Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: RAJ »

Oczywiście że jest możliwa, np. "Fandom Star Wars i Star Trek - porównawcza analiza socjologiczna" albo "Analiza potencjalnego zwrotu z inwestycji w kinematografię na podstawie Gwiezdnych Wojen".
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: WarHammster »

Albo wpływ na chirurgię plastyczną:
Obrazek
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: clown »

Zwężanie pochwy brzmi zachęcająco. Rozumiem, że chodzi o pochwę miecza?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: WarHammster »

A nie wiem... pytanie w sumie do doktora:

- Wyniki wstępnej analizy wykazały posiadanie zbyt małego miecza w związku z tym kwalifikuje się pani do zwężenia pochwy.

Obrazek

Z poważaniem Dr. Vader.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: elahgabal »

leliwa pisze:O ile jakaś poważna dyskusja na temat tej quasi-mitologicznej historii jest możliwa.
Poszperaj za analizami filmoznawców "A New Hope".
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: Leliwa »

RAJ pisze:Oczywiście że jest możliwa, np. "Fandom Star Wars i Star Trek - porównawcza analiza socjologiczna" albo "Analiza potencjalnego zwrotu z inwestycji w kinematografię na podstawie Gwiezdnych Wojen".
Ja mówiłem o historii opowiedzianej na ekranie, a nie o biznesie i zjawiskach społecznych z nią związanych. Mylisz jedno z drugim świadomie lub nieświadomie.

Widzę, że się naraziłem wyznawcom owego zjawiska sub-kulturowego. :lol: Ale co tam!
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: WarHammster »

Obejrzałem. Miałem wrażenie, że to zupełnie inne GW - motyw i zachowania bohaterów: ci dobrzy są słabi w dobroci a ci źli byli bardziej szaleńcami (pokroju Kim Dzon Ila) niż okrutnymi. 1,2 i 3 część miały charakter baśniowy, 4,5 i 6 kultowy (tak dla uproszczenia) natomiast 7 część nie posiada powyższych cech i tym samem odstaje od reszty i sprawia wrażenie, że ogląda się film, który ma niewiele wspólnego ze znanym nam uniwersum GW. Co do fabuły to niestety leży i kwiczy: kolejna Gwiazda Śmierci tym razem jeszcze większa, która na raz mogła niszczyć wiele planet. Czy w następnej części będziemy mieli do czynienia z Gwiazdami Śmierci zdolnymi niszczyć galaktyki? Imperium w starszych częściach posiadało GŚ jako straszak dla Członków Republiki, która miała położyć kres Rebeliantom (nie zaś do ich całkowitego zniszczenia) - zauważyliśmy, że Imperator i Vader byli bardziej okupantami narzucającymi władzę a tu widzimy szaleńców z Porządku, zdolnych unicestwiać życie, za co, w imię czego? Wielkim plusem 7 odsłony jest widoczny postęp technologiczny co daje poczucie czasu - być może właśnie ten element sprawia, że GW: PM zdaje się inszy. Kolejna rzeczą, która mi przeszkadzała to rozpieszczony bachor w ciele niemrocznego mężczyzny z wielkim nosem - kiedy zdjął maskę powiedziałem sobie "proszę załóż ją i nie ściągaj", cały czar prysł. Od tego momentu widziałem trudne dziecko, które nie może pogodzić się z... no właśnie z czym? Z tym, że nie będzie jak Dart Vader? Następna wadą filmu była przemowa generała do ludu, przepraszam do szturmowców. Nie wiem co Twórcy chcieli tu pokazać. O ile w 3 części mieliśmy przemowę to była ona kierowana do obywateli/senatu i miało to sens. Sam Kim Dzon Il przemawia do ludzi a nie żołnierzy, a jeśli już przemawia to nie krzyczy jak wariat. Następnym nieporozumieniem to Moc w Reyi. Dotychczas poznawaliśmy Moc, która rozwijała się w nosicielu poprzez ciężki trening, edukacje, wytrwałość i czas do tego pod okiem mistrza. Niestety tu dostaliśmy zaocznego adepta eksternistycznych studiów, który mocą prześcigał Luke'a i na pewno Kylo'a. Jeśli chodzi o Finn'a, to bardzo fajny bohater ale nie podobało mi się to jak biegle władał mieczem. Nie wspomnę o braku promieni ściągających we flocie Porządku (taki promień miał ten duży frachtowiec Hana Solo). Robot BB był moim ulubieńcem :).

Teraz wierze, że Imperator i Vader chcieli prawdziwego pokoju w Galaktyce by uchronić ją przez jebniętymi szaleńcami z Porządku :lol:. Wina separatystów spod znaku Rebelii i Zakonu Jedi.

Ogólnie, bardzo dobre SF, niezłe efekty specjalne - tu moje uznanie. Dla osoby, która nie ma wiele wspólnego z SW, film może się podobać pod każdym względem.

PS. Zgadzam się z większością wypowiedzi Telamona.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: nexus6 »

To i ja dorzuce swoje 3 grosze. Kiedy pierwszy raz to oglądałem, nie spodobało mi się. Pierwsza myśl jaka kołotała w mojej głowie podczas seansu to, że film wygląda jak chińska podróbka. Druga, że to taki bardziej Abramsowy star trek tyle, że z postaciami z GW. Tak poza tym - jak na mój gust, za dużo tam się dzieje i za szybko. I za dużo przypadków. Słyszałem wczesniej, że fabuła to kalka IV cześci, ale jakoś mi to akurat nie przeszkadzało (może dlatego, że psychincznie byłem na to już przygotowany). Za drugim razem jak oglądałem i skupiłem się bardziej na wizualnym chłonięciu filmu nawet mi się podobał. Ogólnie oceniam go wyżej niż nową trylogię, gorzej niż starą. Pod względem realizacyjnym i FX najwyżej.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: Darth Stalin »

nexus6 pisze: Ogólnie oceniam go wyżej niż nową trylogię, gorzej niż starą. Pod względem realizacyjnym i FX najwyżej.
1. Zgadzam się.
2. Jak dla mnie Epizod V rządzi :lol:
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: clown »

Nie :!: IV najlepsza :!: :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: Darth Stalin »

clown pisze:Nie :!: IV najlepsza :!: :twisted:
"Nowa beznadzieja"? :shock: :o no bez jaj... :lol:
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: WarHammster »

Z Gwiezdnymi Wojnami jest jak z chlebem, z przodu dupka, z tyłu dupka a środek najlepszy.
Albo jak kto woli przylepki.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: clown »

Darth Stalin - wraz z moją córką spopielimy Cię Gwiazdą Śmierci ;]
Jak to ostatnio Maura opisała po obejrzeniu "piątki" : śniegi nuda, błoto nuda, Bespin trochę mniejsza nuda :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: nexus6 »

Naprawdę trudno mi uwierzyć, że są osoby, który uważają, ze IV cześć jest lepsza od V. :shock:
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: Torgill »

Ze wszystkich części starej trylogii V część jest przeznaczona najbardziej dla dorosłych, a IV jest najbardziej dziecinna, no dobra, młodzieżowa. Pewnie w tym tkwi "sekret" popularności Imperium Kontratakuje. Oczywiście IV daleko do epizodu I ;)
Jest to też część (podobnie jak VI), której nie reżyserował Lucas tylko Irvin Kershner. Jednym ze scenarzystów był Lawrence Kasdan, który pisał również Powrót Jedi, a niedawno pracował przy przebudzeniu mocy (i będzie pisał następne części oraz spin off o Hanie Solo). Oglądając części V i VI widać od razu inne priorytety tych twórców w porównaniu do Lucasa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”