatki, to wygląda jakby zlapała mysz i szczura. :lol:
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”